altijd een oplossing' zeeland 119 Culinair stappen in drie Zeeuws-Vlaamse steden Hoezo kan niet? infobijeenkomst over Fossielenworkshop op nut van ergotherapie strand bij Het Zwin Tweedaags festival van muziekvereniging Kleding en speelgoed te koop op beurs Kindercentrum Juultje viert 10-jarig bestaan Jan van Strien is 'supervrijwilliger' woensdag 28 september 2011 in sprake was van huiselijk ge weld. Ik kon als kind aan die sfeer niets veranderen, maar ben er wel door beïnvloed. Twee weken voor mijn havo-examen scheidden mijn ouders. Pas na mijn examen (ik ben geslaagd) kwam ik er ach ter waar mijn moeder vertoefde: bij maatschappelijke opvang De La ge Flancken in Sas van Gent. Daar heb ik ook nog een halfjaar ge woond. Zo'n basis, waarin er lang niet altijd ruimte was om kind te zijn, kan op latere leeftijd bij het bereiken van doelen voor blokka des zorgen. Alles wat met vertrou wen en veiligheid te maken heeft, is dan gevoelige materie." Janssen heeft ruim tien jaar erva ring in het coachen, inspireren en motiveren van mensen op en naast de werkvloer. Sinds 2005 doet ze dat als zelfstandige. Daar voor was ze onder meer actief als intercedente en reïntegratie-advi- seur. „Ik wil met mijn verhaal laten zien dat er altijd mogelijkheden zijn, in welke put je je ook bevindt en hoe diep die ook is. Mijn boek is zeker geen handleiding om voortaan anders te leven. Maar door alle vragen die ik stel, ga je wel over jezelf nadenken. Wie ben jij? Welk doel heb je? Wie houdt je daarin tegen en wie kan je hel pen? Bewandel je een route omdat je het zelf wil, of omdat een ander het wil? Wat kun je doen om over een drempel te stappen, zodat je patronen in jouw leven kunt ver anderen? Ik hoop dat mensen met hulp van mijn boek inzien waar om ze bepaalde stappen zetten. Waarom ze steeds boos worden op bepaalde momenten. Dat kan met het verleden te maken heb ben, maar ook met nu. Als je bij voorbeeld in een relatie niet de ruimte krijgt om jouw doelen te bewerkstelligen, raak je opgefokt." Om bij al die vragen als een soort routeplan ner te kunnen funge ren, ontwikkelde Jans sen de Briljanss-methode, die is toe te passen op werk-, studie- en privé-situaties. Het uiteindelijke doel is rust en vrijheid te creëren om bewuste keuzes te maken en verantwoordelijkheid te nemen voor een gelukkig, gezond en lief devol leven. „Alleen al door over al die vragen na te denken, krijg je een andere uitstraling. Daarmee trek je andere mensen aan, mensen die normaal gesproken niet in jouw geijkte kring zouden passen. En dat helpt weer om uit een patroon te stap pen", vertelt ze. Op maandag 10 oktober gaat Jans sen tijdens haar boekpresentatie uit gebreid in op haar methode. Bianca Janssen presenteert maan dag 10 oktober haar boek Hoezo kan niet? in de kerk aan de Markt 4 in Sas van Gent. Bijwonen van de presentatie kost 27,50 euro. Voor dat geld krijgt u een gesigneerd boek, receptie bij restaurant Bottles en een boekpre sentatie met zang, toneel en mu ziek. Mensen die de receptie niet bezoeken, betalen 20 euro. Vooraf aanmelden kan via boek@briljanss.nl. Meer informatie staat op www.briljanss.nl Van elk verkocht exemplaar gaat een euro naar De Lage Flancken. AARDENBURG RETRANCHEMENT Zorgsaam houdt morgen een infor matieavond over ergotherapie. The rapeut Carmen Fenijn vertelt over het nut van ergotherapie voor men sen die (licht) vergeetachtig zijn. Daarbij gaat het vooral over moeite hebben met dagelijkse, 'normale' dingen. Ook de rol van de familie en/of mantelzorger komt aan bod. De bijeenkomst vindt plaats in het Ontmoetingscentrum van zorgcen trum Coensdike in Aardenburg en begint om 19 uur. De toegang is gra tis. HEIKANT Muziekvereniging Heikant houdt vrijdag en zaterdag een muziekfes tival in gemeenschapscentrum 't Heike. De club trapt vrijdagavond zelf af met een optreden vanaf 20.00 uur. Vervolgens is het de beurt aan Euphonia uit Goes. Een dag later laten vanaf 19.30 uur de leerlingen en de percussiegroep van de Heikantse vereniging van zich horen. Daarna treden ook het regionale jeugdorkest en Voor waarts uit Koudekerke nog op. Toe gang is gratis. Het Zeeuwse Landschap houdt za terdag een fossielenworkshop in natuurgebied Het Zwin bij Ret- ranchement. Het gebied staat be kend als vindplaats van haaientan- den. De excursie begint om 10 uur met een lezing in paviljoen De Zee meeuw, nabij Het Zwin. Daarna gaan deelnemers met een gids op zoek. Deelname kost 3 euro. Aanmelden verplicht, via 0113 569110 of via info@hetzeeuwselandschap.nl. TERNEUZEN Stichting Kinderkleding- en Speel goedbeurs Terneuzen houdt zater dag de halfjaarlijkse beurs in het Zeldenrust-Steelantcollege aan de Sloelaan in Terneuzen. Die duurt van 9.30 uur tot 12.00 uur. Wie kle ding of speelgoed wil verkopen, kan zich melden via 0115 616848. De helft van de opbrengst gaat naar de verkoper, de andere helft naar Speeltuin Oranjekwartier. De spullen die over zijn en die de eige naar niet terug hoeft, gaan naar Stichting Litouwen. SLUIS - Zeeuws-Vlaanderen wacht onder het motto Oktober, maand van het nagenieten vijf culinaire weekenden, verspreid over Sluis, Hulst en Terneuzen, Sluis bijt komende zaterdag het spits af van 18.00 tot 22.00 uur. Het centrale thema is 'proef de Vlaamse sfeer in smaakvol Sluis'. Op het menu staat een historische stadswandeling vanaf de VW on der begeleiding van een gids, waar bij drie restaurants worden aange daan. Deelname kost 45 euro, ex clusief drankjes. Hulst pakt drie zaterdagen uit met culinair getinte uitstapjes: zaterdag 8 oktober, 18.00-22.00 uur, Huifkar tocht, 47,50 euro; zaterdag 15 okto ber, 19.00-22.00 uur, Tapas Trail, 31,50 euro; en zaterdag 29 oktober, 18.00-22.00 uur, wandeling, 42,50 euro. Vertrek is steeds vanaf het VW-kantoor Hulst. Terneuzen is zaterdag 22 oktober aan de beurt, ook met een wande ling langs bekende en minder be kende plekjes in en rond de bin nenstad. Onderweg doen de deel nemers drie restaurants aan. Start punt is om 18.00 uur het VW- ANWB-kantoor aan de Markt; prijs 45,00 euro. Reserveren bij de VW Zeeuws- Vlaanderen, via info@wvzvl.nl (e- mail) of 0115-621.022. TERNEUZEN - Kindercentrum Juultje in Terneuzen bestaat tien jaar. Dat wordt zaterdag 1 oktober gevierd. Juultje biedt alle mogelijke vor men van kinderopvang in Zeeuws-Vlaanderen en alle kinde ren, ouders en andere belangstel lenden zijn zaterdag dan ook wel kom. Het feest begint om 14 uur bij Kindercentrum Juultje aan de Van Steenbergenlaan in Terneu zen. Op het terrein van het schip- persinternaat zijn allerlei doe- en speelactiviteiten voor de kinderen. Rond 15.30 uur is er een optreden van Muis en Leeuw, bekend van Omroep Zeeland. Een uurtje later worden de festiviteiten afgesloten. TERNEUZEN - Hoewel hij niet zo houdt van loftuitingen, werd Terneuzenaar Jan van Strien gisteravond tijdens een bijeenkomst in de Grote Kerk in de Noordstraat gehuldigd voor al zijn vrijwilligerswerk. Wethouder Jaap Bos (r) bood hem als dank daarvoor een beeldje aan. Van Strien nam afscheid van de stichting Behoud Grote Kerk, die hij tien jaar geleden hielp oprich ten. Hij blijft actief voor de Voedselbank, de Happy Band, het Leger des Heils, de kerken en de Zonnebloem. foto Mark Neelemans foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 59