zeeland 125 is mondiaal belang Opslagbedrijf op vingers getikt T Oprichting van ALS- nabestaandengroep Bei Cok mag zich nu Ridder noemen Inloopavond over dyslexie Overeenstemming over Wilgenhoekweg Holland-koor zingt in Arnemuiden Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! donderdag 29 september 2011 ms^^mssiesixsmissssG VLISSINCEN - ALS-Zeeland begint in oktober met een Zeeuwse groep voor nabestaanden van mensen die aan de ziekte ALS zijn overle den. De eerste bijeenkomst is op 4 okto ber van 15.00 tot 17 uur in Ter Ree- de aan de Vredehoflaan 370 in Vlis- singen. Naast het ontmoeten van elkaar, staat de eerste bijeenkomst in het teken van het inventariseren van de wensen over de invulling van deze groep. Maatschappelijk wer kende Mirjam Warta is hierbij aan wezig. Zij is, als de aanwezigen dat willen, ook bereid de groep te lei den. Er bestaat al en ALS-lotgenoten- groep, een initiatief van de maat schappelijk werkenden van het ALS-behandelteam van Revant re validatiecentrum de Lindenhof in Goes. Door het samenbrengen van mensen die dagelijks te maken hebben met de diverse fases van de aandoening ALS kunnen ken nis en ervaringen rondom allerlei (medische) zaken gedeeld worden. „Helaas vallen in een dergelijke groep steeds mensen af door het overlijden aan ALS. Vanuit de regu liere gezondheidszorg blijken er geen (financiële) mogelijkheden om een vervolg in de vorm van een nabestaandengroep te bieden. Gezien de vele vragen blijkt ook hier een dringende behoefte aan te bestaan", aldus de initiatiefne mers. Voor ALSZeeland reden om een nabestaandengroep op te rich ten voor ieder die in zijn nabije omgeving met de ziekte ALS ge confronteerd is. meer informatie is te vinden op www.alszeeland.nl IIIIIIIIHiWI—IHilil11!1 'lil' KRUININGEN - Bei Cok uit Kruiningen vierde gisteren zijn 91e verjaardag, én werd benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Muzikanten van fanfare EMM en leden van Ons Boeregoed lieten voor de gelegenheid het Reimerswaalse volkslied horen, dat is geschreven door de dichter en schrij ver in het Zeeuwse dialect zelve. Cok heeft de onderscheiding ontvangen vanwege zijn 'grote sociale bewogenheid en zijn uitzonderlijk talent als dichter en schrijver in het Zeeuwse dialect'. „Zijn gedichten spreken een zeer groot deel van de bevolking aan, ongeacht achtergrond of afkomst, en zijn van onschatbare waarde voor het voortbestaan van en de waardering voor de (geschreven) Zeeuwse taal en met name het Zuid-Bevelands dia lect", is te lezen in de motivatie voor het toekennen van het ridderschap aan Bei Cok. foto Ronald den Dekker inclusief de korte film The Power of Nature wordt gefinancierd door de Postcodeloterij. Van Staaveren en Snoeijers trokken bij de opzet van de film een parallel met de watersnoodramp van 1953 in Zuid-West Nederland. Gesprek ken met mensen in Zeeland die de stormvloed meemaakten, de den de filmmakers beseffen dat er universele ervaringen zijn bij ver werken van het verdriet en het te boven komen van dergelijke ram pen. „Aan het einde tonen we daarom de Oosterscheldekering. De figuranten laten tot slot de bal lonnen op. Dat is bedoeld als te- VLISSINGEN Margreet van de Donk organiseert maandag 3 oktober een inloop avond over dyslexie. Iedereen kan vragen stellen en meepraten over het onderwerp. De kosten zijn 5 euro inclusief kof fie of thee. De inloopavond is bedoeld voor jongeren, volwassenen met dyslexie en partners of familie van dyslecten. De avond is aan de President Roos- eveltlaan 744 in Vlissingen. Voor meer informatie kunt u te recht bij Margreet van de Donk op het telefoonnummer: 0118-472384 of op de website: www.hulpbijdyslexie.nl verNIEUWd MIDDELBURG De vooroorlogse wijk Nieuw Middel burg wordt gerenoveerd. De PZC volgt het op de voet. ken van 'we denken aan jullie' aan de mensen in Myanmar. We wil len een dergelijke opname ook daar maken. Verder gaan we daar natuurlijk opnamen maken van de noodzaak en de uitvoering van het hulpprogramma", zegt Van Staaveren. Zij is enthousiast over de prachtige weersomstandighe den tijdens deze eerste opname dag. Verder ervaart zij Neeltje )ans als een bijzondere plek, omdat er verbondenheid is met Novib. „Pa ter Simons Jelsma uit Den Haag zag na de watersnoodramp van 1953 het belang van internationale hulpverlening en was mede op- SEROOSKERKE Het heeft heel wat voeten in de aar de gehad, maar volgens wethouder Jaap Melse (SGP) is in Serooskerke nu toch 'breed draagvlak' ontstaan voor de herinrichting van de Wil genhoekweg. Nu nog is het nog een doorgaande verbinding, maar dat verandert wanneer de noorde lijke rondweg eind dit jaar gereed is. Dan moet de Wilgenhoekweg een dorpsstraat worden. Er waren bezwaren van omwonenden. Die vreesden dat de klinkerbestrating tot overlast zou leiden, en dat au to's de fietsers omver zouden rij den. Door de plannen te verbete ren, zonder de oorspronkelijke op zet aan te tasten, is 'consensus' be reikt, zegt de wethouder. richter van deze organisatie." „Drie, twee, één, actie!", roept plotseling de regisseur De groep figuranten komt in beweging voor een proefopname. Met de echte opnamen wacht Snoeijers tot de schemering. Dat geeft prachtig licht, weet hij uit ervaring. The Power of Nature wordt ver toond op de Floriade 2012 vanaf april tot oktober in Venlo. „Dat biedt Oxfam Novib een plek bij uitstek om uit te dragen waar wij voor staan. De Floriade duurt een half jaar en trekt naar schatting twee miljoen bezoekers", zegt me dewerkster Marijn de Jong. ARNEMUIDEN Het Holland-koor zingt onder lei ding van Jan Quintus Zwart op za terdag 8 oktober in Arnemuiden. Het concert vindt plaats in de Her vormde Kerk aan de Markt. Het begint om 19.00 uur en een half uur eerder zijn de deuren al ge opend. Het Holland-koor is met ruim ze venhonderd leden het grootste christelijke koor van Nederland. Het voornaamste doel van het koor is om te zingen tot eer van God en het bemoedigen van het Joodse volk. Ook heeft het koor al vele rei zen gemaakt door bijvoorbeeld Is raël. De toegang tot het concert is gratis, wel zal er een collecte zijn in de kerk. door Wout Bareman SLUISKIL - Het veembedrijf De Rij ke in de Mercuriusstraat bij Sluis kil moet snel orde op zaken stel len. De logistieke dienstverlener (transport, opslag, assemblage) overtreedt de regels voor de opslag van gevaarlijke stoffen. Dat is geble ken uit gezamenlijke controle door de Veiligheidsregio Zeeland, de Arbeidsinspectie, de provincie en de gemeente Terneuzen. Afgelopen zomer werd de situatie bij De Rijke onderzocht. Dat on derzoek bracht onder meer aan het licht dat het bedrijf in één van de loodsen teveel gevaarlijke stof fen opslaat. Er was bovendien geen actueel veiligheidsrapport be schikbaar. De gemeente Terneu zen wil dat De Rijke snel zorgt dat het aan alle wettelijke regels vol doet. het bedrijf heeft inmiddels een aanschrijving ontvangen. Het krijgt een aantal weken de tijd de naleving van de richtlijnen aan te scherpen. Gebeurt dat niet, dan kan een dwangsom worden opge- legd. De Rijke wordt vanwege de opslag van onder meer gevaarlijke stoffen beschouwt als een risicobedrijf Het valt daardoor onder het zoge noemde Besluit Risico's Zware On gevallen. Dergelijke bedrijven wor den regelmatig gecontroleerd. Taak van de gemeente is vooral na te gaan of de milieuvergunning wordt nageleefd. Voor al uw monumentaal isolerend glas, Glas in lood reparatie of tussen dubbel glas, Zandstralen van mooie figuren of tekst op glas. Prins Glas staat ook op de Contacta; 1, 2 en 3 november PRINS tMLzSt© Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl Oxfam Novib en die volgend jaar een halfjaar lang is te zien tijdens de Floriade. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25