221 zeeland Raad van State keurt extra vangst mosselzaad goed Uiteenlopend seizoensbeeld OPEN HUIS Week van de Smaak Rijbewijs E is voor de campings een probleem Rib Rally wijkt uit naar Noordzee ZOMERSEIZOEN Het slechte weer heeft een stempel gedrukt op de resultaten in de recreatiesector. Er waren ook positieve geluiden. Lezing Zeeuwse Meesters in Middelburg Ervaar wonen in Veerhaven Kruiningen woensdag 28 september 2011 door Jan van Ommen DEN HAAC/YERSEKE - Het opvissen van 70.000 ton mosselzaad in de Voordelta in 2010 door de mossel kwekers is dinsdag alsnog achteraf door de Raad van State goedge keurd. Vorig jaar was het mosselzaad veel sneller gegroeid dan verwacht en vroegen de mosselkwekers aan het ministerie van Landbouw om bo ven op de al vergunde 50.000 ton op te vissen mosselzaad, nog eens 20.000 ton kweekmosseltjes op te vissen. Zoals gebruikelijk maakte natuurorganisatie Faunabescher ming bezwaren, maar die zijn dins dag door de Raad van State tijdens de zitting van tafel geveegd. Staats raad P. van Buuren deed na de zit ting, die Faunabescherming zon der reden verstek liet gaan, direct mondeling uitspraak. De staats raad stelde vast dat er in 2010 meer dan voldoende mosselzaad was voor de kust van Zeeland, voor onder meer de 80 toppereen den in het gebied. Het opvissen wmBm&x&smmmmmpmgs&ms&BasasBm van 20.000 ton extra mossels lever de geen enkel nadeel op voor de natuur in de Voordelta. Van Buuren stelde verder vast dat Fau nabescherming geen enkel bewijs van het tegendeel heeft geleverd. De staatsraad noemde het niet fraai dat Faunabescherming pas op de valreep besloot niet te komen opdagen voor de zitting. De uit spraak was een opsteker voor de mosselkwekers- en vissers, hoewel ze er voor dit jaar weinig mee kun nen doen. Immers, deze zomer is er nauwelijks zaadval geweest zo wel in de Voordelta, Oosterschelde als de Waddenzee. Niet alleen de mosselkwekers maar ook de vogels zullen daar last van krijgen. 'We weten niet waar om er dit jaar niet of nauwelijks mosselzaadval is geweest. Het ligt niet aan de koude winter of natte zomer, het kan aan van alles lig gen, we weten het niet waarom mosselen het ene jaar wel veel zaad produceren en andere jaren niets, dat blijft een mysterie van de natuur,' zei schelpdierdeskundi- ge Marnix van Stralen. MIDDELBURG - Zorginstellingen in Zeeland pikken een graantje mee van de Week van de Smaak die van zaterdag 1 tot en met 9 okto ber in de provincie wordt gehou den. De koks van dertien instellingen doen in dit kader extra hun best om de bewoners een mooie maal tijd voor te zetten. Ze worden ge trakteerd op heerlijkheden uit ei gen regio. Gekookt wordt onder meer met vergeten groente. De vijfde Zeeuwse Week van de Smaak manifesteert zich breeduit. Het evenement begint zaterdag - om 7.30 uur stipt op het treinsta tion in Middelburg. Daar deelt melkveehouder en kaasmaker Tim Moerman uit Oostkapelle Zeeuw se ontbijtjes uit. Om acht uur reist hij naar Groningen, waar hij de provincie vertegenwoordigt in de strijd om de landelijke titel Held van de Smaak. Op de site www.weekvandesmaak.nl kan op Moerman worden gestemd. Tijdens de week staan ambachtelij ke streekproducten en duurzame voeding centraal. Verspreid in Zee land worden proeverijen, kook- shows en workshops gehouden. MIDDELBURG - De organisatie van de zogeheten Rib Rally wijkt uit naar de Noordzee. Voor de race op op de Westerschelde was geen mi lieuvergunning aangevraagd. De snelle boten gaan nu op zo'n 13 kilometer buiten de kust voor Breskens en Domburg de strijd met elkaar aan. Daar is dat geen Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d 12-09-2011 blijkt, dat t.v.v. Wilhelmina den Boer-Beeke, wonende te Kerkwerve aan JOHAN BEEKE, geboren op 14-5-1953, zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een exploot waaruit blijkt dat er conser vatoir beslag is gelegd op de in het exploot genoemde onroerende zaak. Uit een exploot van gerechtsdeurwaarder B.J. Meijering d.d. 16-09-2011 blijkt, dat t.v.v. Wilhelmina den Boer-Beeke, wonende te Kerkwerve is gedagvaard JOHAN BEEKE, geboren op 14-5-1953, zonder bekende woon- of verblijfplaats, ter terechtzitting van de rechtbank te Middelburg van 21 december 2011 te 10.00 uur, gehouden wordende aldaar aan de Kousteensedijk 2 te Middelburg. Bij dit exploot wordt ondermeer geëist veroordeling tot betaling van een som geld. Uit een exploot van kandidaat-deurwaarder M. Weertman d.d. 20-09-2011 blijkt, dat t.v.v. Wilhelmina den Boer-Beeke, wonende te Kerkwerve aan JOHAN BEEKE, geboren op 14-5-1953, zon der bekende woon- of verblijfplaats, is betekend de grosse van een notariële akte waarin o.m. bevel wordt gedaan tot betaling van een som geld. Genoemde J. Beeke kan een afschrift van voornoemde exploten met bijlagen verkrijgen op één van onderstaande adressen GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 probleem met het oog op versto ring van de natuur, aldus mede-or ganisator Lino de long. Wie de race toch van dichtbij wil zien, kan vanuit Breskens gratis meevaren op een salonboot. Regio nale teams bijten zaterdag het spits af Zondag komen ervaren in ternationale teams aan de start. door Ondine van der Vleuten en René Schrier Sommige bedrijven hebben een resultaat van 7,5 pro cent in de plus gedraaid, maar er zijn er ook van 30 procent in de min. Dat is het beeld aan het eind van het toeristensei zoen bij de verschillende branches. Een categorie die het zwaar heeft gehad waren de strandpaviljoen houders, maar onder hen waren er toch ook die redelijk gedraaid hebben. Verder hebben de cam pings met kwalitatief goede voor zieningen en slechtweer-accommo- daties zoals overdekte zwembaden het niet slecht gedaan. Of zoals de directeur van Promotie Zeeland Delta (PZD) Patrick Polie het for muleert: „De innovatieve bedrij ven hebben redelijk gedraaid." Voorzitter Ed Troost van de Re- cron Schouwen-Duiveland geeft aan dat er sprake was van een pri ma voorseizoen. „Op 1 juli zaten we allemaal met de duimen om hoog. maar toen kwam die zomer er overheen. De voorsprong die we op 1 juli hadden was op 1 sep tember een eind zoek." Zowel Polie als Troost geeft aan dat er een steeds groter wordende groep toeristen is die met behulp van een computer precies bij houdt waar er nog plaats is, en met behulp van diezelfde compu ter exact het weer in de gaten houdt. Daarvan laten ze uiteinde lijk de keus van hun vakantiebe stemming afhangen. Die late extra boekingen kunnen juist in augus tus bijvoorbeeld de kers op de taart zijn voor de recreatieonderne mers. Troost schat in dat het resul taat van het afgelopen seizoen ge middeld 1 procent ligt onder het seizoen van vorig jaar. Hij tekent daarbij wel aan dat 2010 een goed jaar was. Ook uit de Zeeuwse hore- MIDDELBURG - Prof mr Rinus Otte, raadsheer bij het Gerechtshof in Arnhem en bijzonder hoogleraar in Gronignen houdt woensdag 12 oktober een lezing, georganiseerd door het juristen-netwerk De Zeeuwse Meesters. Otte, in Zierik- zee geboren, zal ingaan op de vraag hoe we de huidige situatie in en om de (strafrechtspraak moeten beoordelen: is er aanlei ding om van een crisis te spreken of is er reden voor optimisme? De bijeenkomst begint om 16.00 uur in de filmzaal van het provin ciehuis. Na Ottes inleiding is er weer volop gelegenheid voor discussie. ca klinkt een divers geluid. Er zijn ondernemers die gewoon slecht ge boerd hebben, maar voorzitter Ralph Flemm heeft ook wel posi tieve geluiden gehoord. Ook van strandpaviljoens. Vekabo-bestuurslid (de kampeer- boerensector) Adrie Boogaard vond het afgelopen seizoen 'duide lijk minder dan vorig jaar', maar ook hier weer klinkt het dat de on dernemers die in kwaliteit hebben geïnvesteerd niet mopperen. Juist in deze sector is in het hoogsei zoen veel verhuurd, vooral de mi ni-campings die dichter bij het strand zitten. „Een enkeling belde af', is zijn ervaring. Polie stelt vast dat het een beetje een trend begint te worden dat het weer in het hoogseizoen min der is. Dat heeft volgens hem een veranderend vakantiegedrag van de toeristen tot gevolg. Vooral de Nederlanders kiezen voor de zeker heid van mooi weer in de zomer vakantie en gaan naar het buiten land. Ze komen dan wel wat vaker voor korte vakanties, maar dat compenseert niet voldoende. Chris en Wanda Naderman uit Oss op RENESSE - Steeds minder jongeren melden zich met een caravan ach ter de auto op de Nederlandse campings. Dat heeft alles te maken met het feit dat voor het trekken van een caravan een apart rijexa men nodig is om het rijbewijs BE te halen. Veel jongeren hebben sinds 1984 alleen het rijbewijs B en mogen daarom geen caravan met hun auto trekken. De Recron merkt daar de gevolgen van en heeft de leden opgeroepen om over oplossingen voor dat pro bleem na te denken. Ed Troost, voorzitter van de afdeling Schou wen-Duiveland van de Recron, ver telt dat gedacht kan worden aan een haal- en brengservice van cara vans of andere oplossingen. „Vroeger kwamen jongeren eens een keer met de caravan om het te proberen. En als ze het leuk von den bleven ze komen. Dat zie je niet meer, hooguit als pa of opa de caravan voor ze haalt en brengt." zaterdag 1 oktober 2011 van 11.00 tot 15.00 uur Locatie: Ravenstein, Kruiningen vrijstaande woning 12?1 kap woning j koop- en huurappartementen j penthouses www.ErvaarVeerhaven.nl Verkoop: stad ^zeeland |0}^ 0113-211 147 0118-650 575 Ontwikkeling: arcus Veerhaven _ów thuishaven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 42