34 [sport Familie Reijnhout fietst met drie generaties Krant staat uitgebreid stil bij Kustmarathon De mooiste plekjes voor het donderdag 29 september 2011 door Koen de Vries WOLPHAARTSDIJK - Het zullen vast niet allemaal eenlingen zijn die za terdagmorgen in de Langstraat van Zoutelande vertrekken voor de ATB-toertocht van de Kustmara- thon. Fietsen doe je immers sa men, zeker als het een recreatief evenement betreft. De familie Reijnhout brengt wel een heel bij zonder team op de been. Het be staat uit drie generaties: vader Ger- rit (72), zoon Kees (44) en klein zoon Koen (12). Het idee om samen te rijden kwam van de jongste van de drie. „Als jij de Kustmarathon rijdt, ga ik met je mee", opperde Koen Reijnhout tijdens een gezellige avond. Van het een kwam het an der. Kennissen pikten het idee op en zorgden ervoor dat er werd in geschreven. „Eerlijk gezegd was ik het alweer vergeten", erkent opa Kees, die in Wolphaartsdijk woont. „Totdat ze me er een poosje terug aan herin nerden. M'n kleinkinderen zijn me enorm dierbaar. Ik heb er heel veel zin in." Dfe Reijnhouten vormen een echte mountainbikefamilie. Opa Gerrit was aanvankelijk voetballer maar op zijn vijftigste ging hij mountain- biken. Hij vond het zo leuk dat hij z'n enthousiasme aan z'n nage slacht doorgaf Inmiddels rijden zijn zoon Kees, diens zoon Koen, en Didi en Joppe de Vries, de kin deren van Gerrits dochter. De kleinkinderen doen het zo goed dat ze bij nationale wedstrijden re gelmatig in de prijzen vallen. Voor Didi en Koen heeft Gerrit Reijn hout zelfs een sponsor geregeld, Van Nunen Racing uit Etten-Leur, die hen van heuse carbonfietsen voorziet. lammer genoeg waren Didi en Koen te laat met inschrijven en kan niet de hele familie meedoen. „Dat doen we regelmatig hoor", vertelt opa Gerrit. „We rijden sa men toertochten. Er wordt dan goed voor me gezorgd. Er wordt gemeld wanneer er paaltjes in de weg staan, wanneer ik kan overste ken... Het is een rijkdom om dat te kunnen doen. Het is voor mij ver schrikkelijk genieten." Het is de bedoeling dat Gerrit, Kees en Koen zaterdag van begin tot eind bij elkaar blijven. Gerrit denkt dat hij de zwakste schakel is, maar dat lijkt wel mee te vallen. Hij traint nog twee keer in de week en in het weekend is hij ook regelmatig actief. Vorig week reed hij een toertocht van vijftig kilo meter door de Limburgse heuvels, de Sint Gertruid-toertocht. Reijnhout stapte 's morgens om zes uur in de auto, stond om ne gen uur aan de start en stond een paar uur later aan de finish, nog zo fris als een hoentje. „Die tocht rij ik al sinds 1993", vertelt hij. „Vroe ger met een vriend, maar dat gaat helaas niet meer. Er waren dit jaar mensen bij die het einde niet haal den of die op zware stukken moes ten afstappen. Dat was bij mij niet het geval. Als het eventjes te zwaar wordt, doe ik rustig aan, laat m'n hartslag even zakken en ga dan ver der. Ik heb het op m'n 72e dus nog niet zo slecht gedaan." Wie wordt de opvolger van Nourredine Athamna? En kan llonka van den Hengel haar titel bij de vrouwen prolongeren? Zaterdag rond de klok van half 4 weten we het antwoord op beide vragen. De verwachting is dat er dit jaar geen onbekende atleten aan de start zullen staan. De sportredactie van deze krant blikt met vijf snelle atleten vooruit. door Maurice Steketee De mountainbikefamilie Reijnhout. Op de voorgrond Rosita. Achter: Joppe, Koen, vader Kees, opa Gerrit en Didi (vlnr). foto Ronald den Dekker De krant pakt komend weekeinde flink uit tij dens de Kustmarathon. Wat kunt u zoal verwachten? Het Kustmarathonweekend be gint vrijdag met de Ladiesrun. Een uitgebreid verslag daarvan vindt u zaterdag in deze krant. In de krant van maandag zullen negen pagina's in het teken staan' van de Kustmarathon. Van de hardloopmarathon zal de volledi ge uitslag worden gepubliceerd. Verder veel foto's van de moun- tainbiketocht, de Kidsrun en de Wandelmarathon die zondags wordt gehouden en waar duizen den sportievelingen aan meedoen. •De videoploeg van Z2 zal aanwe zig zijn langs het parkoers. Er wordt een extra Kustmarathon- journaal gemaakt. Zie z2.nl Ook dit jaar zullen ongetwijfeld weer veel mensen met hun foto toestel in de aanslag gaan kijken. U kunt uw foto's naar ons opsturen. Ga naar www.pzc.nl/foto en upload de foto. Ze worden dan zo snel mogelijk op de website ge plaatst. gaat VOOr de overwinning podiumplaats Hoopt Op een graad of twintig concurrentie verwachting ^"Anthony Pochet, winnaar PZC Familieloop Michel Schrier wordt door velen getipt als grote favoriet voor de zege in de Kustmarathon, maar de atleet uit Vlissingen vindt dat zelf wat te voorbarig. „Ik kan me voorstellen gezien m'n prestaties dat mensen denken dat ik ga winnen, maar het is wel pas m'n eerste marathon. Het is afwachten hoe ik de laatste kilometers ga verteren. Ik ga natuurlijk wel voor de overwinning, maar misschien staat er nog wel iemand aan het vertrek die we daar helemaal niet verwachten", verwijst Schrier naar de overwachte winnaar Noureddine Athamna uit Algerije van vorig jaar. Schrier denkt dat de wedstrijd een tweestrijd wordt tussen hemzelf en de Belg Anthony Pochet, die in juni de halve marathon van de PZC Familieloop won. „Het is moeilijk te voorspellen hoe de wedstrijd gaat verlopen, maar ik verwacht dat de Belg wel voorin zal lopen. Ik heb verder niet echt een tactiek. Ik ga ook niet op een bepaalde tijd weg, want op dit parkoers kun je toch geen toptijden lopen, daarvoor moetje echt aan een stadsmarathon meedoen." De Vlissinger krijgt bij zijn jacht op de zege steun van Tim Pleijte, die voor Schrier gaat 'hazen'. „In principe zal Tim tot een kilometer of 25 a 30 meelopen en daarna uitstappen, maar wie weet loopt I hij wel door...", zegt Schrier lachend. Om f er aan toe te voegen: „Al verwacht ik dat I niet hoor." De winnaar van de Kustloop in Vrouwen polder kijkt erg uit naar zaterdag. „Vorig jaar liep ik al even in de kopgroep en toen kreeg ik door de drukte langs het parkoers al kippenvel. Het begint nu echt te kriebelen. Ik denk er elke dag wel een paar keer aan, maar het is leuke spanning." Michel Schrier natuurlijk, maar ook Anthony Pochet verwacht ik voorin. Van Remy Vasseur mag het komende zaterdag best een graad of 23 worden. De Vlissinger loopt liever in de zon dan in de regpn. „Ik hou wel van de warmte, dan ben ik meestal wel in m'n element." Vasseur is pas een paar weken serieus in training voor de Kustmarathon. Daarvoor waren alle pijlen gericht op het Nederlands kampioenschap triatlon dat eind augustus in Almere werd gehouden. Hij hield er een bronzen plak aan over. „Dat was mijn hoofddoel voor dit jaar. Ik heb dus geen optimale voorbereiding gehad, want na zo'n inspanning heb je wel twee weken nodig om bij te komen. De trainingen gaan momenteel wel erg lekker, dus ik denk dat een podiumplaats wel mogelijk moet zijn. Maar of ik echt goed ben, moet zaterdag blijken, vorm kun je niet plannen", aldus de winnaar van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen eerder dit jaar. In de laatste week van zijn voorberei ding zit Vasseur niet stil. „Ik probeer elke dag nog wel te lopen, alleen vrijdag doe ik helemaal niks. Het is belangrijk om de spieren soepel te houden." De Vlissinger hoopt dat de ellende van blaren hem dit jaar bespaard blijft. „Doordat ik natuurlijk veel zwem was m'n voet vorig jaar een beetje beurs. Daardoor kreeg ik blaren. Ik heb nu betere sokken." Een streeftijd heeft Vasseur niet, hij wil vooral genieten. „Ik verwacht dat het door het mooie weer heel erg druk gaat worden. De tijd die ik loop interesseert me niet zo. Het blijft immers toch een monster om te lopen, dus hoe het gaat weet je nooit." nde Veersedam, begin strand Vrouwenpolder. foto Ruben Oreel Sfrattdovergang Oostkapelle. foto Arjan Schotanus; wwwfotorunner.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34