economie 115 CDA wil ruimere regels bij ontslag behouden Bern sluit kerncentrales Grootste order ooit voor Schelde Exotech in Vlissingen De PZC geeft een sprookjesachtige korting op de Winter Efteling. M China Airlines treedt toe tot SkyTeam Onderzoek fraude 'biologisch' graan Consument kijkt vooraf op internet Bond vreest voor banenverlies Aegon mm. donderdag 29 september 2011 VLISSINGEN - Schelde Exotech in Vlissingen heeft de opdracht gekre gen negen reactoren voor chemi sche bedrijven in Saudi-Arabië te vervaardigen. Het is de grootste order die het be drijf ooit heeft verworven. De op dracht, die in 2013 gereed moet zijn, vertegenwoordigt ongeveer een derde van de jaarcapaciteit. Schelde Ëxotech is voortgekomen uit de AKF in Goes en de appara ten- en ketelbouw van De Schelde. Het bedrijf maakt speciale appara tuur voor onder meer de chemie, petrochemie en wetenschappelijke instituten. Bij Schelde Exotech werken tachtig mensen. PARIJS De Taiwanese luchtvaartmaat schappij China Airlines is defini tief toegetreden tot de luchtvaartal liantie SkyTeam, waartoe ook KLM en zusterbedrijf Air France beho ren. De toetreding als 15de lid van Sky Team was al ruim een jaar in voor bereiding. Volgens Air France leidt de komst van de Taiwanezen tot een aanzienlijke versterking van het netwerk. DEN HAAG De Inlichtingen- en Opsporings dienst van de nieuwe Voedsel en Waren Autoriteit (nVWA) ver moedt dat gewoon graan uit Slowa kije als biologisch graan wordt doorverkocht aan de diervoeder industrie. De nVWA maakte gisteren bekend dat twee locaties in Gelderland en drie locaties in Slowakije zijn door zocht. EDE Nederlanders zoeken bij de aan koop van een product steeds vaker vooraf naar informatie over dat pro duct op het internet. Voor het eerst zijn consumenten meer tevreden over internet als oriëntatiekanaal dan over de fysie ke winkel. Dat blijkt uit een gisteren gepubli ceerd onderzoek van Thuiswin- kel.org en het Hoofdbedrijfschap Detailhandel (HBD). CULEMBORG Vakbond De Unie vreest banenver lies bij Aegon. De verzekeraar wil de kosten 20 procent terugdringen en vakbondsbestuurder Sjirk Baje- ma is bang dat dat ook voor perso neel gevolgen heeft. Er ligt volgens hem bij de centrale ondernemings raad een adviesaanvraag, waarvan de kostenreductie onderdeel is. Volgens Bajema wordt het perso neel vandaag geïnformeerd. DEN HAAG - Regeringspartij CDA wil bekijken hoe werkgevers in tij den van crisis bij het reorganise ren meer kunnen selecteren welke vakkrachten ze willen behouden en wie ze willen ontslaan. Op ver zoek van CDA'er Eddy van Hijum heeft de Tweede Kamer besloten hierover verder te praten. Van Hijum zei gisteren niet zo maar akkoord te gaan met het be sluit van minister Kamp (Sociale Zaken) vorige week om de tijdelij ke verruiming van het zogeheten onmisbaarheidcriterium die door het vorige kabinet bij de aanpak van de crisis per augustus 2009 was ingesteld, te beëindigen. Het argument dat weinig gebruik is gemaakt van de ruimere selectie mogelijkheden bij reorganisaties, gaat volgens de CDA'er niet hele maal op. Vooral omdat werkgevers hebben geklaagd dat regels te inge wikkeld waren. Hij noemde 'de be wijslast nog heel zwaar' om bij re organisaties aan te tonen dat ie mand onmisbaar is, terwijl die vol gens 'afspiegelingsregels' aan de beurt is om ontslagen te worden. 'Ook wil Van Hijum een ruimer on misbaarheidscriterium bespreken met het oog op de huidige econo mische situatie en stijgende werk loosheid. Tijdens een eerder debat in de Kamer gisteren zei Kamp echter niet vooruit te willen lopen op eventuele maatregelen van het kabinet als de economie verder ver slechtert door de eurocrisis. PvdA-Kamerlid Roos Vermeij vroeg de minister onder meer of bij een nieuwe crisisaanpak de deéltijd-WW weer wordt ingezet. Volgens Kamp kan het best zo zijn dat de WW-steun bij een tijdelijke dip weer van stal wordt gehaald, maar is dat nu niet aan de orde. BERN - Het Zwitserse parlement heeft gisteren definitief besloten om de kerncentrales gefaseerd uit te schakelen. De eerste van de vier centrales gaat dicht in 2019, de laat ste in 2034. De Zwitserse regering had de maat regel voorgesteld als reactie op de kernramp in het Japanse Fukushi- ma, ruim zes maanden geleden. De sluiting van de kerncentrales moet een impuls geven aan groe ne technologie en meer banen scheppen. Volgens voorlopige berekeningen kost de maatregel 0,4 a 0,7 procent van het bruto nationaal product per jaar. Abonnees kunnen zeer voordelig entreebewijzen bestellen voor een dagje Winter Efteling. Op is e in de Winter Efteling een speciale dag voor abonnees van de PZC. Voor een buitengewoon gezellig dagje uit! Ga naar www.Dzc.nl/eftelingactie bekijk het magisch voordeel dat u als abonnee krijgt en bestel uw entreebewijzen voor deze speciale abonneedag Maximaal 6 entreebewijzen per abonneehuishouden. Kinderen t/m 3 jaar hebben gratis toegang (zij hebben geen entreebewijs nodig). Deze actie is exclusief voor abonnees van de PZC. Bent u (nog) geen abonnee? Neem dan nu een (proef)abonnement en maak gebruik van Abonnee Voordeel. gfi^ing

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 15