241 zeeland Protectie tegen kracht natuur 3 Nérgens voordeliger... stipreizen.nl Man bekneld bij bedrijf Sint Laurens Diefstal speedboot PvdA wenst actie voor fietstunnel onder Sloeweg donderdag 29 september 2011 W SINT LAURENS - Bij een bedrijf aan de Van 't Hoffweg in Sint Laurens is gistermiddag een man gewond geraakt bij een bedrijfsongeluk. Vermoedelijk reed de medewerker van het bedrijf rond 12.30 uur op een fiets tussen een machine en een zware bloembak door. Die bloembak werd op dat moment ge transporteerd door de machine. De medewerker kwam met zijn been klem te zitten tussen machi ne en bloembak. Toen de gealar meerde hulpdiensten ter plaatse waren was de beknelling inmid dels opgelost, aldus de politie. Het 55-jarige slachtoffer, dat afkom stig is uit Middelburg, is met een ambulance naar het ziekenhuis ver voerd. Over zijn verwondingen is nog niets bekend. COLIJNSPLAAT - Uit de jachthaven Figuranten laten ballonnen op boven de Oosterschelde vanaf Neeltje Jans tijdens de opnamen voor de film 'The Power of Nature', die wordt gemaakt voor in Colijnsplaat is tussen zaterdag en woensdag een speedboot gesto- terliet, zegt de politie. BIJ NADER In het artikel over het 65-jarig hu welijk van Marinissen - de Bad zou men kunnen lezen dat de heer Ma rinissen muzikant was. Dit klopt niet Zijn hobby was om muzikaal bezig te zijn. Jo Marinissen heeft veertig jaar voor de Provinciale Wa terstaat gewerkt waar hij hoofd van de dienstkring Walcheren werd. Tijdens de watersnoodramp werd hij uitgeleend aan het Water schap Walcheren, waar hij mocht helpen aan de wederopbouw. Hij is ook geridderd. door Ali Pankow Mensen worden wereld wijd geconfronteerd met de verwoestende kracht van water en wind. „Wij willen met deze film het belang tonen van verbonden heid tussen mensen bij herstel van schade en het streven naar be scherming. Het oplaten van bal lonnen geldt als symbool van dat onderling besef', zegt Brenda van Staaveren van Oxfam Novib. Van Staaveren tekent samen met regisseur Servaas Snoeijers voor de film Power of Nature, waarvoor gisteren de allereerste opnamen werden gemaakt op Neeltje lans. Tientallen figuranten, voorname lijk van Schouwen-Duiveland en de Bevelanden verleenden daar hun medewerking aan. Onder hen ook vijftien tweedejaars-leer lingen van de theateropleiding aan het Goese Lyceum. „Ik las die oproep voor figuranten en dit leek me een aardige praktijkervaring", motiveert docente Wilma van der Zwan. Zij leren deze dag dat figure ren veel geduld vergt maar op een zonnige middag op Neeltje Jans is dat zeker geen straf. De film The Power of Nature is on- derdeel van het hulpproject dat Oxfam Novib heeft opgezet voor Myanmar (voormalige Birma). Dat land werd in 2008 getroffen door de cycloon Nargis die circa 100.000 slachtoffers vergde en enorme schade aanrichtte. „De filosofie van Oxfam Novib is investeren in hulp die ook op de langere termijn van nut zal zijn. Dus niet bij honger aankomen met 'hier heb je een vis', maar 'hier heb je een hengel'. Dan moe ten we verder natuurlijk ook zor gen dat er nog vis in de zee zit", zegt Van Staaveren. Als praktijk voorbeeld noemt zij ook het bou wen van een school. „Daar moet niet alleen les worden gegeven, maar de school moet tevens een veilig toevluchtsoord worden waar mensen heen kunnen tij dens natuurgeweld." Zij vertelt ook over het maatwerk per dorp dat in het hulpprogramma wordt nagestreefd en over de natuurlijke waterkering die door mangrove- bossen wordt aangelegd. De prak tijk wees uit dat op locaties waar die grote mangrovebomen staan tijdens de cycloon Nargis veel min der schade ontstond dan in de ka le gebieden. Dit hulpproject van Oxfam Novib, HEINKENSZAND - Wethouder Mar- ga Vermue van de gemeente Borse- le moet vanavond bij gedeputeer de Kees van Beveren nogmaals pleiten voor de gewenste fietstun nel onder de te verdubbelen Sloe weg. Deze wens uit Arno Witkam van de PvdA-fractie in een brief aan het college. Van Beveren neemt op verzoek van de CDA-fractie om 19.00 uur polshoogte bij de plek voor de ge wenste fietstunnel. Dat is op de kruising Sloeweg/Stoofweg. Borse- le wil graag een fietstunnel om de veiligheid voor fietsers te waarbor gen. Ondanks eerdere pogingen van het Borselse college honoreren Ge deputeerde Staten het verzoek niet. De dorpsraad van Nieuw- dorp is naar de Raad van State ge stapt. De PvdA Borsele ondersteunt dit bezwaar. „In de Borselse samenle ving is een breed gedragen wens om in de plannen voor de verdub beling van de Sloeweg een fietstun- neltje op te nemen." De PvdA vindt de nieuwe rotonde 'Molen dijk' niet veilig genoeg. Pnjzen p.p. o.b.v. 2 peis. per kamer excl Calamile De kortingen zijn reeds verwerkt in de prijs. Drukfouten en prljswij;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24