22 zeeland 'Werken met paarden Toys XL opent eerste Lego Super Store op Zep Rotonde Goes veiliger door herinrichting 20 jaar CONFLICT Meervoudig kampioen Adrie Verhage mag niet meedoen aan Veere verbiedt Dierenbescherming te collecteren bij Wandelmarathon CULTUUR DICHTBIJ samenwerking Acaciahof en Wegwijzer naar ZK korfbal donderdag 29 september 2011 MIDDELBURG - De speelgoedzaak Toys XL op het Zep in Middelburg wordt uitgebreid met een 'Super Store' met uitsluitend Lego-pro ducten. Toys XL spreekt van 'unieke sa menwerking' in Nederland tussen de fabrikant van de bouwsteentjes en de detailhandelaar. De Super Store is 500 vierkante meter groot en is aangesloten aan de bestaande Toys XL winkel van 1.800 vierkan te meter. Komende zaterdag wordt de Lego Super Store feestelijk ge- door Frank Balkenende GOES - Ook al gebeurde er gisteren nog een aanrijding met licht letsel (schaafwonden), de rotonde Nan- senplein op de Anthony Fokker straat in Goes is sinds de herinrich ting in 2009 een stuk veiliger dan voorheen. Dat blijkt uit de ongeval lenstatistieken. In 2006 vonden nog vier ongeluk ken met letsel op de rotonde bij McDonald's plaats, waarvan één met dodelijke afloop. Dat drama was voor het toenmali ge college van burgemeester en wethouders aanleiding om de bouw van fietstunneltjes te onder zoeken. Toenmalig wethouder Sophie van opend. Klanten vinden er het vol ledige assortiment van Lego. In de Super Store zullen levensgrote mo dellen van Lego staan. Kinderen mogen ook zelf bouw werken van Lego maken en zijn vrij om te spelen in de winkel. Toys XL legt ook de laatste hand aan een programma met work shops voor kinderen en het organi seren van bouwwedstrijden. Daar bij wordt ook de mogelijkheid ge boden om kinderfeestjes in Lego stijl te vieren. 't Westeinde van verkeer zegde de tunnels min of meer toe. De Fiet sersbond De Bevelanden toonde zich verheugd. Die blijdschap was van korte duur, want het college haalde het plan voor fietstunnels van tafel. Ze zouden naar schat ting zeven miljoen Quro kosten en dat vond het college te gortig. Besloten werd de rotonde aan te passen. Dat heeft effect gehad. Het aantal ongevallen is gedaald: van vier in 2006, twee in 2007, één in 2008, tot nul in 2009 en 2010. Al leen in maart dit jaar liep een vijf tienjarige fietster uit de gemeente Borsele heupletsel op, toen een 39-jarige automobiliste uit de ge meente Goes geen voorrang ver leende en haar aanreed. door Annemarie Zevenbergen Het vierspan Heidi, Yvon ne, Cerena en Bianca komt niet in actie tij dens het Zeeuwse ploegkampioenschap trekpaarden in Kerkwerve zaterdag. De Zeeuw se schoonheden blijven in hun Ga- pingse wei. Dromend van prolon gatie van de titel, die drie van de dames vorig jaar in de wacht sleep ten. Meervoudig Zeeuws ploegkam- pioen Adri Verhage is begin sep tember door Stichting Het Wer kend Trekpaard definitief uitgeslo ten van deelname aan het kam pioenschap. De trainingsuren met de nog jonge paard Bianca zijn dan ook voor niets geweest, ver zucht de Gapingse kampioensploe ger teleurgesteld. „Zij ging voor het eerst meedoen. Nu dus niet meer..." De reden om Verhage te weigeren in Kerkwerve zou een conflict met overige trekpaardenhouders zijn. Adri vindt dat onzin: „Het gaat im mers om het werken met paarden, niet om de persoon zelf" Hij pakt een brief van de Stichting. „Ik ben op 8 september schriftelijk inge licht dat ik ben uitgesloten van deelname aan het kampioenschap. Het bestuur schrijft dat 'het ge noodzaakt is dit te doen omdat ze anders de aangesloten trekpaarden houders zodanig frustreren dat een goede samenwerking met hun daardoor moeilijker wordt'. Die verantwoordelijkheid willen ze niet nemen." „Ik vind het verschrikkelijk dat ik niet mee mag doen. Werken met paarden is echt mijn passie. Op de oude manier, zonder tractoren. Net als vroeger. Dat kost heel veel tijd, maar het is geweldig. Het geeft rust. Ik doe dat hier iedere dag op de zevenenhalve hectare die ik pacht van Veeres oud-wet houder Wim van Tatenhove. Dage lijks hoor, niet zo maar een paar keer per jaar." Secretaris Piet Hannewijk van Stichting Het Werkend Trekpaard zit met de kwestie in z'n maag: „Tot vorig jaar heeft Adri meegere den. Hij is inderdaad vaak kam pioen geworden. Wij hebben in het verleden met zijn Stal Seroos- kerke samengewerkt. Dat is beëin digd, waarna de Stichting Op Goe de gronden verder is gegaan met Verhage. Omdat Adri door zijn ge drag blijkbaar kwaad bloed heeft gezet bij de andere twaalf trekpaar denhouders bij onze Stichting, hebben we besloten om hem dit jaar niet mee te laten doen in Kerk werve. Anders zouden we veel pro blemen krijgen met de andere le den. Ik vind het zelf absoluut jam mer dat dit zo gelopen is. Het is ook zonde, want hij is een goede trekpaardenhouder. Ik hoop dan ook dat het nog goed komt." Adri: „In de laatste nieuwsbrief van de stichting is niet te lezen dat ik niet mee mag doen. Dat vind ik heel erg. Ik heb ook fans onder sponsors en adverteerders. Sommi ge komen speciaal voor mij. Waar om heeft het bestuur dat niet ge woon in die nieuwsbrief gezet. Dan weet iedereen wat er is. Dit al les gaat ook aan de doelstelling van de stichting voorbij. Het wer ken met trekpaarden op de oude manier. Straks bestaat dat alleen nog maar in films en in boekjes." De andere trekpaardenhouders Sinds de herinrichting mogen fietsers maar aan één zijde, maar wel in twee richtingen, de rotonde aan de Nansenbaan in oversteken. Om automobilis ten op de fietsers te attenderen, is blauw asfalt en ledverlichting in het weg dek aangebracht. foto Ronald den Dekker DOMBURG - Tijdens de Zeeuwse Wandelmarathon, op zondag 2 ok tober, zijn langs de Veerse kust dui zenden mensen op de been. Dan begint ook de landelijk goedge keurde collecteweek voor de Die renbescherming. Maar die instel ling mag dan in de gemeente Veere niet collecteren. Een verzoek van de Dierenbescher ming, afdeling Zeeland, om dan langs de route van de Wandelmara thon geld te mogen inzamelen, is door B en W afgewezen. In Veere geldt de regel dat op zon dagen niet mag worden gecollec teerd. Dat staat ook in de doorlo pende vergunning die de Dieren bescherming kreeg in 1997. De Dierenscherming had gehoopt dat de gemeente bereid zou zijn hierop een uitzondering te maken. Er is die zondag in Veere toch al van alles te doen. Maar het college ziet 'geen dringende reden' van het verbod af te wijken. Want dan zou 'een ongewenst precedent' worden geschapen. Het weblog 'Cultuur Dichtbij', waar in PZC-redacteuren Ali Pankow en Es- me Soesman verslag doen van hun belevenissen op het gebied van kunst en cultuur, doet het weer. Het blog kampte afgelopen weken met een ernstige storing, waardoor het tij dens hoogtepunten als Zeeland Nazo merfestival en Film by the Sea uit de lucht was. Het blog is te vinden via www.pzc.nl/blog/cultuurdichtbij Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Meer info op www.calvijncollege.nl SINT LAURENS - Bij het jaarlijkse schoolkorfbaltoernooi zijn er twee winnaars uit de bus gekomen die mee mogen doen aan het provin ciale toernooi. In de poule van groep 5 en 6 werd de finale gespeeld door De Weg wijzer uit Serooskerke en het Ce derhof uit Middelburg. De Wegwij zer won uiteindelijk na strafwor- pen. In de poule van groep 7 en 8 ging de eindstrijd tussen het Aca ciahof 3 uit Middelburg en de Berg- padschool uit Grijpskerke. Acacia hof 3 won die finale. Er deden 14 teams mee uit Veere, Grijpskerke, Serooskerke, Sint Lau rens en Middelburg Coes-Zuid [Ouverture Adri Verhage met een driespan voor de eg, op het stuk grond dat hij pacht Vrijdag 7 oktober 2011 Jacobskerk In Vlissingen j Aanvang 19 30 uur Entree gratis c a l v i j n COLLEGE Bdrokkz* fynamisck Calvijn College - Emanuel Highschool Welkom op jubileumconcert schoolkoren!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22