261 sport Ajax komt iets beter voor de d Schalke heet 'Hoeb' weer welkom Hoedt nieuwe coach atlete Hak Cavendish toont trui in Parijs-Tours Michael Laudrup zegt Real Mallorca vaarwel Oud-voetballer Pereda overleden Wielrenner Sevilla toch nog geschorst CHAMPIONS LEAGUE Ajax verliest in de poulefase van de Champions League de eerste confrontatie met Real Madrid met 3-0. Zo kansloos als vorig jaar is de ploeg niet geweest. woensdag 28 september 2011 PAPENDAL Honoré Hoedt is de nieuwe coach van Yvonne Hak. Dat maakte de at lete gisteren bekend op haar websi te. De specialiste op de 800 meter werd de afgelopen jaren begeleid door Peter Winkel. Hak beleefde onlangs een teleurstel lend optreden tijdens het wereld kampioenschappen in Daegu. Ze werd uitgeschakeld in de series. Vo rig jaar pakte Hak nog zilver op de EK. Hoedt is bondscoach op de mid den en lange afstand. PARIJS Mark Cavendish is volgende maand in zijn regenboogtrui te be wonderen in de Franse wielerklas sieker Parijs-Tours. De nieuwe we reldkampioen heeft zijn deelname aan de wedstrijd op 9 oktober be vestigd. De 26-jarige Brit kan de eer ste coureur worden die als wereld kampioen Parijs-Tours op zijn naam schrijft. De klassieker is ideaal voor top- sprinters als Cavendish, die zondag als tweede Brit de regenboogtrui veroverde. MALLORCA Michael Laudrup is gisteren opge stapt als trainer van Real Mallorca. Een conflict met het bestuur van de Spaanse voetbalclub lag aan de basis van de beslissing van de 47-ja- rige Deen. Het bestuur ontsloeg maandag Erik Larsen, de assistent van Laudrup. Larsen liet zich in Deense media kritisch uit over het beleid van Real Mallorca. „Een van de be langrijkste dingen in het voetbal is het klimaat waarin je werkt", zei Laudrup over zijn vertrek. BARCELONA De voormalige Spaanse voetbal held Jesus Pereda is overleden aan de gevolgen van kanker. Dat maak te FC Barcelona gisteren bekend, de club waarvoor Pereda meer dan driehonderd wedstrijden speelde en ruim honderd doelpunten maak te. Hij is 73 jaar geworden. Pereda vergaarde eeuwige roem in Spanje door zijn aandeel in de fina le van het Europees kampioen schap van 1964 tegen de Sovjet unie, die Spanje won met 2-1. Pere da maakte de eerste goal en gaf de assist voor de tweede. BOGOTA De Spaanse wielerbond heeft ren ner Oscar Sevilla voor zes maan den geschorst. De straf is uitvloei sel van een langdurig onderzoek naar dopegebruik van de Span jaard, die rijdt voor de Colombiaan se ploeg Gobemacion. Sevilla (34) bleek bij een controle tijdens de Ronde van Colombia op 15 augustus 2010 sporen van een verboden middel in zijn urine te hebben. De analyse van de resulta ten liet lang op zich wachten en in de tussentijd kreeg Sevilla toestem ming om te blijven koersen, 1 door Rob Sporken CELSENKIRCHEN - Rond het trai ningsveld van Schalke 04 is het op deze dinsdagochtend een drukte van belang. Alsof de eerste oefenses sie van het seizoen op het punt staat om te beginnen, zoveel in het blauw gestoken fans zoeken een plekje langs de lijn. Supporter 'Frank auf Schalke' is één van hen. De fotocamera bun gelt voor zijn ruim bemeten buik die verstopt is in een XXXXL-shirt met de naam en het nummer van Raul achterop. „Toen ik vanmor gen op de radio hoorde dat Stevens was vastgelegd en nu al de training zou leiden, ben ik meteen in de au to gesprongen. En ik ben niet de enige. Normaal staan hier honderd man, nu het veelvoudige." De tocht van Huub Stevens rich ting het kleedlokaal na afloop van de training heeft veel weg van een survival. De 57-jarige Limburger zet ontelbare handtekeningen, gaat geduldig met supporters op de foto en maakt ontspannen een praatje. „Blijf je weer zeven jaar hier?", vraagt een fan die de tel destijds blijkbaar kwijt is geraakt. „Winnen we weer de Uefa Cup en tweemaal de beker?", wil hij ook weten. Ste vens knikt eens. „In elk geval 'Will- kommen zu Hause, Hoeb'." Vijftien jaar geleden baande de trai ner zich op zijn eerste werkdag in Gelsenkirchen vanaf precies hetzelf de veld een weg door eenzelfde gro te groep supporters. „Wat dat be treft is niets veranderd. Je ziet soms zelfs bekende gezichten", aldus Ste vens. „Maar op andere gebieden is het niet te vergelijken. Er staat een nieuw stadion en de accommoda tie is sterk verbeterd. Bovendien was ik destijds een nobody in Duitsland." Daarvan is nu geen sprake meer. Stevens werd vanwege zijn succes sen bij de Königsblauen gebombar deerd tot de Trainer van de Eeuw en legde bij Schalke de basis voor een carrière die hem bij onze oos terburen ook langs de grootmach ten Hertha BSC, FC Köln en Ham burger SV voerde. En nu is hij dus terug op vertrouwde bodem. „Van elke club waar je hebt gewerkt, neem je iets mee. Als je zes jaar er gens bent geweest, neem je iets meer mee. Ik ben dan ook blij hier weer terug te zijn." Hoewel de aanwezige fans uitbun dig reageren, zijn er bij een deel van de achterban en de pers ook twijfels of Schalke er wel goed aan gedaan heeft Stevens terug te ha len. Waarom niet gekozen voor één van de vele jonge, ambitieuze Duitse trainers, is een veelgehoor de vraag tijdens de druk bezochte persconferentie. „Omdat we niet wilden experimenteren", countert manager Horst Heldt. „We hebben gekozen voor stabiliteit en zeker heid. Huub Stevens is verder dan al die jonge coaches. Ik heb in de ge sprekken gemerkt dat het vuur nog in hem brandt.'! Stevens hoort de woorden ontspan nen aan. Hij weet als geen ander dat niemand het heeft over zijn vo rige periode als de resultaten uitblij ven. „Ik word beoordeeld op het heden, niet op het verleden", aldus de Limburger, die tweemaal eerder in zijn carrière terugkeerde naar een oude werkgever. Bij zowel Ro- da JC als PSV bleek dat niet de juis te keuze te zijn. „Klopt, maar daar heb ik geen moment bij stilgestaan toen Schalke zich meldde. De Bun- desliga past perfect bij mij. Hier voel ik me thuis en slaat mijn werk wijze beter aan. De mentaliteit en de entourage zijn nu eenmaal an ders dan in Nederland. Ik heb de af gelopen vijf maanden veel aan dacht aan mijn familie kunnen be steden. Dat was heel prettig, maar nu was het tijd om weer aan de slag te gaan." Ajax-doelman Kenneth Vermeer houdt Cristiano Ronaldo van scoren af. Een grote nederlaag was echter niet te voorkomen. foto Paul White/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46