Zeeland PZCL Ruim baan voor elektrische auto's mmJik 22 en 23 25 WALCHEREN E-LAAD Nog dit jaar 24 oplaadstations op Walcheren, te beginnen op parkeerplaatsen langs de kust Basischoolleerlingen de straat op om kinderpostzegels te verkopen Presentatie ontwerp nieuw theater Twee bezorgers van kranten mishandeld almanak Dansen Ploegwedstrijd Bei Cok mag sluit kampioen zich nu Adrie Verhage uit Ridder noemen Donderdag 29 september 2011 Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma OOSTKAPELLE - De elektriciteitsbe drijven plaveien steeds meer Zeeuwse wegen voor de elektri sche auto. Nieuwste stap is de plaatsing van vier oplaadpalen langs de Walcherse kust. Dat ge beurt op uitnodiging van water schap Scheldestromen. „De elektrische auto opladen ter wijl u zelf aan het recreëren bent, dat kan voortaan langs de Zeeuw se kust", meldde Scheldestromen gisteren juichend. Morgen neemt waterschapsbestuurder Sophie van 't Westeinde zo'n nieuw oplaad- punt feestelijk in gebruik. Dat ge beurt op het parkeerterrein van kasteel Westhove bij Oostkapelle. Op drie andere parkeerterreinen van het waterschap zijn deze week ook van die palen geplaatst, name lijk bij Vrouwenpolder, Oostkapel le en Valkenisse. De stichting E-laad, een samenwer kingsverband van Nederlandse elektriciteitsnetbeheerders, zet de palen gratis neer. Wie al over een elektrische auto beschikt, kan er tot april volgend jaar gratis stroom tappen. Maar daarna willen de elektriciteitsleveranciers er natuur lijk wel geld voor zien. Op deze manier helpt E-laad het land binnen enkele jaren aan meer dan 8.000 en Zeeland aan zo'n 75 oplaadpalen. De Walcherse ge meenten doen daar ook aan mee. Middelburg heeft er al twee laten plaatsen: aan de Rotterdamsekaai en het Hof van Tange. Er volgen er nog drie: bij het NS-station, op Ramsburg en in de parkeergarage onder het stadskantoor. Vlissingen is nog niet voorzien. Maar dat gaat veranderen, bezwe ren ze bij die gemeente. Het is de bedoeling dat ook daar voor het eind van dit jaar 'op strategische plaatsen' vijf oplaadpalen staan. De gemeente Veere laat er dit jaar ook nog vijf bijzetten: op de ge meentelijke parkeerplaatsen bij Zoutelande, Veere, Domburg, Dis hoek en Westkapelle. Afhankelijk van het type auto duurt het opladen bij zo'n paal 2,5 tot 8 uur. Een paal kan gelijktijdig twee auto's opladen. In Nederland rijden inmiddels zo'n vijfhonderd tot duizend elektrische auto's, in Zeeland'een stuk of tien, schat de woordvoerder van E-Laad. Naar verwachting zullen die aantallen jaarlijks meer dan verdubbelen. Dat geldt ook voor de oplaadsnel- heid. In Goes staat al een paal die het nieuwste type Nissan in 25 mi nuten oplaadt. ilillllimiimilillllillBIIIBIIIIIIIWWIII|l|||lllllll>«I IIMIII|l|lll IIHIIIIIII VLISSINGEN - De basisscholieren kunnen sinds gisteren weer kinderpostzegels verkopen. Kin deren uit groep 7 en 8 gaan deze week langs de deuren om zich in te zetten voor kinderen die een veiliger thuis verdienen. De actie is be doeld om kinderen in binnen- en buitenland een goede thuisomgeving te bieden. Gisteren zijn er door heel Nederland onge veer 200.000 basisschoolleerlingen begonnen met het verkopen van de postzegels. Ook Noah Hardeman (foto rechts) is enthou siast gestart met het verkopen van de zegels. De leerlinge van de Frans Naereboutschool uit Vlissingen verkocht één van haar eerste ze gels aan Eline Overzee. foto Lex de Meester MIDDELBURG Het voorlopig ontwerp van het nieuwe theater en het Molenwater park wordt woensdag 12 oktober gepresenteerd tijdens een zogehe ten informatiemarkt. Die begint om 19.30 uur in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg. Het theater wordt ontworpen door architectenbureau Venhoeven CS en Okra is verantwoordelijk voor de inrichting van het park. TERNEUZEN Twee krantenbezorgers, een 42-jari- ge vrouw en een 58-jarige man, zijn dinsdagochtend mishandeld in Terneuzen. Twee jongemannen spraken de vrouw aan en eisten geld. Ze zei niets bij zich te heb ben, waarop ze hard in de buik werd geslagen. De mannelijke be zorger werd door een onbekende man omvergeduwd, waardoor hij letsel opliep aan zijn knie. Tip? redactie@pzc.nl Stijldansen is topsport. Zeker voor wie hoog niveau nastreeft. En ande ren doen het vooral ook voor hm ple zier. Lekker ontspannen avondje uit. Maar niemand die bij stijldansen denkt aan direct gevaar voor lijf en leden. Dan kom je meer in de buurt van voetbal (kans op een kopstoot), wielrennen (overstekend prikkel draad) of duiken (stekende rog). En toch is ook stijldansen niet helemaal zonder risico, ervoer onlangs dat pu- berpaar uit Zierikzee. Bij gebrek aan kandidaten moest het wedstrijdkop pel meedansen met de zichtbaar iets minder strakgevelde 40-plus groep. „Nooit meer!", briesten ze na afloop. „Weet je hoe link! We moesten con stant onder van die kipfilets door dui ken!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21