'Zonder fonds 201 zeeland Daan en Marie hebben het al zestig jaar helemaal voor de bakker Zo Ging Dat Toen 2 PZC „Als dit fonds er niet komt, is het over en uit met de opwaardering van het stadscentrum." agenda Informatiedag over gezonde leefstijl pzc.nl/webwinkel X woensdag 28 september 2011 Z Marie en Daan Leenhouts leerden elkaar kennen toen ze in de oorlog schuil den voor beschietingen. foto Mark Neelemans VOORTREKKER WIM ROUW door Wilma Valk schoondijke - Het was niet de meest romantische plek voor een eerste ontmoeting. Maar voor Daan Goethals (85) uit Schoondij ke en Marie Leenhouts (82) uit Breskens was het wel de plek die resulteerde in een huwelijk. Giste ren vierden ze hun diamanten hu welijk. „We zagen elkaar voor het eerst in de kelder van de Torenhoeve tus sen de Groe en Schoondijke. In de oude gewelven waren we veilig tij dens de beschietingen in het na jaar van 1944." De verkering be landde op een laag pitje toen Daan voor drie jaar naar Neder- lands-Indië ging. Marie: „Ik schreef iedere dag." Daan stuurde eens een ingespro ken grammofoonplaatje. „En een kistje thee, gewonnen bij een zwemwedstrijd!" Pas in december 1949 zagen ze el kaar weer. In 1953 namen ze de Meer agendanieuws op de website van deze krant. woensdag 28 september 2011 axel - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, koersbal, bridge; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen; De Boemerang, 19.00 uur: Line dan sen; Het Trefpunt, 13.00 uur: Biljarten, hand werken; breskens -Coedertijt, 13.00 uur: Biljarten; De Uitkomst, 13.30 uur: Kaarten, creatieve middag, soos; clinge - Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaar ten, biljarten en sjoelen, ANBO koersbal; emmahaven - Bezoekerscentrum, 10.00 uur: Excursie Verdronken Land van Saefting- he; heikant - 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwerken, bloemschikken; hoek - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; hoofdplaat - Schapenpark Goede Hope, 14.00 uur: Rondleiding met huifkartocht; hulst - De Lieve, 9.30 uur; Tekenen; 10.30 uur: Fysio gym; 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Viva la Musica; 19.00 uur: Cursus PRH; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 10.00 uur: Internetcafé; 13.30 uur: Bewegen voor ouderen; kloosterzande - WZC Antonius, 10.00 uur: Meer bewegen voor ouderen; koewacht - De Lange Akkers, 10.00 uur: bakkerij van vader Goethals in Schoondijke over, waar ze tot 1990 bleven. Nu wonen ze al ruim 15 jaar in een woning van Russche- Krant voorlezen; 13.00 uur: Beauty salon ;13.30 uur: Kaarten; 15.15 uur: Gymnastiek; oostburg - Pro Rege, 20.00 uur: Tai Chi voor gevorderden; ossenisse - Hof ter Nesse, 20.00 uur: Coun try line dance; philippine - De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bie den, jokeren, rummicub; sas van gent - De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten bieden en jokeren; St.Albert, 14.00 uur: Verschillende handwerken, vrij biljarten, kaarten; sint-jansteen - De Warande, 9.30 uur: Gymnastiek, volksdansen, biljartles; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Schieting, kreatieve vorming; Café Ambiance, 13.30 uur: Kaarten; sluiskil - Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljar ten, gymnastiek, volksdansen; terneuzen - De Veste, 9.00 uur: Biljarten, biljartles, jeu de boules; Sporthal de Vliegende Vaart, 9.30 uur: Volksdansen; Steunpunt de Wielingen, 17.00 uur: Mindful ness; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugd centrum Meetpoint 12 -16 jaar; 19.30 uur: Jeugdcentrum Meetpoint vanaf 16 jaar; Por taal van Vlaanderen, 13.30 uur: Rondleiding; Ter Schorre, 14.00 uur: Workshop schilderen; Revalidatiecentrum de Wielingen, 17.30 uur: Meditatie; vogelwaarde - Wijksteunpunt Wilgen straat, 14.00 uur: Ouderensoos; zaamslag - Dorpshuis, 14.00 uur: Koers bal. vliet. ,Op zondagmorgen komen al le vijf kinderen, elf kleinkinderen en negen achterkleinkinderen om koffie met Marie's gebak. TERNEUZEN Zorgsaam en de Hart- en Vaatgroep Zeeland houden zaterdag een 'leef stijldag' in streekziekenhuis in De Honte Terneuzen. Thema is 'Ge zond hart 8c vitale vaten'. Via pre sentaties en demonstraties laten deskundigen zien wat een gezonde leefstijl is en welke voordelen dat biedt De informatiedag duurt van 10.30 uur tot 15.00 uur. Toegang is gratis, maar aanmelden is wegens een be perkt aantal plaatsen verplicht. In schrijven via 088-1111600 of www.hartenvaatgroep.nl/agenda. BU NADE®SII11^»B De landelijke vogelteldag, Bird- watch, wordt zondag 2 oktober ge houden en niet zaterdag 1 oktober zoals gisteren abusievelijk in deze krant stond. Vrijwilligers die de Steltkluut-tellers willen helpen, kunnen zondag tussen 7.30 uur en 12 uur naar de vogelkijkhut Saeftin- ge walter.vankerkhoven@telenet.be of de dijk bij 't Hellegat bij gemaal Campen huubbun@kpnplanet.nl of de dijk in de Margarethapolder (bertusb@zeelandnet.nl). door Wout Bareman Het imago van Terneu zen heeft een flinke lik verf nodig, wees een re cent onderzoek in op dracht van de gemeente uit. Want Terneuzenaren zijn dan wel trots op hun stad, ze vinden ook met z'n allen dat het stadscentrum veel aantrekkelijker kan. En vooral veel gezelliger. De 150 ondernemers in het cen trum hebben daartoe de sleutel in handen. Slaan zij de handen in een, dan kan er veel worden verbe terd aan de sfeer en de uitstraling van het stadshart. Zelfs op heel korte termijn. De Markt is, na ja ren bakkeleien, verfraaid. Nu de rest. Vorig najaar mislukte een eerste poging van de ondernemersvereni ging City Terneuzen een speciaal Ondernemersfonds in het leven te roepen, waaraan iedereen (ook de winkelketens) zou meebetalen en waarvan een heleboel 'leuke din gen' zouden kunnen worden gefi nancierd. In de voorbereidingsfase gingen er wat dingen fout (onjuis te adressering bijvoorbeeld), waar door het voorstel het beoogde aan tal stemmen niet haalde. Interim-voorzitter Wim Rouw van City Terneuzen; „We hebben het nu, in nauw overleg met de ge meente, anders georganiseerd. Er zijn nu bijvoorbeeld straatverte genwoordigers aangesteld die de betrokken ondernemers moeten enthousiasmeren." Ze ontvangen dezer dagen onder meer een nieuwsbrief en donderdag 6 okto ber is er een informatieavond in De Paerdestal aan het Tuinpad (aanvang 20 uur). Het doel van het fonds (officieel Ondernemersfonds Bizzy) is sim pel: een aantrekkelijk winkelcen trum, waar het voor iedereen goed toeven is. De nieuwsbrief: „Collec tiefinvesteren om publiek aan te trekken, om de verblijfsduur te ver lengen en natuurlijk ook om te zorgen dat bezoekers terugkeren." Opnieuw is het credo: iedereen be taalt mee. De gemeente int van ie dere ondernemer 400 euro en boekt dat bedrag over naar het fonds, dat er vrijelijk over kan be schikken. Wim Rouw: „Met die 60.000 euro willen we niet alleen evenemen ten sponsoren, maar ook promotie en communicatie stimuleren, sfeer verlichting bekostigen, zorgen voor een schone, representatieve en veilige binnenstad." Dinsdag 1 november worden de stemmen geteld. Loopt het alle maal volgens plan, dan is het On dernemersfonds Bizzy op 1 januari een feit. En is City ter ziele. Uit het Ondernemersfonds kan onder meer het weghalen van graffiti op muren en kauwgum op straat worden betaald. foto's Peter Nicolai mamsmmm I Wi*&* X 2W«* J categorie dvd's en games Deze 5 dvd-box "Zo ging dat toen deel 2" voert u aan de hand van historische beelden terug naar het Nederland van de vorige eeuw. Onderwerpen uit het dagelijks leven staan in deze serie centraal: Feestdagen -Mode -Vrije tijd -Wonen interieur - Eten drinken De gebruikte films komen uit de archieven van het Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid. Dit archief bevat een schat aan materiaal over het dagelijkse doen en laten van de Nederlanders van vroeger. Speelduur ca. 5 uur, Nederlands gesproken. Adviesprijs €22,95 Lezersprijs 19,95* exclusief verzendkosten. BON ZO GING DAT TOEN-2 Hierbij bestel ik x 'ZO GING DATTOEN - 2' 19,95* exclusief verzendkosten van 2,95. levertijd met bon 10 werkdagen, levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas met mogelijk uw bestelling telefonisch of per mail door te geven. NAAM OM OV ADRES HUISNUMMER POSTCODE PLAATS TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckaroo Payment Service om i.o .v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedragafte schrijven. BANK-/GIROREKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. 'ZO GING DAT TOEN - 2', Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere Informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60