241 zeeland 'Werken met paarden is mijn passie' 'Karakter van Zierikzees Nérgens voordeliger... stipreizen.nl STIP CONFLICT kampioen uitgesloten van deelname HUISNAAM Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boerderijen en boten met bijzondere na men. In deze serie worden ze verklaard. sll Visstroper gepakt Inbraken in vier woningen in Oosterland donderdag 29 september 2011 S n 1.1-1. Amwuvvi .sassssar n «1 HUW 1 "11 door Annemarie Zevenbergen Het vierspan Heidi, Yvon ne, Cerena en Bianca komt niet in actie tij dens het Zeeuwse ploegkampioenschap trekpaarden in Kerkwerve zaterdag. De Zeeuw se schoonheden blijven in hun Ga- pingse wei. Dromend van prolon gatie van de titel, die drie van de dames vorig jaar in de wacht sleep ten. Meervoudig Zeeuws ploegkam- pioen Adri Verhage is begin sep tember door Stichting Het Wer kend Trekpaard definitief uitgeslo ten van deelname aan het kam pioenschap. De trainingsuren met de nog jonge paard Bianca zijn dan ook voor niets geweest, ver zucht de Gapingse kampioensploe ger teleurgesteld. „Zij ging voor het eerst meedoen. Nu dus niet meer..." De reden om Verhage te weigeren in Kerkwerve zou een conflict met overige trekpaardenhouders zijn. Adri vindt dat onzin: „Het gaat im mers om het werken met paarden, niet om de persoon zelf" Hij pakt een brief van de Stichting. „Ik ben op 8 september schriftelijk inge licht dat ik ben uitgesloten van deelname aan het kampioenschap. Het bestuur schrijft dat 'het ge noodzaakt is dit te doen omdat ze anders de aangesloten trekpaarden houders zodanig frustreren dat een goede samenwerking met hun daardoor moeilijker wordt'. Die verantwoordelijkheid willen ze niet nemen." „Ik vind het verschrikkelijk dat ik niet mee mag doen. Werken met paarden is echt mijn passie. Op de oude manier, zonder tractoren. Net als vroeger. Dat kost heel veel tijd, maar het is geweldig. Het geeft rust. Ik doe dat hier iedere dag op de zevenenhalve hectare die ik pacht van Veeres oud-wet houder Wim van Tatenhove. Dage lijks hoor, niet zo maar een paar keer per jaar." Secretaris Piet Hannewijk van Stichting Het Werkend Trekpaard zit met de kwestie in z'n maag: „Tot vorig jaar heeft Adri meegere den. Hij is inderdaad vaak kam pioen geworden. Wij hebben in het verleden met zijn Stal Seroos- kerke samengewerkt. Dat is beëin digd, waarna de Stichting Op Goe de gronden verder is gegaan met Verhage. Omdat Adri door zijn ge drag blijkbaar kwaad bloed heeft gezet bij de andere twaalf trekpaar denhouders bij onze Stichting, hebben we besloten om hem dit jaar niet mee te laten doen in Kerk werve. Anders zouden we veel pro blemen krijgen met de andere le den. Ik vind het zelf absoluut jam mer dat dit zo gelopen is. Het is ook zonde, want hij is een goede trekpaardenhouder. Ik hoop dan ook dat het nog goed komt." De andere trekpaardenhouders staan niet te popelen om commen taar te geven. ÜP Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer excl. Calamiteitenfonds/reserveringskoslen. Be kortingen zijn reeds verwerkt In de prijs. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. OUWERKERK - Vier jachtopzichters hebben dinsdagavond om onge veer 22.15 uur een visstroper aange houden in Ouwerkerk. De 33-jari ge man uit Zoetermeer werd op heterdaad betrapt. In zijn auto lag, naast veel verboden vistuig, een kist met versgevangen zeebaars. De politie rekende de stroper in en nam zijn auto in beslag. OOSTERLAND - In twee woningen aan het Torenplein in Oosterland is tussen 22.00 uur dinsdagavond en 6.00 uur woensdagochtend ingebro ken. Uit het ene huis werd naar het lijkt niets weggenomen. De daders kwamen binnen door een slot te forceren. Bij de andere woning werd een raam geforceerd en werd er geld gestolen. Ook twee huizen aan de Groenendaal werden be zocht door inbrekers. Beide huizen waren niet afgesloten. Uit één wo ning zijn geld en bankpassen gesto len. Bij de andere lijkt niets weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48