fff automondo Zo lang mogelijk rekken, die vakantie zeeland 123 www.festival-zvl.nl www.automondo.nl Willem-Alexander brengt bezoek aan Neeltje Jans brieven van 12 oktober 2on ALLEEN IN SEPTEMBER: PANDA ACTIVE ITALIA 8.945, AUTOMONDO ACTIEPRIJS €7.490, UW VOORDEEL 1.455, 'EN BIJ BELASTINGVRIJ! Gemiddeld brandstofverbruik: 4,81/100 km (1 op 20,8). C02:110 g/km. Fiat. De laagste gemiddelde CCVuitstoot van Europa.' Prijs incl. BTW. excl. alleveringskosten en verwijderingsbijdrage. Actie loopt tot en met 30 september 2011 (uiterste registratie- datum 31 december 2011). Niet m combinatie met financieringsacties. De afgebeelde auto kan afwi|kei) van de daadwerkelijke uitvoering. Vraag naar de voorwaarden, Voordeel Is gebaseerd op Active Italia 150 pakket. Bron: JATO Dynamics. Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-uitstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2010. www.automondo.nl wrzaz NEELTJE JANS - Kroonprins Wil lem-Alexander brengt vrijdag een werkbezoek aan de Oosterschelde- kering. Hij doet dat samen met een Vietnamese delegatie rond mi nister-president Nguyen Tan Dung en staatssecretaris Atsma van Infrastructuur en Milieu. Op Neeltje ]ans wordt een presen tatie gegeven over het Nederland se waterbeleid en het Deltapro gramma. Dung is gisteren in Nederland aan gekomen voor een bezoek van vijf dagen. De samenwerking op het gebied van water en klimaatveran dering staat hoog op de agenda, evenals de economische relaties. strandcamping Groede: „We zijn er weer!" Ze staan 's ochtends om een uurtje of negen op, eten op het gemakje een boterhammetje en gaan dan lekker langs de zee nordic wal ken, tot de eerste strandtent in zicht komt. Even uitrusten. Hapje, drankje en weer terug. Het echtpaar Naderman uit Oss ge niet met volle teugen van de onver wacht warme nazomer. Met de schoolvakanties hoeven Wanda (71) en Chris (75) al heel lang geen rekening meer te houden, en daar zijn ze blij mee. Vier jaar geleden was het echtpaar voor het laatst in het hoogseizoen op vakantie, om wille van de kleinkinderen. „Dat was een uitzondering. Vreselijk, die drukte!", zegt Chris. In de rij staan bij de douches en de wc's op de camping, bij de attracies: voor Chris en Wanda hoeft het alle maal niet. Geef hen maar het voor- en nasei zoen. Al kan het weer dan vies te genvallen. „Ik kom ook als het re gent, hoor! Jack aan, muts op, handschoenen, ik vind Zeeland al tijd prachtig. Brabant kunnen we niet missen, vanwege de familie, maar als we hier in Groede de bocht naar de camping omgaan, kijken we elkaar altijd even aan en zeggen: 'We zijn er weer!'" Neemt niet weg dat ze de zomerse temperaturen van nu zeer op prijs stellen. „Ik moet regelmatig weer even naar Brabant, maar als je naar de weerkaart kijkt en ziet hoe mooi het wordt, pas je je plannen aan. ]e rekt het zo lang mogelijk." Tot eind oktober willen ze nog va- kantievieren in de stacaravan die ze hebben gehuurd op strandcam ping Groede. Zeeuws-Vlaanderen kennen ze in middels. na meer dan 40 jaar va- kantievieren in Zeeland, op hun duimpje. „Te voet, te fiets en met de tandem, we zijn overal geweest. Van de struisvogelboerderij en de smokkelroutes naar België tot en met de grensdorpen, we hebben het allemaal gehad." En natuurlijk niet te vergeten Groede zelf met dat mooie Slijk- straatje. En de zon maakt het alle maal nóg mooier. „Voor volgende week hebben we ook een caravan geboekt voor on ze dochter, die in Zwitserland woont. Het is nu een graadje of 23 hier. Geweldig. Kan niet beter!" 4330 AB Middelburg 0118-434005 Iezer5redacteur@pzc.nl Westerscheldetunnel Het plan om indirect de tolgelden te verhogen door een verhoging van de wegenbelasting (24 septem ber) moet uiterst dubieus ge noemd worden. Allereerst werd bij de aankoop van de Westerscheldetunnel aan de be volking de verzekering gegeven, dat aankoop uitsluitend gebeurde ten voordele van de Zeeuwse bevol king om commerciële uitbuiting door derden te voorkomen. Nu men de standaardtunneltarie- ven niet direct kan verhogen, om alleen aan veelgebruikers lagere ta rieven te verstrekken, past men een absurde maatregel toe. De we genbelasting voor elke Zeeuw wordt jaarlijks met 25 euro ver hoogd, zogenaamd om alle Zeeuw en 4 keer per jaar gratis door de tunnel te laten rijden. Een beschamende sigaar uit eigen doos. Nog afgezien van het feit of wegenbelasting aangewend mag worden tot het financieren van las tenverlaging voor veelgebruikers en toeristenpromotie. Een overdui delijke vorm van discriminatoir en beschamend GS-beleid. Hans Pollemans Singel 10, Biervliet De knal van Ritthem Na de opdoffer van vrijdagavond, liggen we nu in een deuk vanwege onze Vlissingse burgervader. De man, genaamd Roep, sloot niet uit dat zich een spontane ontploffing van fosforbommen had voorge daan. Op radio 2 stond de burgemeester maandagmiddag weer te roeptoete- ren, dat de camping van de familie Cevaal op minder dan 100 meter van de ontploffing lag. De drukgolf had hij zelf gemeten en kwam op Beaufort 10 tot 11! De camping van de familie Cevaal ligt op 720 meter van de plaats des on- heils. Na de hilarische roepie-roepievo- gel van Toon Hermans hebben we er dus weer een komediant bij! Lex Hoogstrate Boulevard Bankert 264, Vlissingen woensdag 28 september 2011 Sommige recreatiebedrijven draaiden 30 procent minder omzetmaar het beeld is di vers. De telefoon gaat weer rinkelen als de zon schijnt. Patrick Polie, directeur Promotie Zeeland Delta Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 Het Noord Nederlands Orkest 150 Jaar lang toont dit orkest al durf en originaliteit. Ditmaal met dirigent Conrad van Alphen en Magda Amara op piano Vrijdag 7 oktober ScheldelheaterTerneuzen 20:00 uur C2S,- Kopatchinskaja Dit ensemble met Patricia Kopatchinskaja tast de uiterste grenzen van de muziek af en overschrijdt ze soms ook. Een graag gezien, jong toptalent doet Groede aan! Zaterdag 8 oktober, Grote kerk Groede 20:00 uur €20,- Kaarten: www theaterverkoopzeeland.nl of telefonisch 0900 3300033. Het concert in het Scheldetheater is te bestellen op wwvv.scheldetheater.nl of 0115 695555. Op toneertlocatie tot 1 uur voor aanvang, maar: VOL VOL Zeeuwsch-Vlaander

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53