Stippenvoordeel! Scholen doen het zonder boeken 81 buitenland Fiat Israël voor bouwen 1 Movie Park Germany****1*1 Griekenland klaar voor lening 8 miljard Zeven jaar cel geëist tegen Timosjenko Verbod op afzakkende broek brengt geld op Holocaustmuseum VS ontvangt grootste gift Zweep voor Saudische automobiliste Jongen doodt meisje op Franse basisschool Tyfoon Nesat treft Filipijnen woensdag 28 september 2011 aimmmammmBmrnmssmemmBaaimmmmmsss itmmaMtfmmmxMwwMmmmmKmmimmimtammnmsaBKmmmMawiaaMMUMamBmm MBWBEgfiWBgjffigwun i uiiihiiiiii i h nwm'\m^tmm^Mtums^misssssiaus^5BiB^^BSÊ^messsmsesvii Ö'ïouVIACOM International Inc. AU rights reserved. SponroBob Squa'epanls is tfïsied by Stephen Hilicnbure 2- en 3-daagse autovakantie i k Aankomst okt. Inclusief: i of 2 dagen entree tot Movie Park Gérmany (met meer dan 40 attracties en shows!), 1 of 2 nachten in een nabijgelegen 4- tot 5-sterren hotel met ontbijt. Nieuwe attractie i.v.m. 15-jarig bestaan: Van Helsing's Factory; een spectaculaire indoor achtbaan! OoKMV^s;oehen'. teeKaatW.n.le0 Zie stipreizen.nl/! ATHENE Het Griekse parlement heeft inge stemd met de invoering van een be lasting op onroerend goed. Daarmee voldoet Athene aan de voorwaarden die de EU, het IMF en de ECB heb ben gesteld aan uitbetaling van de volgende lening van 8 miljard euro uit het vorig jaar opgezette nood fonds EFSF. De belastingmaatregel moet leiden tot 2 miljard aan extra inkomsten voor de Griekse staat KIEV Het OM in Oekraïne heeft gisteren zeven jaar cel geëist tegen oud-pre mier Joelia Timosjenko, die terecht staat op verdenking van machts misbruik. Timosjenko wordt er on der meer van beschuldigd Oekraï ne circa 135 miljoen euro verlies te hebben bezorgd door in 2009 een nieuw energiecontract af te sluiten met het Russische Gazprom. Ze was destijds premier. ALBANY Een verbod op afzakkende broeken heeft in de Amerikaanse stad Alba ny in minder dan een jaar al vier duizend dollar gebracht. Het ver bod geldt voor broeken of rokken die meer dan 7,6 centimeter onder de heupen hangen. Degenen die voor het eerst beboet worden beta len 25 dollar, voor hen die al vaker betrapt zijn, kan dat oplopen tot tweehonderd dollar. WASHINGTON Het Holocaust Memorial Museum in Washington heeft de grootste schenking in zijn geschiedenis ont vangen. Een man die van Duits land naar de VS vluchtte, liet ruim 12 miljoen euro na aan het mu seum. Eric F. Ross ontvluchtte na- zi-Duitsland in 1938. In 1942 kwam hij met het Amerikaanse leger weer naar Europa. Eerder al doneer de hij bijna negen miljoen euro. CAIRO Een hof in Saudi-Arabië heeft een vrouw gisteren tot tien zweepsla gen veroordeeld, omdat ze zonder toestemming van de regering ach ter het stuur van een auto werd aangetroffen. Hoewel er geen wet is die het vrouwen verbiedt om au to te rijden, wordt deze praktijk wel verboden door religieuze edic ten. Het is voor het eerst dat een lijfstraf wordt uitgedeeld. ANGOULÊME Een ruzie op een basisschool in Frankrijk heeft gisteren fatale ge volgen gehad voor een 10-jarig meisje. Zij werd tegen haar borst geschopt door een 9-jarig klasge nootje omdat ze zou hebben voor gedrongen in een rij wachtenden voor een lunch. Het meisje stortte ineen en werd een klein uur later dood verklaard. Het incident had plaats in provinciestad Angoulême. Het nieuwe schooljaar is al weken aan de gang, maar er zijn nog al tijd geen schoolboeken gearriveerd op de middelbare school van lera res Anda Kontogeorgi. „Ze hebben cd's gestuurd met teksten, die we kunnen printen", zegt ze misprij zend. „We betalen belastingen voor publiek onderwijs, dus ze ho ren ons boeken te geven." De helft van de 16.000 openbare scholen in Griekenland heeft dit jaar geen enkel boek op tijd ont vangen, de andere helft kreeg er te weinig. Het probleem treft zowel basisscholen als het voortgezet on derwijs en wordt veroorzaakt door de bezuinigingen en bureaucratie. „Het is ingewikkeld, het heeft met het IMF en de EU te maken", weet Kontogeorgi te vertellen. „Ze moe ten gewoon schoolboeken kopen. We leven in de EU, niet in Bangla desh", zegt een Athener die zich kwaad maakt. Volgens de minister van Onder wijs Anna Diamantopoulou, die haar excuses heeft aangeboden voor de trage levering, komen de boeken voor half oktober aan. Kontogeorgi moet het eerst zien voor ze het gelooft. De schoolboe ken van vorig jaar gebruiken, is niet mogelijk, zegt collega Veni Ko- liabakou. „Sommige scholen heb ben boeken bewaard, maar wij wis ten niet dat het nodig zou zijn. Bo vendien maken de kinderen aante keningen in de boeken, en zijn ze na een jaar doorgaans in slechte staat." Bijkomende problemen: de prin ters of kopieermachines zijn stuk, er zijn niet genoeg leraren, en het onderwijs is op een aantal scholen kwalitatief onder de maat. Er zijn wel goede publieke scholen, pio- nierscholen, maar daarvoor be staat een loterij. En particulier on derwijs kost duizenden euro's per jaar per leerling. Diamantopoulou ontvouwde vo rig jaar plannen voor een grootse hervorming van het onderwijssys teem, maar daar is nog niets van te recht gekomen. Het was onder meer de bedoeling de schooldagen te verlengen en extra lesuren te in troduceren, maar dat is door de be zuinigingen niet doorgegaan. Een dag op een publieke school duurt in principe tot half twee 's middags. Het publieke onder wijs in Griekenland is gratis. Maar veel ouders spenderen in de prak tijk geld aan extra lessen in de mid dag om hun kinderen bij te spijke ren of wat extra's te laten leren. Zo krijgt Yuli Deligiorgi, eigenaresse van een taleninstituut, heel wat kinderen over de vloer. „Op de middelbare school krijg je wel les in Engels of Frans, maar je leert de taal niet echt." Door de crisis neemt het aantal inschrijvingen echter af, zegt ze. „Of kinderen be ginnen, maar stoppen halverwege omdat er geen geld meer is." JERUZALEM - Israël heeft het groe ne licht gegeven voor de bouw van elfhonderd nieuwe woningen voor de nederzetting Gilo in Oost-Jeruzalem. De aankondiging viel samen met keiharde kritiek van de Verenigde Naties op vernie lingen van Palestijnse woningen en gebouwen door de Israëlische autoriteiten en kolonisten. De planningscommissie van het ministerie heeft de uitbreiding van de nederzetting Gilo in eerste le zing goedgekeurd. Er kunnen nog wel bezwaren worden ingediend. Israël heeft Oost-Jeruzalem gean nexeerd, een stap die internatio naal nooit is erkend. De Pales- tijnen willen Oost-Jeruzalem als toekomstige hoofdstad van hun Griekse leerlingen begon nen het schooljaar zonder boeken en het kan nog we ken duren voor die binnen zijn. 'We leven in de EU, niet in Bangladesh.' door onze verslaggever in Athene Ans Bouwmans MANILLA - De krachtige tyfoon Nesat trok gisteren baar. Overheidskantoren, sc over de Filipijnen. Er vielen zeker zeven doden, ter- werden gesloten. In de centi wijl ook vier vissers vermist raakten. In de hoofdstad meer dan 100.000 mensen Manilla (foto) waren veel wegen moeilijk begaan- eerd. Op veel plaatsen is de

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8