hun draai gevonden 1 SUJUilA--.- PZC zeeland 121 Kruisbesspecialist wil met tijd mee Veerenaar vecht huisverbod aan Nederlands-Indië deel 2 pzc.nl/webwinkel woensdag 28 september 2011 wel hoog. Mensen zijn bij wijze van spreken al verbaasd als een toi- letrolhouder een keer los zit. 'Dit hotel heeft toch een 9?', zeggen ze dan." Niet alleen toeristen weten de'weg naar Hotel KOM! te vinden. Ook mensen die beroepshalve op het ei land Tholen verblijven, vormen een belangrijke doelgroep. Zij zor gen ervoor dat de kamers ook bui ten het hoogseizoen goed gevuld zijn. „Vanavond zijn alle bedden weer bezet", stelt Marijn tevreden vast. Het restaurant loopt inmiddels ook bijzonder goed. Op vrijdag en zaterdag is het geopend voor ieder een, op andere dagen wordt er en kel gekookt voor de gasten. Kyra ontfermt zich meestal over de maaltijd. Niet zelden wordt die aangepast aan de gasten. „Kijk, voor vertegenwoordigers kun je nog wel eens iets speciaals maken, maar bouwvakkers zijn meer van de gestampte pot. Die maak je over het algemeen niet blij met een bijzonder stukje vis." Nu het hotel en restaurant goed lo pen, richten Kyra en Marijn zich meer en meer op de 'leuke bijza foto Ronald den Dekker WEBWINKEL Met exclusieve beelden! L a Van tropische idylle tot harde realiteit Deze fantastische opvolger van deel 1 bevat maar liefst 7 nieuwe documentaires over de ontwikkeling van Nederlands- Indië naar Indonesië. Met uniek beeldmateriaal wordt één van de meest intrigerende hoofdstukken uit de vaderlandse geschiedenis indrukwekkend in beeld gebracht. •BALI HET VREEMDE LEGER TROPISCH NEDERLAND SOLDAAT OVERZEE BRENGERS VAN RECHT EEN GROOT SOLDAAT GING HEEN EN VEILIGHEID PACIFICATIESTRIJD OP JAVA Speelduur ca. 225 minuten, Nederlands ondertiteld. Adviesprijs €19,95 Lezersprijs €14,95* exclusief verzendkosten categorie dvd's en games ken'. Zo is het hotel de thuisbasis geworden voor de Club van 50, die er regelmatig activiteiten houdt. Ook exposeren er vaak fotografen en kunstenaars in het pand aan de Markt. Tijdens de Week van de Smaak staan er ook een paar activiteiten op stapel. Op 7 oktober worden in het restau rant Zeeuwse tapas geserveerd. Een dag later nemen vijf amateur koks, die samen een kookclubje hebben, bezit van de keuken. „We liepen al lang rond met het idee om hobbykoks een keer de kans te geven in onze professionele keu ken aan de slag te gaan", vertelt Ky ra. „Ze kunnen dan een keer ko ken voor een groot gezelschap." Wie de maaltijd van de kookama- teurs wil proeven of Zeeuwse tapas wil komen eten, kan zich nog aanmelden. Er zijn nog plaat sen. Van elke betalende gast geven Marijn en Kyra tien euro aan een goed doel op Tholen. Welke dat is, moeten ze nog bepalen. Het steunen van lokale goede doe len - en daarmee iets betekenen voor je omgeving - past goed in de wens van Marijn om de zogeheten Green Key te verkrijgen voor het hotel. „Dat betekent dat je duur zaam bezig bent", legt hij uit. „Maar het gaat verder dan het plaatsen van zonnepanelen op je dak of het schenken van biologi sche koffie. Je moet jezelf ook maatschappelijk nuttig maken." Verder hebben Kyra en Marijn de bibliotheek teruggehaald. Die was in het verleden immers gevestigd in hun pand. „We hebben samen werking gezocht met BibliOoster- schelde", vertelt Marijn. „Zij zet ten hier om de zoveel tijd een aan tal nieuwe boeken neer. Binnen kort hopen we de collectie uit te breiden." Na ruim twee jaar concludeert het stel dat het een goede keuze is ge weest om een hotel te beginnen in Sint-Maartensdijk. „Al valt er op het gebied van toeriste echt nog wel wat te verbeteren", vindt Kyra. „Dat het WV-kantoor hier in de zomer op woensdag- en zaterdag middag gesloten is, kan natuurlijk niet. Ook is de prachtige Markt in geen enkele fietsroute opgeno men. We gaan zeker proberen daar verandering in te brengen." Harald en Margreeth Oltheten willen nieuwe opslag voor hun oogsten aan bramen, kruisbessen, bessen, pruimen en appels. foto Ronald den Dekker door Claudia Sondervan oud-sabbince - Het gaat zo snel als het gaat, stellen Harald en Mar greeth Oltheten. De procedures voor agrarische vernieuwbouw gaan traag, maar er kan in 2012 dui delijkheid komen over de nieuw bouw van hun biologisch-dynami- sche fruitteeltbedrijf, nu nog geves tigd aan de Ring in Oud-Sabbinge. Het paar wil een nieuw huis en koelschuur bouwen achterin hun vier hectaren grote gaard, aan de Kalversdijk. Uit noodzaak: voor de groeiende productie en veeleisen de afnemers is een betere, gekoel de verwerkingsplaats en opslag no dig dan de huidige schuur nog waard is. Bovendien is een deel van de grond onder hun woon huis vervuild - een erfenis van het tankstation dat er vroeger stond „Zeventig procent van die vervui ling ligt op de Ring zelf', weet Ol theten. De bodemsanering, die over drie jaar geklaard moet zijn, ziet hij als het moment om het be drijf klaar te maken voor verdere ontwikkeling in de kleinffuitteelt. Tegelijk willen de Olthetens de be- drijfstoegangsweg van de Ring plaatsen. De kavel aan de Ring komt na sanering beschikbaar voor nieuwbouw. Biologisch-dyna- mische kleinfruitteelt is al schaars, de Olthetens zijn ook een van de weinige Nederlandse specialisten in kruisbessen. „Rond 1930 had Zeeland alleen 200 hectaren kruis bessen. Nu staat er nog 10 tot 20 hectaren in heet Nederland." Fruit van De Ring is zaterdag te proeven op de open dag van web winkel De Grote Verleiding, bij boerderij Meulhoeve aan de Ho- genakkerweg in Kruiningen (11.00-16.00 uur) door Jan van Ommen den haag - Een inwoner van de ge meente Veere vindt dat hij de du pe is geworden van 'vrouwvriende lijke' politieagenten, hulpofficier van Justitie en de burgemeester. De man kreeg in 2010 een huisver bod omdat hij tijdens een echtelij ke ruzie zijn vrouw bijna zou heb ben gewurgd en seksueel bedreigd. Na een tweede aanvaring met haar kreeg de 45-jarige een verlengd huisverbod opgelegd. Hoewel de man een werkstraf van 6 uur kreeg, ging hij bij de Raad van Sta te in hoger beroep tegen de huis verboden. De man vindt dat de agent, officier en burgemeester min of meer de kant van zijn nu ex-vrouw hebben gekozen zonder grondig onderzoek te doen. Tij dens de rechtszitting in Den Haag kwam naar voren dat er wel het één en ander valt aan te merken op de huisverboden. 'We hadden gewoon ruzie en zij dreigde mijn computermonitor kapot te gooien, toen hield ik haar tegen door mijn arm om haar schouders te slaan, maar van wurgen is geen sprake en ik heb haar ook niet op de grond gegooid. Ze had geen enkel letsel. En de aantijging van sek sueel geweld is uit de duim gezo gen,' zei de man uit Veere. Staats raad D. Roemers stelde ook vast dat er van seksueel geweld geen sprake was. De verlenging van het huisverbod is volgens de 45-jarige man helemaal aan zijn ex-vrouw te wijten. 'We waren koffie aan het drinken om over de echtschei ding te praten toen ze opeens vre selijk te keer ging. Zij deed aangifte bij de politie en ik ook, maar ze ge loofde weer haar en mij niet,' zei de man. Dé Raad van State stelde tijdens de zitting kritische vragen aan de gemeente omdat die twijfel de of alle gebeurtenissen wel ern stig genoeg waren om twee huis verboden op te leggen. De woord voerster van de gemeente zei dat de standaardprocedure is gevolgd. Uitspraak over enkele weken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41