mensenhandel COA Albayrak Bel&W/fi binnenland 15 Artsen en apothekers beslissen over EPD 5SJ0105 Veearts krijgt halfjaar voor fraude met bloed Minister Leers bekijkt zaak-Mauro opnieuw Operatie prinses Anita Duits gezin met vier kinderen gevonden Gemeenten krijgen geld ID-kaart terug 'Jongerius moet gaan' 0909- woensdag 28 september 2011 LEEUWARDEN De rechtbank in Leeuwarden heeft gisteren een 64-jarige veearts uit Wommels (Friesland) een celstraf van een half jaar opgelegd. De man was volgens de rechtbank een sleu telfiguur in een fraudezaak met honderden koeien. De arts gebruik te bloedmonsters van gezonde koeien om gezondheidscertificaten te krijgen voor met blauwtong be smette runderen of runderen die eerder blauwtong hadden. DEN HAAG Minister Leers (Immigatie) gaat nog eens onderzoeken wat er mo gelijk is voor de Angolees Mauro Manuel. Vorige week zei hij dat Ma nuel niet op een verblijfsvergun ning hoeft te rekenen. Manuel kwam acht jaar geleden op 10-jari- ge leeftijd in zijn eentje naar Nederland. Ook Leers' eigen CDA liet al weten dat Manuel kan blij ven. DEN HAAG Prinses Anita, de echtgenote van prins Pieter-Christiaan, is vorige week in de VS geopereerd vanwege een spontaan lek van hersenvocht in haar rug. Dat heeft de Rijksvoor lichtingsdienst gisteren bekendge maakt. De operatie is goed verlo pen en de prinses keert naar ver wachting op korte termijn terug. ENSCHEDE Het Duitse gezin dat sinds begin augustus op de vlucht was omdat de kinderen uit huis geplaatst dreigden te worden, is terecht De Duitse politie heeft het gezin aan getroffen in een woning in het Duitse Osnabrück, meldde een poli tiewoordvoerster gisteren. De va der, moeder en vier kinderen zou den gezien zijn in de bossen tus sen Westerhaar en Sibculo, waar ze een onderkomen zouden hebben. DEN HAAG Gemeenten die door de gratis ID-kaart inkomsten misliepen, worden daarvoor gecompenseerd door het Rijk. Ook de leges die de gemeenten moeten terugbetalen aan burgers die bezwaar maakten, komen voor rekening van de lande lijke overheid. Dat heeft waarne mend minister Gerd Leers gisteren geschreven aan de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). UTRECHT De Bondsraad van Abvakabo FNV heeft zich gisteren vrijwel una niem uitgesproken voor het ver trek van FNV-voorzitter Agnes Jon gerius en tegen het door Jongerius afgesloten pensioenakkoord. Het bestuur van Abvakabo kreeg daar mee grote steun voor zijn opstel ling in de pensioenkwestie. meente zijn er nog geen aanwijzin- een van de grotere en oudere klok- gen dat de toren beschadigd is. Wel ken speling. vertoont het ophangsysteem van foto Koen van Weel/ANP DEN HAAG - Huisartsen en apothe kers moeten de komende weken beslissen of ze tpch willen mee doen aan een nieuwe variant van het elektronisch patiëntendossier (EPD). Vijf koepelorganisaties van huisart sen, huisartsenposten en apothe kers hebben dat gisteren bekendge maakt. Als rond november blijkt dat ongeveer de helft meedoet, kan er volgend jaar een nieuwe vorm van uitwisseling van medi sche- en patiëntgegevens plaatsvin den, stellen ze. De Eerste Kamer torpedeerde dit voorjaar de invoering van het EPD. De parlementariërs waren bang dat de privacy van patiënten niet goed was beschermd. De koe pelorganisaties, onder wie de LHV (huisartsen) en KNMP (apothe kers), denken toch dat de uitwisse ling van gegevens in het belang is van de patiënt. Volgens hen is de nieuwe variant heel anders dan het oude EPD-plan. Zij zeggen al leen de techniek te gebruiken van het EPD. Volgens hen valt hun voorstel binnen de wet. lil het nieuwe voorstel vindt de uit wisseling van gegevens alleen plaats op regionaal niveau. een van de weinige Nederlanders die nog in Libië waren. Van Zon werkte lange tijd als foto model. Ze stond onder meer in Playboy. Mutassim Kaddafi kende ze uit het Londense nachtleven. Over haar band met Kaddafi's zoon zei ze na haar vertrek uit Li bië: „We waren vrienden, hij heeft me nooit aangeraakt. Hij heeft me altijd correct behandeld." In de Britse krant The Sunday Tele graph noemde Van Zon haar reis naar Tripoli haar grootste vergis sing. Ze was geschokt toen ze Mu tassim ontmoette. De oorlog zou hem hebben veranderd in een meedogenloze strijder: „Zijn ogen waren koud. Hij zag eruit of hij in staat was iemand te doden. Ik vroeg me af: wat doe ik hier in Li bië?" Onder andere met hulp van de Hongaarse ambassade kon Van Zon eind augustus Libië verlaten en voer ze naar Malta. Inmiddels had een vroegere vriendin van Van Zon aangifte tegen haar ge daan. De vrouw reisde eerder dit jaar op uitnodiging van Van Zon voor een weekend naar Tripoli. Daar zou ze misbruikt zijn door een van de zonen van Kaddafi. zie onze website:binnenland Journalist Karskens hielp Van Zon ontsnappen uit Libië je van PvdA-Kamerlid Nebahat Al bayrak, volgde een hbo-opleiding personeel en arbeid en studeerde sociologie van arbeid en organisa tie aan de Universiteit van Amster dam. Dat leidde naar diverse func ties bij het ministerie van Binnen landse Zaken en het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport. Na haar overstap naar het COA werd ze daar zeven jaar gele den bestuursvoorzitter. Kort daar na schreef ze mee aan het WD-manifest 'Om de vrijheid'. Daarin verwerpen de liberalen alle beperkingen die het individu belet ten zich geestelijk en materieel te ontwikkelen. Dat laatste heeft Albayrak vermoe delijk te letterlijk genomen. Voor 12 winnaars het duo arrangement van Thermen Bussloo t.w.v. 129,90 Thermen Bussloo (vlakbij Apeldoorn) is één van de meest exclusieve wellnessresorts van Neder land, waar tijdloos genieten centraal staat. Proef de authentieke Finse atmosfeer van onze Kelo sauna's, kijk uit over het meer van Bussloo in de Panoramasauna en laat je betoveren door de zoutkristallen uit de Himalaya in onze zoutkristal-grot. In de sfeervolle tuin vind je diverse ligwei- den met comfortabele ligbedden, een privéstrandje met hangmatten en prachtige watervallen. Beleef de Aufguss in de grote Kelo Aufguss-sauna, waan je in de woestijn of het oerwoud in de Vier Elementensauna en kom tot rust in het paviljoen Kelodrome met brasserie en rustruimte. Inhoud arrangement Ontvangst met koffie of thee Rondleiding Gebruik van alle saunafaciliteiteji van 10.00 - 23.30 uur Gratis gebruik van douchegel, shampoo en scrubzout Uitgebreid lunchbuffet Deelname aan de Aufguss, een heerlijk opgietritueel (o.b.v. beschikbaarheid) Ontspanningsmassage - 30 min. Bij deze massage worden huid en spieren zachtjes gekneed, waardoor u zich na afloop heerlijk ontspannen voelt, of Facial treatment Basic - 30 min. Een gezichtsbehandeling met o.a. reiniging, peeling/diepte reiniging, verzorgend masker en een afsluitende verzorging. Voor meer informatie over Thermen Bussloo of het arrangement kunt u met onze receptie bellen via 055 - 3682640 of kijk op www.thermenbussloo.nl Het enige wat u hoeft te doen is bellen naar 0909-5010105 0,60 per gesprek). U hoort meteen of u heeft gewonnen. Bellen kan tot en met zondag 2 oktober 2011. Winnaars ontvangen uiterlijk 3 weken na afloop van de actie bericht over hun prijs. De prijzen kunnen niet in geld worden uitgekeerd... Succes! Realisatie: RVG Communicatie OrcaGroup (voor inlichtingen bel 088-7766595) THERMEN BUSSLOO wellnessresort Nurten Albayrak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5