in opzet sport 131 Skil wil met nieuwe sponsor groeien naar het hoogste niveau Hoogerland zet punt achter wielerseizoen www.festival-zvl.nl Eerste zege Zenit CHAMPIONS lm 22 oktober 2on Koppositie moet AZ vertrouwen geven c+-ival www.theaterverkoopzeeland.nl donderdag 29 september 2011 Zenit St. Petersburg heeft de eerste groepszege behaald in de Cham pions League. De Russische ploeg was op eigen veld met 3-1 te sterk voor FC Porto. Door een rode kaart voor verdediger Jorge Fucile vlak voor de rust (1-1) speelde de Portugese ploeg de hele tweede helft met tien man. Roman Sjirokov en Danny (foto) beslisten het duel na de rust. door Wilber Hack den haag/valencia - Valencia houdt uitzicht op de tweede ron de van de Champions League. In een van de zwaarste poules speel de de ploeg, die de miljoenen zo goed kan gebruiken, met 1-1 gelijk tegen Chelsea. De Spanjaarden lij ken met Bayer Leverkusen uit te moeten maken wie de Londense club naar de knock-outfase volgt. Het is eigenlijk een wonder dat Va lencia nog is doorgedrongen tot het miljoenenbal. De club worstelt met een torenhoge schuld als ge volg van grootheidswaanzin van een paar bestuursleden. Die kwa men een aantal jaren geleden op het idee om de club in het mooi ste stadion van Europa te laten spe len. De ruwbouw van het miljoe nen verslindende project is klaar. Maar er wordt al anderhalf jaar niet meer gebouwd, want het geld is op. De plannen noopten Valencia er toe de laatste jaren de beste spelers te verkopen. David Villa vertrok naar Barcelona. Een andere spits, David Silva, naar Manchester City. In de zomer maakte Chelsea der tig miljoen euro over voor Juan Mata, opnieuw een talentvolle spits die bij Valencia tot wasdom was gekomen. Tegen de verdrukking in bleef Unai Emery met zijn ploeg preste ren. Het leverde de afgelopen twee seizoenen spectaculair werk af door tweemaal met Valencia ach ter Barcelona en Real Madrid op de derde plaats te finishen. De coach uit Guipuzcao deed dat op een geheel eigen manier. Tegen Chelsea trad Valencia voor de 77ste keer op rij in een andere ba sisopstelling aan. Dit keer was dat niet zo verwonde- lijk. Afgelopen weekeinde kregen de vedetten rust en was er weer speeltijd voor Hedwiges Maduro. Die kondigde aan de club in de winterstop te willen verlaten als zijn situatie niet verandert. Madu ro wil zijn kansen op een plaats in de EK-selectie niet verspelen. Valencia was in de Spaanse compe titie opnieuw uitstekend van start gegaan. Vorige week speelde de ploeg nog een spectaculaire wed strijd tegen Barcelona, die in een 2-2 gelijkspel eindigde. Emery ver loor nog maar een keer van de Ca talaanse club en slaagt er als een van de weinige coaches in om de machine te ontregelen. Dat Valen cia door een nederlaag tegen Sevil- la de koppositie in Spanje uit han den gaf was de prijs die de club voor successen in de Champions League wel wilde betalen. Tegen Chelsea werd veel verwacht van de thuisploeg en van het tac tisch vernuft van Emery. Maar de uitvoering viel aanvankelijk bitter tegen. Het balverlies stapelde zich in de beginfase op. Chelsea-spits Fernando Torres leek al in de vier de minuut alleen op weg naar het doel, maar verdediger Adil Rami gooide al zijn gewicht in de strijd. Niet veel later ontsnapte Victor Ruiz aan rood toen hij de doorge broken Ramirez neertrok. De wedstrijd in Mestalla ontbrand de pas na de rust. Valencia leek een enorm offensief van Chelsea te overleven door een aantal on waarschijnlijke reddingen van doel man Diego Alves. De Braziliaan, die door Emery van zijn vorige club Almeria is meegenomen, keept alleen de wedstrijden in de Champions League. Het Londense beleg eindigde toch met een treffer. Frank Lampard, die na drie wedstrijden op de bank weer eens een basisplaats kreeg, trapte een voorzet van José Bosingwa raak. Daarna liet Chelsea de teugels wat vieren en kwam doelman Peter Cech onder vuur te liggen. Chel sea leek overeind te blijven, maar een overtreding van de zwak inge vallen Salomon Kalou leverde Va lencia een penalty op. Vanaf de stip lukte het Roberto Soldado wel om de Tsjechische doelman te ver rassen. GROEP E: Valencia - Chelsea 1-1 (0-0). 56. Lampard 0-1, 87. Soldado 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: Rizzoli (Ita), Toeschouwers: 23.593. Gele kaart: Ruiz Torre, Albelda (Valen cia), Kalou, Mata, A. Cole, Malouda (Chelsea). Bayer Leverkusen - RC Genk 2-0 (1-0). 30. Bender 1-0, 90. Ballack 2-0. Scheidsrechter: Kelly (Ier). Toeschouwers: 29.533. Gele kaart: Kadleg, Toprak (Bayer Leverkusen), Nadson, Pu- dil (RC Genk). Chelsea 2 1 1 0 4 3-1 B. Leverkusen 2 10 1 3 2- 2 Valencia 2 0 2 0 2 1 - 1 RC Genk 2 0 11 10-2 GROEP F: Arsenal - Olympiakos Piraeus 2-1 (2-1). 8. Oxlade-Chamberlaïn 1-0, 20. André Santos 2-0, 27. Fuster 2-1. Scheidsrechter: Carballo (Spa). Toeschouwers: 59.000. Gele kaart: Rosicky, Arteta (Arsenal), Holebas, Fuster, Djeb- bour (Olympiakos Piraeus). Olympique Marseille - Borussia Dortmund 3-0 (1-0). 20. Ayew 1-0, 62..Remy 2-0, 69. Ayew 3-0 (strafschop). Scheidsrechter: Eriksson (Zyve). Toeschouwers: 28.724. Rode kaart: 90. J. Ayew (Olympique Marseille/ 2x geel). Gele kaart: Morel (Olympi que Marseille). Ol. Marseille 2 2 0 0 6 4- 0 Arsenal 2 0 1 0 4 3-2 Bor. Dortmund 2 0 11 1 1-4 Olympiakos Piraeus 2 0 0 2 0 1 - 3 GROEP G: Zenit St. Petersburg - FC Porto 3-1 (1-1). 10. J.Rodriguez 0-1, 20. Shirokov 1-1, 63. Shirokov 2-1, 72. Danny 3-1. Scheidsrechter: Webb (Eng). Toeschouwers: 20.156. Rode kaart: 45. Jorge Fucile (FC Porto/ 2x geel). Gele kaart: Hu- bocan (Zenit St. Petersburg), Otamendi, Bellus- chi (FC Porto). Shaktar Donetsk - APOEL FC 1-1 (0-0). 61. Trickovski 0-1, 64. Jadson 1-1. Scheidsrechter: Schorgenhofer (Oos). Toeschouwers: 40.736. Gele kaart: •Chyzhov, Rat (Shaktar Donetsk), Pinto, Marcinho (APOEL FC). ApoelFC 2 1 1 0 4 3-2 Zenit St. Petersburg 2 10 1 3 4 - 3 FC Porto 2 10 1 3 3- 4 Shaktar Donetsk 2 0 11 1 2-3 GROEP H: Bate Bonsov - FC Barcelona 0-5 (0-3). 19. Volodko 0-1 (eigen doel), 22. Pedro 0-2, 38. Messi 0-3, 56. Messi 0-4, 90. Villa 0-5. Scheids rechter: Grafe (Dui). Toeschouwers: 5.013. Ge le kaart: Simic (Bate Borisov), Alves (FC Barce lona). AC Milan - Viktoria Plzen 2-0 (0-0). 53. Ibra- himovic 1-0 (strafschop), 66. Cassano 2-0. Scheidsrechter: Meyer (Dui). Toeschouwers: 62.764. Gele kaart: Cisovsky, Petrzela, Hor- vath, M. Cech (Viktoria Plzen). AC Milan 2 0 1 0 4 4-2 FC Barcelona 2 1 1 0 4 7-2 Viktoria Plzen 2 0 11 1 1-3 Bate Borisov 2 0 11 1.1-6 door Ad Pertijs den haag - Hoe de ploeg gaat he ten houdt Iwan Spekenbrink op nadrukkelijk verzoek van de nieu we hoofdsponsor nog een kleine zes maanden voor zich, maar de ambities van wat nu nog Skil-Shi- mano is, zijn zo helder als wat. „We willen de grote koersen in", zegt de man die met zijn derde profploeg van het land tot dusver re steeds maar even mocht ruiken aan koersen als de Tour en Vuelta. Of Spekenbrink daarin terecht komt via een Proteam-licentie of op uitnodiging maakt de 35-jarige teambaas uit Markelo in principe niet uit, zolang de wielerwereld maar niet om zijn ploeg heen kan. Om dat te bereiken heeft hij de af gelopen weken een enorme slag ge slagen. De Tukker heeft een multi national aan de haak geslagen die de equipe de komende drie jaar naar een hoger plan gaat tillen. Spekenbrink wil de ploeg op alle fronten beter maken. Zo komt er een trainingscentrum in Zuid-Frankrijk en is Feit aangetrok ken als nieuwe materiaalsponsor. Meer geld betekent ook meer en betere renners. Met het verlengen van het contract met de nieuwe topsprinter Marcel Kittel en het aantrekken van het Duitse sprintta lent ]ohn Degenkolb zegt Speken brink al een voorschot genomen te hebben op de komst van de nieuwe sponsor. Het Bredase Skil, Iwan Spekenbrink zes jaar naamgever en hoofdspon sor van de formatie, zegt graag plaats te maken voor deze nog on benoemde speler in de markt. „Zes jaar geleden zijn we in de wie lersport gestapt om een talenten team te steunen. Nu de ploeg meer wil, is dit het moment om er uit te stappen. Ook al omdat we onze doelstellingen al bereikt heb ben", zegt woordvoerder Robert de Rooij van Skil. Spekenbrink maakte van Skil een team waarin waarden als teamspi rit, inspiratie, innovatie en verbete ring voorop stonden. Oftewel een modelclub, passend in een tijd dat de sport morele waarden als ge loofwaardigheid tot gewenste cul tuur heeft verheven. Ondanks dit alles kwam het braaf ste jongetje van de klas echter niet altijd de grote koersen binnen. Dat moet veranderen vindt Speken brink. „Zonder dat we concessies doen aan onze kernwaarden en fi losofie." Om dat te benadrukken gaat de formatie het seizoen van start onder de projectnaam 'it4i'. Wat staat voor de eerder genoem de kernwaarden. In navolging van Rabobank en Va- cansoleil-DCM heeft ook het hui dige Skil een Proteamlicentie aan gevraagd. Die biedt garantie op deelname in alle grote wedstrij den. „Half december pas krijgen we denk ik te horen of we die li centie ook krijgen." Het meest opvallende (en curieu ze) aan de nieuwe deal is uiteraard het feit dat het nog langer duurt eer de naam van de nieuwe spon sor bekend wordt gemaakt. Het heeft volgens Spekenbrink te ma ken met de speciale manier waar op de multinational in het voor jaar een campagne wil lanceren. „Eigenlijk begint het seizoen te vroeg voor dit project", stelt de Tukker, die er vanuit gaat dat in ie der geval eind maart de ploeg zijn ware gezicht mag laten zien. Of hij niet bang is dat de naam eerder uit lekt? „Dat vraagt iedereen me. Van mij zal niemand het eerder te ho ren krijgen." door Koen de Vries yerseke - Het wielerseizoen zit er al op voor Johnny Hoogerland. De inwoner van Yerseke (28) is na een loodzwaar seizoen te vermoeid om nog in wedstrijden uit te ko men. „Ik herstel niet meer zo snel. Ik heb er meer dan honderdtien koersdagen op zitten. Daar tussen in zaten nauwelijks rustperioden. Dan is het mooi geweest" aldus Hoogerland gisteren na de ope ning van het oesterseizoen in het Holland Casino in Amsterdam. Hij zou morgen vertrekken naar China voor de Ronde van Peking. De wereldbekerwedstrijd wordt van 5 tot en met 9 oktober gehou den. Daarna stond de Ronde van Lombardije nog op het program ma, een zware wereldbekerwed strijd in Italië die tot een van zijn favorieten behoort. „Ik was er graag bij geweest, maar ik moet volgend jaar ook weer goed zijn", liet Hoogerland gistera vond weten. „Eerst dacht ik dat ik ondanks m'n vermoeidheid toch nog door moest gaan. Maar Aart Vierhouten heeft gezegd dat het niet verstandig zou zijn. En hij weet waar hij het over heeft." Aart Vierhouten is oud-prof bij Ra- bo, bondscoach van de Nederland se beloftenploeg en vertrouwens persoon van Johnny Hoogerland. Kraayenhof Tango Ensemble De bandoneon, bet hart van de Tango. Carei Kraayenhof geeft je samen mer vijf strijkers een passievolle ervaring. Donderdag 13 oktober Basiliek Hulst 20:00 uur 20,- Het Gelders Orkest Dit actieve en dynamische orkest ziet het als taak de passie voor klassieke muziek over te brengen op jong en oud. Beethoven nr. 5 is vanavond 'hoofdact'. Zaterdag 22 oktober Basiliek Hulst 20:00 uur C 25,- Velfl of telefonisch 0900 3300033. S Op concertlocatie tot 1 uur voor aanvang, Zeouvysch Vlaanderen maar: vol vol charkov - De verse koppositie in de eredivisie moet AZ vertrouwen geven voor de uitwedstrijd in de Europa League, vandaag tegen Me- talist Charkov. „Die eerste plaats geeft een goed gevoel. Ik hoop dat zich dat vertaalt in een goed resul taat", liet trainer Verbeek weten. „Het is vreemd dat we in uitduels internationaal nog weinig resul taat hebben geboekt. Het veld is overal even groot, alleen de om standigheden zijn anders. We heb ben gewoon behoefte aan een Eu ropese uitzege. Charkov is volgens Verbeek een goede ploeg. „Bij Metalist spelen weinig Oekraïners. Er lopen heel veel buitenlanders rond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55