sport 135 .en outsiders Krant brengt opnieuw boek uit over marathon Voorspel winnaars van Kustmarathon Grote kans op files op A58 Lara Klaassen zegt af voor Kustmarathon Stuur uw belevenissen naar de redactie donderdag 29 september 2011 SSSHBB^EEBSSSEgBSaSS MIDDELBURG HUUB VAN NOORDEN top 5 de eerste plaats podiumplek Anthony Pochet (foto) Jos op 't Hoog De sportredactie van deze krant brengt opnieuw een boek uit over de Kustmarathon. Twee jaar gele den werd 'D'n Allerzwaersten' uit gebracht, in 2010 'Blie da'k er bin'. Hoe het boek dit jaar gaat heten is nog niet bekend. Suggesties kun nen gemaild worden naar kustmarathon@gmail.com Het boek bestaat uit honderd pagi na's en kost 7,50 euro. Er komen honderden foto's in te staan van al le onderdelen. Vanaf vrijdag 11 november is het boek verkrijgbaar in de boekhan del en via de webwinkel van deze krant. MIDDELBURG ANJOLIE ENGELS llonka van den Hengel, Martine Lust Anjolie Engels hoopt zaterdag de vruchten te plukken van de vele trainingen. „Ik heb drie lange duurlopen van 34,35 en 32 kilometer gedaan en ben beter voorbereid dan vorig jaar. Toen had ik ook last van keelpijn, nu ben ik helemaal fit." De Middelburgse atlete, die vooral gespecialiseerd is in de wat kortere afstanden, doet mee aan de Kustmarathon omdat ze het een prachtig Zeeuws evenement vindt. „Ik ben geen marathonloopster, maar ik vind het een uitdaging om te proberen om op het podium te komen. De Kustmarathon zet bovendien mensen aan tot hardlopen. Ik hoop ook dat het mooi weer wordt, zodat er veel mensen komen kijken op het strand die normaal dat niet zouden doen. Misschien worden ze wel gestimuleerd als ze die hardlopers voorbij zien komen om volgend jaar ook mee te doen." De Middelburgse verwacht de meeste tegenstand van llonka van den Hengel. „Ze heeft zich goed voorbereid en het parkoers ligt haar ook goed. Zelf voel ik me sterker dan vorig jaar, maar je weet nooit hoe het precies loopt. Het is ook anders dan het lopen van een 800 meter. Dan ben je alerter en scherper, dit is meer genieten en gaat wat rustiger." Anjolie Engels heeft nog een tip voor alle deelnemers van zaterdag. „Pak een goed boek en hou rust. Er zijn mensen die in de laatste week nog hun huis gaan poetsen maar dat is niet verstandig." Eric Baten Rik Wolswinkel Erwin Harmes Adriaan van Keulen Martine Lust Anita Joziasse Leonieïon NATIONALITEITEN 1 j België Duitsland 53 84 Filipijnen 1 Groot-Brittannië 2 Haïti 1 2 JJjjjJJJJJjJ Luxemburg Nederland I Oostenrijk 1605 Ook dit jaar houdt deze krant een prijsvraag waarbij de winnaar en winnares van de Kustmarathon voorspeld moet worden. Stuur de namen naar kustmarathon@gmail.com. Uw inzending moet zaterdag om uiterlijk 12.00 uur binnen zijn. Ver meld ook uw naam, adres en even tueel telefoonnummer. De beste voorspeller wint een ca deaubon van 25 euro. Bij meerdere goede antwoorden wordt geloot. MIDDELBURG Hardlopers, mountainbikers, wan delaars, supporters en andere be langstellenden die naar de Kustma rathon reizen, kunnen komend weekeinde beter niet over de A58 Zeeland binnen rijden. Door werk zaamheden aan de Vlaketunnel (tussen Bergen op Zoom en Goes) is de kans op files erg groot. Omrij den via de Westerscheldetunnel, via Tholen of het Hellegatsplein is aan te raden. Ook in Zoutelande wordt een grote drukte verwacht, mede door het mooie weer. Het advies is dan ook om op tijd naar de kust af te rei zen. MIDDELBURG Hardloopster Lara Klaassen had voor de hardloopmarathon van de organisatie een wildcard gekregen, maar door een blessure kan ze niet van start gaan. „Helaas ben ik niet op tijd fit om mee te doen. Ik ben wel weer begonnen met lopen maar ik ben nog niet hersteld van de zweepslag, die ik kort geleden heb opgelopen. Zeker op tempo lo pen gaat niet Ik hoop volgend jaar op een herkansing", aldus de Bel gische die voorin werd verwacht bij de vrouwen. MIDDELBURG Ook dit jaar maakt deze krant weer een boek over de Kustmarathon. Ook voor lezersbijdragen is plaats. Maak een verhaal over uw beleve nissen en stuur dat (eventueel met foto) naar kustmarathon@ gmail.com. De mooiste verhalen komen in het boek. Alle verhalen verschijnen op het Kustmarathonblog van de PZC: www.pzc.nl/weblogkustmarathon windkracht 4 een heroïsche tocht mooi weer, voor publiek en vrijwilligers Mare Papanikitas Hoge Hil, Domburg. foto Mario Lawalata De dijk van Westkapelle. foto Mario Lawalata Willem Adriaansens Michel Schrier is topfavoriet. Ook Van Anjolie Engels verwacht ik meeste Anthony Pochet is kanshebber. tegenstand. Huub van Noorden uit Yerseke kwam vorig jaar als derde Zeeuw over de finish, achter Sébastièn Schletterer en Marc Riemens. Die laatste twee zijn dit jaar niet van de partij. „Vorig jaar was ik in de laatste week voor de Kustmara thon ziek, nu ben ik al ziek geweest", vertelt Van Noorden. „Ik heb een goede voorbereiding achter de rug. Trainen deed ik vooral op gevoel, gewoon waar ik zin in had en wat ik zelf lekker vond om te doen. Ik heb me wel verbeterd ten opzichte van vorig jaar." In de laatste week zit de triatleet niet helemaal stil. „Ik loop elke dag zo'n twintig minuutjes, gewoon een beetje huppelen rond Yerseke. Ook heb ik nog twee keer gezwommen. Dat doe ik vooral ook om me mentaal goed voor te bereiden. De Kustmarathon is vooral mentaal heel erg zwaar, want echt heel hard wordt er niet gelopen. Het is de kunst om op het laatst nog fris te zitten als je de duinen nog over moet." Van Noorden verwacht dat Michel Schrier, Tim Pleijte en Anthony Pochet snel zullen starten. „Tim doet dat als haas voor Michel. Daar achter zal zich een groep vormen met onder andere Remy Vasseur, Erwin Harmes, Rik Wolswinkel, Jos op 't Hoog en Mare Papanikitas. Daar zal ik ook wel bijzitten. Ik hoop dat op het strand tussen Vrouwenpolder en Oostkapelle de wind wat gaat toenemen, want dat ligt me wel. Ik ga niet voor een bepaalde tijd, maar verwacht zeker wel binnen de 3 uur te finishen. Dat ik daar helemaal kapot voor moet gaan, maakt me niet uit." m smj llonka van den Hengel gaat er alles aan doen om zaterdag haar titel te verdedigen. „Ik wil laten zien dat ik geen eendagsvlieg ben." De atlete uit Nijkerk verwacht de meeste concurrentie van Anjolie Engels. „Er zou ook nog een goede Belgische meedoen, Lara Klaassen, maar die is volgens mij geblesseerd. Ik heb horen zeggen dat ze een scheurtje in haar kuit heeft." Samen met haar vriend Rik Wolswinkel, die vorig jaar vijfde werd bij de mannen, heeft ze een paar weken terug het parkoers nog een keer verkend. „We zijn toen in Vrouwenpolder gestart en naar Zoutelande gelopen. We wilden het zwaarste stuk nog een keer trainen." Voor Van den Hengel telt zaterdag maar een ding: ze wil weer op de hoogste S trede van het podium staan. „De tijd maakt me niet zoveel uit, dat hangt ook af van de weersomstandigheden", vertelt de Nijkerkse die eerder dit jaar in de marathon van Rotterdam een tijd liep van 2.58 uur. „Alleen de klassering telt Ik ben op dit moment nog niet zenuwachtig maar als ik vrijdag Zoutelande binnenrijd gaat het wel kriebelen in m'n buik denk ik." Van den Hengel kijkt er erg naar uit om I in Zeeland te lopen. „Dat is gekomen toen ik een paar jaar geleden naar Rik ging kijken die destijds meeliep. Toen dacht ik meteen: aan die wedstrijd wil ik ook een keer meedoen." Vorig jaar liet de atlete al weten graag een rijtje tegels te willen, die voor de winnaars worden gemaakt en in Zoutelande worden neergelegd. Zaterdag gaat ze voor nummer twee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35