Innovatiemiljarden vervliegen Sporters wacht warm weekend PZC 26 TT-circuit Assen veroverd Meer borstvoeding Kinderpostzegels xULf/ Rechters zijn kwaad op kabinet Damhert niet meer veilig in Zeeland 'Ontsluierde passie' is het thema van het Festival van Zeeuwsch- Vlaanderen DONDERDAG 29 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 233 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN REKENKAMER Effect van rijkssubsidie voor bedrijven onduidelijk den haag - De rijksoverheid geeft het bedrijfsleven jaarlijks bijna vier miljard euro voor innovatie. Maar of dat iets oplevert, is ondui delijk. Het ministerie van Econo mie, Landbouw en Innovatie (ELI) weet niet welke subsidieregeling werkt en welke niet en maakt er geen onderbouwde keuzes bij. Dat is de belangrijkste conclusie van de Algemene Rekenkamer, die het innovatiebeleid sinds 2003 heeft doorgelicht. Tussen 2003 en vorig jaar is het overheidsbudget voor innovatie verdubbeld van 1,8 tot 3,7 miljard euro. Tot een groei van de investeringen in onderzoek en ontwikkeling door onderne mingen heeft dat echter niet ge leid. Terwijl de staat de subsidie- pot verdubbelde, daalden de be drijfsinvesteringen. In 2003 stak het bedrijfsleven 1,01 procent van zijn omzet in onderzoek en ont wikkeling, en dat aandeel was in 2009 gedaald tot 0,88 procent. „Het huidige kabinet wil alleen geld stoppen in innovatiemaatrege len die hun effectiviteit hebben be wezen. Maar dat is onmogelijk, want we kennen het nut niet", al dus Mark van TVvist van de Alge mene Rekenkamer. Het ministerie van ELI onderschrijft de kritiek van de rekenkamer, maar schuift het rapport direct terzijde met de opmerking dat 'het over het oude beleid gaat'. Het nieuwe beleid van minister Maxime Verhagen zou volledig anders zijn. Van T\vist ziet dat anders. „Het beleid lijkt toch veel op wat er hiervoor was." Tweede Kamerlid Ad Koppejan ASSEN - Een militair kijkt op het TT-circuit bij As sen door het vizier van zijn wapen. De Luchtmo biele Brigade Veroverde' het circuit gisteren met een aanval over de grond en door de lucht. De operatie vond plaats in het kader van Falcon Au tumn, de grootste militaire oefening in vijftien jaar. Enkele honderden militairen werden met transporthelikopters, begeleid door gevechtsheli kopters, bij het circuit aan de grond gezet. Bij Smilde vond een paradropping plaats. Van de ka zerne Schaarsbergen vertrokken honderden voer tuigen naar Drenthe. foto Vincent Jannink/ANP middelburg - Het percentage moe ders dat de eerste zes maanden uit sluitend borstvoeding geeft, is tus sen 2005 en 2010 gestegen van 15 naar 26 procent. Dat blijkt uit een peiling van TNO. De stijging komt onder meer door dat het Provinciaal Samenwer kingsverband Borstvoeding, dat in 2004 is opgericht, zich heeft inge spannen voor meer deskundig heid over borstvoeding onder zorg- yqfjeners. pagina 2 en 3: een voedende moeder mag vooral niet klagen pagina 3: commentaar &ms$ss&g&i&smsfismms8s8m&& WÊÊEl OH» middelburg - De Kinderpostzegel actie 2011 is begonnen. Zo'n 200.000 basisscholieren gingen gis teren op pad om de postzegels en kaarten te verkopen. Dat meldt de Stichting Kinderpostzegels Neder land. De leerlingen zetten zich met de verkoop in óm zo veel mo gelijk kinderen een veilig thuis te geven. SBS6-presentarice Tooske Ragas gaf in Walibi Holland het of ficiële startsein door de eerste kin derpostzegels van 2011 te bestellen. pagina 21: de straat op om kin derpostzegels te verkopen (CDA) is ervan geschrokken dat er zo weinig inzicht is waar geld blijft dat door de overheid in innovatie wordt gestoken. „Het is belangrijk dat de transparantie hierover wordt vergroot: waar komt dat geld terecht?", aldus Koppejan. „Het gaat om een kleine vier mil jard euro, dat is veel geld. De belas tingbetaler mag weten waar dat blijft." middelburg - Alles wijst erop dat de negende editie van de Zeeuwse Kustmarathon een hele warme wordt. De meteorologen voorspel len voor komend weekeinde tem peraturen van boven de twintig graden en weinig wind. Vooral de hardlopers zou dat wel eens parten kunnen spelen. Ken ners waarschuwen nu al dat er flink gedronken moet worden. De strijd bij de vrouwen lijkt te gaan tussen Anjolie Engels en Ilon- ka van den Hengel, nu de Bel gische Lara Klaassen met een kuit blessure heeft afgezegd. Bij de mannen zijn Huub van Noorden, Remy Vasseur, de Belg Antony Pochet en Michel Schrier favoriet. pagina 34 en 35: de favorieten Ik koop kinderpostzegels reageer op www.pzc.nl reacties: 283 Onderwijs wordt niet beter van fusies I 85% ■ns 15% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 L_ 8 1688"555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1