is echt mijn passie' 50% korting zeeland j 23 Vlissinger in bestuur Nationale Jeugdraad 2e meter Engelstalige film- en literatuurlessen Inbraak in woning aan de Granaat Reparatie naaimachines Internationale dag van de ouderen Vlissingen Concert van het Urker mannenkwartet Open Zeeuws Kampioenschap Ploegen Zeeuwse ploegkampioenschappen donderdag 29 september 2011 OOST-SOUBURG In navolging van de film- en litera tuurlessen die docente Conny Steenman al diverse jaren in Zierik- zee verzorgt, heeft zij dit lesaan- bod nu ook uitgebreid naar Walche ren. Daar worden de literatuurles sen vanaf dinsdagmiddag 13.30 uur gegeven in de bovenzaal van de bi bliotheek in Oost-Souburg. Eén keer per maand wordt in film theater fiZi in Zierikzee een boek- verfilming vertoond. Op die dag gaat de Walcherse deelnemers- groep naar Zierikzee voor eerst een gezamenlijke theorieles en wordt aansluitend de film beke ken. Boekverfilmingen zijn o.m.: A widow for one year (John Irving) en Never let me go (Kazuo Ishiguro). Meer informatie, tel.: 0187-611415. MIDDELBURG In een woning aan de Granaat in Middelburg is tussen dinsdaga vond 20.00 uur en woensdagmor gen 6.15 uur ingebroken. Dat maakte de politie gisteravond bekend. Uit de woning werd een schouder tas (met inhoud) meegenomen. Mogelijk zijn de daders de woning binnengekomen doordat een deur niet was afgesloten, aldus de poli tie. Er werden namelijk geen braakspo ren in het huis aangetroffen. Joke Pouwels Goes Papegaaistraat 4 Tel. 0113-214187 VLISSINGEN In het atrium van Ter Reede Vlis singen wordt zaterdag 1 oktober de internationale dag van de ouderen gevierd. Deze dag vindt plaats om aandacht te vragen voor de ontwik kelingen van ouderen in de samen leving. Er is een optreden van Piet Brakman om 14.00 uur en de toe gang is gratis. Alles ouderen uit de gemeente Vlissingen zijn welkom. MIDDELBURG Het Urker mannenkwartet geeft op zaterdag 1 oktober een concert in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Het concert begint om 19.00 uur en de deuren openen een half uur daarvoor. De entree kost 10 euro en kinderen tot 12 jaar kunnen gratis naar binnen. Het programma zal bestaan uit psalmen en geestelijke liederen. Het Urker mannenkwartet bestaat uit vier vrienden en is in oktober 2010 opgericht. Onlangs werd hun eerste cd opgenomen. foto Lex de Meester bij Gapinge. staan niet te popelen om commen taar te geven. Simon Lous uit Oost- kapelle: „Het bestuur doet de woordvoering hierover. Ik weet dat er een conflict is, maar verder niet." Leo de Visser uit Ritthem reageert laconiek: „Ach, er zo veel geouwehoer overal. Ik weet hier niet veel van. Zaterdag doe ik trou wens ook niet mee, ik heb andere paardenactiviteiten." „Jammer" zegt Adri: „Ik weet haast zeker dat Leo kampioen zou worden als ik niet mee doet. Hij is een hele goeie ploeger." Zaterdag is het Open Zeeuws Kam pioenschap Ploegen op een per ceel van trekpaardenhouder Bart van der Wekken aan de Heuvels- weg in Kerkwerve. Wethouder Wim Stouten van Schouwen-Duiveland verricht om 12.15 de opening. De veertien deelnemers ploegen met een één-schaar wentelploeg. Een jury beoordeelt de deelne mers. Het publiek kan daarnaast een publiekswinnaar aanwijzen via stemming. Rond 16.00 uur worden de win naars bekend gemaakt en volgt de prijsuitreiking. Het Zeeuws Kampioenschap is ie der jaar in een andere regio, ech ter niet in Zeeuws-Vlaanderen. MIDDELBURG - Marius Verhage uit Vlissingen neemt plaats in het be stuur van de Nationale Jeugd- raad(NJR). Hij mag het komende jaar met zes andere jongeren het NJR leiden. Het NJR is een koepelorganisatie van landelijke jeugdorganisaties. Verhage werd gekozeni door verte genwoordigers van die Nederland se jongerenorganisaties. De 24-jarige Verhage kijkt uit naar zijn bestuursjaar: „De wereld wordt steeds kleiner, zeker voor jongeren. Wij moeten daarom niet alleen onze stem duidelijk laten horen binnen internationale orga nisaties, maar ook weren wat zich daar afspeelt. Daardoor kunnen we werken aan een betere toe komst. Ik wil ook andere jongeren informeren en motiveren om ver der te kijken dan onze eigen gren zen." Bij de NJR werken jonge mensen en honderden vrijwilligers aan campagnes en projecten voor jon geren. Ze geven jongeren de kans om te laten zien wie ze zijn en wat ze kunnen. Maar niet alleen bij hun in de buurt maar tot aan de Verenigde Naties. Verhage: „Ik kijk ernaar uit om met dat doel te werken aan een groot aantal afwisselende projec ten." Geldig op de hele Desso tapijtcollectie (m.u.v. de AirMaster DESSO www.tmcbinnenhuisadvlseurs.nl f Koudekerke I Kruiningen Bergen op Zoom Goes Snowboatden&Skien, GlowGolfen ■serveer nu! Sneeuwattractiepark Skidöme b.v. Baanvelden 13, Rucphen T. +31(0)165 - 34 31 34 l. www.skidome.nl E. verkoop@skidome.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23