van Theo Voorzaat zeeland 119 Goereese gemeenten willen aandelen Delta Open Zeeuws kampioenschap ploegen voor trekpaarden Dansen chachacha en Weense wals Vaardigheidswedstrijd pony's en paarden Tij van de Toekomst op agenda dorpsraad Muzikale Israeldag in de Jacobuskerk Stampvol dierenasiel houdt open dag Worshipavond in prieel van De Staver dagaanbiedingen! SfPjj Morgen: spetterende donde enpert woensdag 28 september 2011 fB6382mB8^18^a& ZEEUWSE KELDER Het weblog 'Zeeuwse Kelder', waarin PZC-redacteuren Raymond de Frel en Martijn de Koning verslag doen van hun belevenissen op het alledaag se voetbalniveau, doet het weer. Het blog kampte afgelopen weken met een ernstige storing, waardoor het tij dens de opening van het voetbalsei zoen uit de lucht was. Het blog is te vinden via www.pzc.nl/blog/zeeuwsekelder Keldervoetballers worden uitgeno digd hun belevenissen te mailen naar kelder@pzc.nl door Ton van den Nouweland GOEDEREEDE - De vier gemeenten op Goeree-Overflakkee willen aan delen in het Zeeuwse nutsbedrijf Delta. De waardepapieren zijn in bezit van de provincie Zuid-Holland. Die wil er vanaf; omdat Delta voor al in Zeeland actief is. De provin cie vindt het anderzijds weer wel belangrijk dat het bezit in de regio blijft. Daarom is aan de gemeen ten gevraagd de aandelen over te nemen. De vier gemeenten op Goe ree-Overflakkee hebben daar wel oren naar. Oostflakkee heeft na- OUWERKERK In het dorpshuis van Ouwerkerk wordt zaterdag 1 oktober weer een gezellige dansavond gehouden. Er kan gedanst worden op klanken van onder meer foxtrot, Engelse wals, Weense wals en chachacha. De dansavond is voor zowel gevor- derden als beginners. Met speciale wensen als samba en pasodoble. Ook de lijndans wordt niet verge ten. Aanvang 20.30 uur. OUDDORP Menvereniging Vier in Een houdt zaterdag 1 oktober op het terrein naast de Shell aan de Oosterweg in Ouddorp een vaardigheidswed strijd voor enkelspan en meerspan nen paarden en pony's. De wed strijd begint om 10.00 uur. Deelne mers mogen 'verkennen' vanaf 09.30 uur. Meer info en opgave via vierineen@gmail.com. DREISCHOR Toekomstvisie Tij van de Toe komst is een van de onderwerpen die dinsdag 4 oktober aan de orde komt tijdens de vergadering van de dorpsraad Dreischor. Ook de parkeerperikelen, het wel en wee van het dorpshuis, de rol van de dorpsraad en actief burgerschap in Dreischor staan op de agenda. De vergadering wordt gehouden in het dorpshuis. Aanvang 20.00 uur. KERKWERVE RENESSE In de Jacobuskerk in Renesse wordt zondag 2 oktober herdacht hoe de PKN-kerk 'onopgeefbaar' verbonden is met Israël. Tegelijker tijd is de Jacobuskerk verbonden met de Palestijnse vredesheuvel 'Tent of Nations'. Die dubbele soli dariteit klinkt door in de kerk dienst in Renesse. ^.an de dienst werken Liesbeth en Henk Franken mee. Aanvang 09.30 uur. GOES In de opmaat naar Dierendag houdt dierenasiel De Tussenhaven in Goes zaterdag een open dag. Het asiel zit zo vol met honden, katten en konijnen, dat voor afstandsdie- ren momenteel een wachtlijst geldt. Met de open dag wil het asiel voorkomen dat dieren deze winter in buitenhokken moeten zitten. De open dag is van 10.00 tot 16.00 uur. SOMMELSDIJK Praiseband 'Image' verzorgt zater dag 8 oktober een praise- en wors hipavond in het prieel van sport complex De Staver in Sommels- dijk. Missie van 'Image' is laten zien en horen wie God voor hen is en wil zijn voor hen die naar hun muziek luisteren. De praise-avond begint om 20.00 uur. De toegang is gratis. Er wordt gecollecteerd voor de onkosten. Op een perceel grond aan de Heu- velsweg bij Kerkwerve wordt zater dag 1 oktober het open Zeeuws kampioenschap ploegen voor Zeeuwse trekpaarden gehouden. Met dit evenement wil de organise rende stichting het Werkend Trek paard Zeeland een zo breed moge lijk publiek kennis laten maken met landbouwmethodes van wel eer. Er komt een 15-tal spannen paarden: tweespannen, driespan nen en één vierspan. De wedstrijd duurt van 12.30 tot 15.30 uur. Na de wedstrijd gaan alle spannen in een parade - zo'n 40 trekpaarden op een rij - een stuk ploegen. Het pu bliek mag meedoen met de jure ring. Wethouder Wim Stouten ver richt de officiële opening. Kunstschilder Theo Voorzaat laat zich duidelijk inspireren door zijn woonomgeving. In zijn nieuwe werk spelen diverse gebouwen - zoals de Sint Lievensmonstertoren - in Zierikzee een belangrijke rol. foto Dirk-Jan Gjeltema mens de vier de belangstelling uit gesproken. Het gaat om acht aan delen. Kustgemeente Goedereede wil er twee. Delta is actief in deze regio en de gemeente meent het publiek belang te dienen door als aandeelhouder mee te praten over energie- en waterlevering. De over nameprijs van de twee aandelen moet nog worden vastgesteld. Goedereede stelt als voorwaarde dat het dividend in elk geval groter moet zijn dan de kapitaallasten van de aankoop. Zeker is dat de twee aandelen meer dan een ton kosten. Daarom leggen B en W de aankoop op 13 oktober voor aan de raad. Kijk op www.expert.nl Prijs- en modelwijzigingen en eventuele druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49