buitenland 19 Oosten Sirte onder controle Supersnel Internet tot wel 120 Mbit/s 100 huizen kolonisten Metro's Sjanghai botsen (ZIGGO Lijfarts verdiende erg goed aan Michael Jackson STRIJD LIBIË Terreinwinst nieuwe bewind Belgen klaar met Suske Wiske woensdag 28 september 2011 en universiteiten itrale provincie Albay zijn uit voorzorg geëvacu- elektriciteit uitgevallen staat. De toekomst van de stad is een van de grote hordes in het vre desproces, dat nu al stil ligt. De Palestijnen willen het praten pas weer hervatten als Israël in stemt met een stop op de uitbrei ding van de nederzettingen in be zet gebied. Israël weigert dat. De buitenlandcoördinator van de EU, Catherine Ashton, wil dat het LOS ANGELES - Conrad Murray, de arts die sinds gisteren terechtstaat in verband met de dood van King of Pop Michael Jackson, kan een gevangenisstraf van vier jaar krij gen. De 58-jarige cardioloog stond voor 150.000 dollar per maand op de loonlijst van Jackson, die in 2009 op 50-jarige leeftijd overleed. Volgens het Openbaar Ministerie in Los Angeles heeft Murray zijn patiënt een dosis van het verdoven de middel propofol toegediend, die hem fataal werd. De verdediging stelt dat Murray geen blaam treft. Jackson zou drugsverslaafd zijn geweest en zelf een fout hebben gemaakt met het 3BSSai«S^SE%S3S?K en veel vluchten zijn geschrapt. Twee jaar geleden kwamen op de Filipijnen door tyfoon Ketsana meer dan 400 mensen om. foto Francis R. Malasig/EPA Israëlische plan wordt terugge draaid. Volgens haar ondermijnt het de vredesonderhandelingen. Washington zegt 'diep teleurge steld' te zijn. Ook minister Uri Rosenthal van Buitenlandse Zaken wil dat Israël terugkomt op het besluit. „Het is contraproductief voor het vredes proces in het Midden-Oosten." Ook strategisch belangrijke ha ven haven Sirte nu in handen nieuwe machthebbers. Onderhandelingen met leiders van Kaddafi's stam over be stand. Vorming van nieuwe tijdelijke regering uitgesteld. TRIPOLI/SIRTE/BENGHAZI - Troepen die loyaal zijn aan de nieuwe machthebbers in Libië, hebben gis teren het oostelijke deel van Sirte veroverd op strijders van de verdre ven dictator Kaddafi. De haven stad is een van de laatste bolwer ken van het oude bewind. Kaddafi is geboren in de omgeving van Sir te. De stad is al geruime tijd omsin geld en doelwit van Navo-bombar- dementen. De gevechten om de macht over de noordelijke stad wa ren de afgelopen dagen sterk opge voerd. In het deel van de stad dat de strijdmacht van de Nationale Overgangsraad (NTC) heeft vero verd, ligt ook de strategisch belang rijke haven. De NTC onderhandelt met leiders van Kaddafi's stam in Sirte over een bestand. Dat zei een lokale mi litaire commandant van de raad gisteren. Touhami Zayani, bevel hebber van de El-Farouk Brigade van de NTR, zei dat leiders van de Kaddafa-stam hadden gevraagd om een veilige aftocht voor de stamleden uit de stad. Zayani zei daarmee te hebben ingestemd. Hij voegde eraan toe dat nog steeds wordt gesproken met de gewapen de aanhangers van de verdreven leider om hun wapens neer te leg gen en Sirte te verlaten. De vorming van een nieuwe tijde lijke regering in Libië is uitgesteld tot het Noord-Afrikaanse land vol ledig is bevrijd, zo maakte Mustafa al-Huni, een lid van de NTC, giste ren bekend. Zaterdag had NTC-voorzitter Mustafa Abdel Ja- lil nog verklaard dat de nieuwe re gering deze week bekend zou wor den gemaakt. Al gaf hij toen ook al toe dat er 'meningsverschillen' bestonden binnen de NTC over de nieuw te vormen regering. Naast delen van Sirte is Bani Wa- lid als enige Libische stad nog in handen van aanhangers van Kadd afi. Die liet gisteren opnieuw van zich horen. Volgens een website die trouw is aan het oude bewind, heeft Kaddafi in Bani Walid op de plaatselijke radio zijn aanhangers toegesproken. Hij verzekerde, net zoals in eerdere toespraken, dat hij nog steeds in Libië is, dat hij door vecht en dat hij bereid is als marte laar te sterven. De nieuwe machthebbers in Libië hebben gezegd inmiddels de volle dige controle te hebben over de voorraad chemische wapens en nu cleair materiaal van het leger van Kaddafi. Dat zegt de Navo. De nationale overgangsraad is vol gens een woordvoerder in contact met andere landen en internatio nale organisaties over de vernieti ging van dit materiaal. Het Westen was bezorgd over de veiligheid van het materiaal. zie onze website:buitenland In Tripoli is een massagraf ge vonden met 1270 lichamen SJANGHAI - Bij een botsing tussen twee metrotreinen in het centrum van de Chinese metropool Sjang hai zijn gisteren meer dan 260 mensen gewond geraakt. Medewerkers van hulpdiensten hebben meer dan 500 mensen uit de treinstellen gehaald. Op inter net waren foto's te zien van be bloede passagiers. Op het moment van het ongeluk was het signaleringssysteem kapot en leidde de verkeersleiding de treinen per telefoon. Op dezelfde metrolijn waren in juli ook al pro blemen met de signalering. Een trein nam daardoor een verkeerde wissel. Sjanghai opende zijn eerste metro verbinding in .1995. Inmiddels zijn er 11 lijnen, met een totale lengte van 420 kilometer. Dagelijks ma ken bijna 5 miljoen passagiers ge bruik van het netwerk. Het open baar vervoer in China heeft met veel problemen te kampen. In juli nog botsten twee hogesnelheids treinen bij de oostelijke stad Wen- zhou, waarbij zeker 40 doden en 200 gewonden vielen. De veilig heidsproblemen worden vooral ge weten aan de snelle uitbreiding van het netwerk van rails. BRUSSEL - Suske en Wiske hebben in zestien jaar tijd bijna driekwart van hun lezers verloren. Dat zeg gen stripkenners in Het Laatste Nieuws. De figuurtjes zijn voor Bel gen te oubollig geworden. In Ne derland zijn ze wel heel populair. „Vroeger verkocht ik van een nieu we Suske en Wiske 300 stuks in de eerste maand. Nu hoogstens nog 30 en dan vooral aan Nederlan ders", zegt striphandelaar Daniël Cool in Brugge. Jaarlijks gaan nog 1,2 miljoen stripboeken van het duo over de toonbank. Twee derde gaat naar Nederland. Conrad Murray toedienen van het medicijn. Murray, geboren in Grenada in het Caribisch gebied, volgde een reeks medische studies aan Amerikaan se universiteiten en specialiseerde zich in cardiologie. In mei 2009 nam Jackson de arts in dienst om dat hij zich optimaal wilde voorbe reiden op een serie comeback-con certen in Londen. Het dienstver band was volgens het dagblad de Los Angeles Times een godsge schenk voor Conrad Murray, die op dat moment zou hebben ge kampt met schulden van in totaal ruim 750.000 dollar. Uiteindelijk verdiende Murray veel minder dan gedacht aan Jackson. Op 25 juni 2009 blies de artiest zijn laatste adem uit in zijn wo ning in Los Angeles, in aanwezig heid van zijn lijfarts. Murray heeft tot nog toe weinig ge zegd over de dood van Jackson. Wel dook een video op, die Mur ray in augustus 2009 had gemaakt, en waarin hij zei: „Ik heb alles ge daan wat ik kon. Ik heb de waar heid verteld. En ik heb er vertrou: wen in dat de waarheid zal zege vieren." Supersnel en betrouwbaar internet met Alles-in-1 van Ziggo. Tot wel 120 Mbit/s, en dat is wel 5x sneller dan ADSL. Nu met gratis draadloos Wi-Fi modem. Bel direct 0900-0730 (lokaal tarief) voor meer informatie of ga naar ziggo.nl/downloadstation. 'In het behalen van beloofde internetsnelheden aldus Consumentenbond, januari 2011

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9