Nieuw rampenplan legt flUautomondo 26 i zeeland Jacht zinkt na aanvaring voor haven Terneuzen Bezwaren vissers afgewezen Afschieten damherten mag van Raad van State www.autohondo.nl Bijeenkomst over hersenletsel Brokstukken oerknal opgeruimd donderdag 29 septemoer 20 11 VliUGHÜIDSRIGIO Oefening Indian Summer moet bruikbaarheid testen De Octopus van de firma Hoondert heeft het voorschip van de Barracuda in de takels en leverde het 's middags af in Vlissingen. foto Adri van de Wege door Wout Bareman TERNEUZEN - Het bergingsvaartuig Octopus van de firma Hoondert heeft gistermiddag op de Wester- schelde bij Terneuzen het voor schip van het motorjacht Barracu da geborgen. Het werd vervolgens naar Vlissingen-Oost getranspor teerd. De Barracuda werd 's morgens om streeks half zeven bij het uitvaren van de oude Veerhaven overvaren door het binnenvaartschip Saeftin- ge, dat de Oostbuitenhaven uit voer richting Antwerpen. Het hou ten jacht (tien meter lang met Lil- lo als thuishaven) was op weg naar Vlissingen. Aan boord bevon den zich de schipper-eigenaar en zijn vrouw. Door de klap van de aanvaring werd de vrouw naar bin nen in de kajuit geslingerd. Ze liep daarbij als door een wonder geen verwondingen op. Het echtpaar kwam, toen het schip brak, in het water terecht en werd opgepikt door de toegesnelde Veborunner van de Vereenigde Bootlieden in Terneuzen. De twee werden in de Veerhaven op de wal afgeleverd, waar inmiddels twee ambulances waren gearriveerd. In het zieken huis werd vastgesteld dat de man en de vrouw ongedeerd waren. Ze verkeerden wel in shock. Het voorschip en wat ander mate riaal dreef door de eb richting Scheldesteiger van Dow Benelux. Daar visten vaartuigen van Rijks waterstaat direct wat wrakstukken uit het water. Naar het achterschip wordt nog gezocht. Het ligt waar schijnlijk op minstens veertig me ter diepte voor de Veerhaven. De waterpolitie startte direct een onderzoek. Dat was gisteren nog in volle gang. Over de oorzaak en de schuldvraag kon de politie nog geen uitsluitsel geven. Het jacht had onder normale omstandighe den voorrang moeten verlenen. «MHaateBaHItf»lilmill HUBMUMHMIHii;' 'l'H'l'l'i'llHlllHi^l lllil'i'lll'limill *l.i,ll I MI'WI'i'i iiMWfVff VIHIHtnMMMHHBMHBMBBBWgUBI 'S-HEER ABTSKERKE - Mensen die in door MEE Zeeland en begint om hun omgeving te maken hebben 19.45 uur. met Niet Aangeboren Hersenletsel De avond wordt gehouden in (NAH) kunnen woensdag 12 okto- Dorpshuis Versvliet, v.d. Plas- ber terecht in 's-Heer Abtskerke schestraat 33. De mensen met voor een ontmoetingsavond. Deze NAH zelf kunnen er ook terecht bijeenkomst wordt georganiseerd bij de gastvrouwen en -heren. door Marcel Modde MIDDELBURG - De Veiligheidsregio Zeeland (VRZ) heeft één nieuw crisisplan voor de hele provincie vastgesteld. Het plan vervangt de dertien gemeentelijke rampenplan nen. Bij een ongeluk dat de gemeente- DEN HAAG - De Raad van State heeft alle bezwaren afgewezen van de vis- en schelpdierensector te gen aanwijzing van de Oosterschel- de als Habitat- en Natura 2000-ge- bied door toenmalig minister van Landbouw, Gerda Verburg. De hoogste bestuursrechtbank waar Zeeuwse vissers in juli naar toe stapten vindt dat het kabinet terecht de bescherming van schol eksters, aalscholvers en zeehonden in de Oosterschelde belangrijker vindt dan de belangen van de vis sers. Bij de aanwijzing van Habitat- gebieden mogen lidstaten van de Europese Unie geen rekening hou den met economische belangen. De Zeeuwse vissers zeggen dat be schermingsmaatregelen voor zee honden niet nodig zijn, omdat het zeehondenbestand ook zonder maatregelen de afgelopen jaren toe nam. In de Habitat-aanwijzing is opge nomen dat 24.000 scholeksters moeten worden gehandhaafd en 360 aalscholvers. De visserij is bang te worden afgerekend door de overheid en natuurorganisaties als deze aantallen niet worden ge haald. De Raad van State zegt dat het alleen nog maar om een aan wijzing gaat. Voor concrete be heersmaatregelen zijn aparte ver gunningen nodig. grenzen maar enigszins overstijgt, is niet langer de eigen burgemees ter verantwoordelijk voor de inzet van de hulpdiensten, maar neemt de voorzitter van de veiligheidsre gio de regie in handen. Momen teel is dat burgemeester Koos Schouwenaar van Middelburg. Naast het regionale crisisplan heeft het VRZ-bestuur een apart bestrijdings- en evacuatieplan op gesteld voor ongelukken met de kerncentrale in Borssele en Doel. Die aanpak wordt volgende maand gelijk getest op z'n bruik baarheid in een grote stafoefening, 'Indian Summer', rond de nucleai re installatie in Borssele. Volgens RITTHEM - De brokstukken van de caisson die vrijdagavond op het strandje bij Ritthem is opgeblazen, zijn gisterochtend bij laagwater opgeruimd. De gemeente Vlissingen en het waterschap Scheldestromen hebben daartoe besloten omdat de restanten van de caisson, vooral als ze zich onder water bevinden, gevaarlijk konden zijn voor badgasten. Aan de betonnen brok- DEN HAAG - De Raad van State geeft de provincie Zeeland gelijk dat het afschieten van damherten op de Manteling van Walcheren en de Kop van Schouwen noodza kelijk is om de populatie in toom te houden. De Faunabescherming is er niet in geslaagd de ontheffing die het provinciebestuur verleende voor het afschieten van honder den damherten van tafel te krij gen. Gisteren werd bekend dat de Raad van State niet alleen het verzoek van de natuurorganisatie naast zich neerlegt, maar ook een uit spraak van de Middelburgse recht bank onderuit haalt die de onthef fing eind vorig jaar deels opschort te wegens procedurefouten. De uitspraak betekent dat de ja gers van de Faunabeheereenheid Zeeland het aantal herten de ko mende jaren jaarlijks mogen terug brengen tot 325 op de Kop van Schouwen en 80 op de Manteling van Walcheren. Een streefgetal dat de provincie hanteert om overpo- pulatie in de toekomst te voorko men. Faunabescherming verzette zich in juli bij de Raad van State tegen het afschieten van de herten. Volgens de organisatie is de telmethode niet betrouwbaar en kunnen de Kop van Schouwen en de Mante ling zelfs een tweemaal zo hoge populatie voeden. De Raad van State ontkent niet dat het gebied aan meer dieren voedsel biedt dan de streefaantallen die de provincie heeft laten uitrekenen, maar onder schrijft de visie van provincie en Faunabeheereenheid dat een te groot aantal herten leidt tot meer damherten, meer verkeersslachtof fers en het gevaar van nieuwe her tenpopulaties elders. ALLEEN IN SEPTEMBER: PANDA ACTIVE ITALIA 8,9d5, AUTOMONDO ACTIEPRIJS 7.490.- www.automondo.nl EN PIJ BELASTINGVRIJ! Gemiddeld brandstofverbruik: 4,8 1/100 km (1 op 20,8). C02:110 g/km. fiat. De laagste gemiddelde C03-ultstoot van Ëuropa.* Prijs incl. BTW, excl. afleveringskosten en verwijderingsbijdrage Actie loopt tot en met 30 september 2011 (uiterste registratiedatum 31 december 2011). Niet in combinatie met financieringsacties. De afgebeelde auto kan afwijken van de daadwerkelijke uitvoering. Vraag naar de voorwaarden. Voordeel Is gebaseerd op Active Italia 150 pakket. Bron- JATO Dynamics. Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-uitstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2010.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50