Zeeland Groot slibcentrum bij Zelzate PZC I 7 J 1 ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en .19 TERRANOVA Zonnepark op gipsberg maakt ook nog kans van slagen Zicht op de Nieuwe Bierkaai in Hulst 20 en 21 Wegen bij Zaamslag gaan op de schop Bouw appartementen in nieuwe wijk begint Zeeuwse Kelder doet het weer Absdaalseweg twee dagen volledig dicht Woensdag 28 september 2011 Coach Bianca Janssen: 'Hoezo kan niet? Er is altijd een oplossing' door Harmen van der Werf ZELZATE - Wat in de Terneuzense Koegorspolder nooit van de grond is gekomen, een groot verwerkings centrum voor baggerslib, krijgt nu wel gestalte net over de grens bij Zelzate. De Vlaamse bagger- en milieube drijven DEME, Dredging Interna tional, Jan de Nul en Envisan heb ben er hun schouders onder gezet. Zij namen juni 2009 het giganti sche, deels zwaar vervuilde terrein van de Kuhlmann-fabrieken in Zel zate over, herkenbaar aan de hoge gipsberg. Zij gaven het gebied ook een andere naam: Terranova, ofte wel Nieuw Aarde. Het fabrieksterrein is in totaal 140 hectare groot. Hiervan wordt mo menteel twintig hectare ingericht voor de opslag en verwerking van baggerslib uit onder meer het Bel gische deel van het Kanaal Gent- Terneuzen en de havens van Gent. Het is, volgens Terranova-project- leider Bartel De Clercq, 'wettelijk niet uitgesloten' ook baggerspecie uit het Nederlandse deel van het Kanaal Gent-Terneuzen te accepte ren en verwerken, maar 'wij rich ten ons in het bijzonder op water- lopèn in de provincie Oost-Vlaan- deren'. Het aangevoerde baggerslib zal in het verwerkingscentrum worden gedroogd, waarna dit - afhankelijk van de kwaliteit - onder meer kan worden hergebruikt als bouwmate riaal. De opzet heeft veel weg van het slibverwerkingsdepot dat was gepland in de Terneuzense Koe gorspolder. Dat is er na jarenlang gesteggel tussen de rijksoverheid en de gemeente Terneuzen niet ge komen. Den Haag schrapte de ver werking van baggerslib, waarna er alleen een opslag zou komen. Ter- neuzen pikte dat niet en weigerde verdere samenwerking. Het plan is daarop helemaal van tafel verdwe nen. Voor de gemaakte voorberei- dingskosten kreeg Terneuzen nog 1,2 miljoen euro. Terranova in Zelzate zal zich niet alleen onderscheiden met groot schalige slibverwerking, op een ou de stortplaats is het grootste park met zonnepanelen van de Benelux gepland. „Het is moeilijk voor die stortplaats een nuttige herbestem ming te vinden", aldus De Clercq. Voor het zonnepark is 23 hectare ingeruimd. Het plan kwam enige tijd geleden onder druk te staan door gewijzigde subsidievoorwaar den. De Clercq is optimistisch over de kans van slagen. „We blij ven eraan werken. Het is nog altijd haalbaar." -A;/ >5#* W HULST - Sommige voorbijgangers maken er nu nog niet meer van dan een hoop verweerde ste nen. Rijp voor de puinhoop. Maar de restanten van de oude kademuur met trap die tijdens de graafwerkzaamheden in de Bierkaai in Hulst zijn gevonden, zijn van groot historisch belang. Ze maken deel uit van de vroegere Hulster haven. De gemeente wil de bijzondere overblijfselen dan ook behouden en ze inpassen in de plannen om het water weer in de binnenstad te brengen. En dat zou best eens mooi kunnen worden, zoals bij gaande artist's impressions laten zien. Niet alleen overdag, maar 's avonds als de muur en de trap uitgelicht worden door sfeerverlichting. artist's impressions Gemeente Hulst 'Zonder fonds is het over en uit voor centrum Terneuzen' Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl ZAAMSLAG De hoofdrijbaan van de Rondweg Zaamslag en de Hoofdweg-Terneu- zensestraat tussen Zaamslag en Ter neuzen gaat van 3 tot en met 14 ok tober op de schop. Het wegdek wordt gefreesd en opnieuw geasfal teerd. Om het werk uit te voeren worden de weggedeeltes afgeslo ten voor al het wegverkeer. Dat wordt omgeleid via de Tractaat- weg (N62), de Langeweg (N258), de N290 en lokale omleidingsroutes. In het weekend is het gedeelte Rondweg Zaamslag tot de Spuiweg voor het verkeer geopend. SLUIS Bouwbedrijf De Delta slaat mor gen om 15.30 uur de eerste paal van het appartementencomplex in de nieuwe wijk Hart van Sluis, achter de katholieke kerk in Sluis. Het complex bevat vier woonlagen met in totaal vijftien appartementen. Daarvan zijn er elf verkocht. Met de bouw van de 26 woningen in de wijk begon De Delta in maart al. Toekomstige bewoners krijgen morgen de kans om de voortgang van de bouw van hun nieuwe huis te bekijken. ZEELAND Het weblog 'Zeeuwse Kelder', waar in PZC-redacteuren Raymond de Frel en Martijn de Koning verslag doen van hun belevenissen op het allerlaagste voetbalniveau, doet het weer. Het blog kampte afgelopen weken met een ernstige, techni sche storing, waardoor het tijdens de opening van het voetbalseizoen uit de lucht was. Zoek het blog op: www.pzc.nl/blog/zeeuwsekelder. Kel dervoetballers worden uitgenodigd hun belevenissen te mailen naar kelder@pzc.nl. HULST - De Absdaalseweg in Hulst is morgen, donderdag, en vrijdag tussen de verkeerslichten en de kruising met de Industrieweg vol ledig afgesloten voor doorgaand verkeer. De afsluiting heeft te maken met werkzaamheden voor een betere verkeersafwikkeling rondom het BACK-terrein (Stationsplein). Van af het Stationsplein richting de N290 wordt een ontsluitingsweg aangelegd. Die komt straks uit op de Absdaalseweg ter hoogte van de Industrieweg. Verkeer wordt omgeleid via de N290, Groote Kreekweg, Zoetevaart en Van der Maelstedeweg. Woningen en be drijven op bedrijventerrein Morres- Tol, het Stationsplein en aan de Absdaalseweg zijn bereikbaar via de omleidingsroute.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57