wereldwijd belangrijk korting zeeland 123 Begrotingsbehandeling ijskoude 2e meter Rijdende concertzaal in Zierikzee Reparatie naaimachines Campercamping bij Zierikzee Minder boetes Samen breien in uitgedeeld door slechte zomer handwerkcafé ARRANGI s donderdag 29 september 2011 zierikzee - De Classic Express. Dat is de naam van de rijdende con certzaal die op 12,13 en 14 oktober in Zierikzee staat. In de 'concertzaal' treedt op ge noemde dagen jong Nederlands muzikaal talent op. Toehoorders zijn leerlingen van scholen die meedoen aan project Keet in de Kerk. De aan een truck gekoppelde con certzaal is uitklapbaar en biedt plaats aan circa 35 mensen. Het bijzondere van deze 'concert zaal' is dat de akoestiek via elek- tro-akoestische wijze tot stand wordt gebracht. Zo kan zelfs de akoestiek van het concertgebouw in Amsterdam nagebootst worden. Met speciale lichten en videobeel den wordt de muziek versterkt. De jeugdige bezoekers van de rij dende concertzaal worden op school voorbereid op het concert. Meer dan 50.000 kinderen in Ne derland hebben al kennis gemaakt met de rijdende concertzaal. Joke Pouwels Goes Papegaaistraat 4 Tel. 0113-214187 zierikzee - Op de speciale camper camping in Zierikzee komen twaalf plaatsen. De camping komt aan de Zandweg in Zierikzee. Buiten het feit dat de camping al leen bedoeld is voor campers, wordt het verder een 'reguliere' camping. Het college van B en W is blij met het initiatief Volgens wethouder Ad Verseput bestaat er behoefte aan een camping dicht bij de stad. Op Schouwen-Duive- land mogen toeristen niet in hun camper overnachten op parkeer plaatsen. De campers moeten de nacht doorbrengen op een regulie re camping. De vergunning voor de nieuwe camping ligt ter inzage. medewerking van tientallen figuranten. Zij lieten witte ballonnen op als een teken van verbondenheid met mensen foto Dirk-Jan Gjeltema ken met mensen in Zeeland die de stormvloed meemaakten, de den de filmmakers beseffen dat er universele ervaringen zijn bij ver werken van het verdriet en het te boven komen van dergelijke ram pen. „Aan het einde tonen we daarom de Oosterscheldekering. De figuranten laten tot slot de bal lonnen op. Dat is bedoeld als te ken van 'we denken aan jullie' aan de mensen in Myanmar. We wil len een dergelijke opname ook daar maken. Verder gaan we daar natuurlijk opnamen maken van de noodzaak en de uitvoering van het hulpprogramma", zegt Van Staaveren. Zij is enthousiast over de prachtige weersomstandighe den tijdens deze eerste opname dag. Verder ervaart zij Neeltje lans als een bijzondere plek, omdat er verbondenheid is met Novib. „Pa ter Simons Jelsma uit Den Haag zag na de watersnoodramp van 1953 het belang van internationale hulpverlening en was mede op richter van deze organisatie." „Drie, twee, één, actie!", roept plotseling de regisseur De groep figuranten komt in beweging voor een proefopname. Met de echte opnamen wacht Snoeijers tot de schemering. Dat geeft prachtig licht, weet hij uit ervaring. The Power of Nature wordt ver toond op de Floriade 2012 vanaf april tot oktober in Venlo. „Deze grootste Wereld Tuinbouw Expo biedt Oxfam Novib een plek bij uitstek om uit te dragen waar wij voor staan. De Floriade duurt een half jaar en trekt naar schatting twee miljoen bezoekers", zegt me dewerkster Marijn de Jong. zierikzee -De slechte zomer heeft ook de gemeente Schouwen-Dui- veland geld gekost. Er zijn beduidend minder boetes uitgedeeld aan foutparkeerders en mensen die te laat terug kwamen bij hun wagen dan verwacht. In to taal gaat het om ongeveer 1650 minder bekeuringen. Daardoor heeft de gemeente 57.000 euro minder binnen gekregen dan be groot. Nu is dit bedrag niet hele maal toe te schrijven aan minder bekeuringen. De controleurs heb ben ook ander werk verricht. burgh-haamstede - In dorpshuis De Schutse in Burgh-Haamstede wordt maandag aanstaande voor het eerst in het winterseizoen een handwerkcafé gehouden. Tijdens het café kunnen hobbyisten sa men handwerken, ideeën en patro nen uitwisselen en advies vragen over steken of technieken. Het handwerkcafé is een voortzetting van het voormalig brei-café dat vo rig jaar van start ging. Bij de vaste bezoekers was behoefte om ook over andere technieken dan alleen breien te kunnen praten. Het café start om 20.00 uur. Meer informatie: 0111-652639. zierikzee - De gemeenteraad gaat de begroting voor het volgend jaar op een andere manier behandelen. De algemene beschouwingen ver dwijnen. De laatste jaren werden deze politieke beschouwingen van de partijen al niet meer hardop voorgelezen. Tijdens de behande ling in de begroringsraad wordt nu alleen kort en bondig - maximaal vijf minuten per partij - ingegaan op de plannen voor het komend jaar. Inwoners kunnen tijdens de commissievergadering inspreken. Geldig op de hele Desso tapijtcollectie' (m.u.v. de AirMastef-) DESSO Bergen op Zoom Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl skidomf-.nl/gpoepen "sleeën Snowtuben GlowGolfen Sneeuwattractiepark Skidóme b.v. Baanvelden 13, Rucphen T. +31(0)165 - 34 31 34 I. www.skidome.nl E. verkoop@skidome.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47