bij kinderopvang Windekind Marjo Boonman zeeland 119 'Consultatiebureau Wolphaartsdijk blijft' Morgen: spetterende dondefff 'Uitbreiding wegvisproef Veerse Meer' Schouwen heeft een batig saldo woensdag 28 september 2011 door Luc Oggel WOLPHAARTSDIJK - Een definitieve sluiting van het consultatiebureau in Wolphaartsdijk is niet aan de or de. Het bureau zal mogelijk tijde lijk dicht gaan, maar er wordt alles aan gedaan om een vervangende locatie te vinden. Dat meldde de Goese wethouder Jan de Pooter tijdens de raadsver gadering naar aanleiding van vra gen van de SP. Het bureau sluit wellicht tijdelijk, omdat woonzorg centrum De Meuleweie, waar het nu zit, wordt uitgebreid. SP'er Floor van Lamoen haalde tijdens de vergadering een brief van de Vereniging Gemeenschap Wolf- aartsdijk aan de GGD aan. De VGW vreest dat de tijdelijke slui ting wordt aangegrepen om de deur definitief te sluiten. Daar is volgens De Pooter en ook de GGD, uitvoerder van de consulta- tiebureau's geen sprake van. De GGD gaat proberen een tijdelijke locatie te vinden, maar dat is lastig omdat die aan strikte voorwaar den moet voldoen, zoals vierkante meters. Lukt het niet die in Wolp haartsdijk te vinden, dan zal er tij delijk moeten worden uitgeweken naar een locatie in Goes. Uitwij ken naar het dorpshuis lijkt lo gisch, maar dat heeft volgens An toinette van Rinsum als nadeel dat dan steeds alle spullen moeten worden versleept. Volgens haar is er overigens een kansje dat het bu reau niet tijdelijk dicht hoeft. „Daarover zijn we in overleg met de aannemer." Het consultatiebu reau heeft zeer geringe openingstij den per jaar. Het is de bedoeling dat het bureau in de toekomst on derdak krijgt in de nieuw brede school. door Luc Oggel GOES - De zogeheten 'wegvis proef, waarmee de overlast van Ja panse oesters in het Veerse Meer dit jaar wordt bestreden, wordt vol gend jaar mogelijk uitgbreid naar de strandjes Piet, Oranjeplaat, Schotsman, Schelphoek en Kortge- ne. De gemeente Goes is daarover in overleg met het Waterschap, zegt wethouder Loes Meeuwisse. Dit jaar vist palingvisser Van de Kreeke oesters op bij het waterski centrum en wat niet bruikbaar is wordt op diepere plaatsen terugge stort. Goes zou graag zien dat de proef wordt uitgebreid, hoewel daar vol gens Meeuwisse nog geen harde af spraak over is gemaakt. In het Con venant Veerse Meer is daar niets over geregeld, dus mogelijk moet Goes het zelf betalen. Kijk op www.expert.nl Prijs- en modelwijzigmgen en eventuele druk- en zetfouten voorbehouden arnische molens Compact en energiezuinig Keldervoetballers worden uitgeno digd hun belevenissen te mailen naar kelder@pzc.nl Tamara (links) en Marjo Boonman met Anouk, Nora en Amdo aan de lunch. foto's Ronald den Dekker ZEEUWSE KELDER Het weblog 'Zeeuwse Kelder', waarin PZC-redacteuren Raymond de Frel en Martijn de Koning verslag doen van hun belevenissen op het alledaag se voetbalniveau, doet het weer. Het biog kampte afgelopen weken met een ernstige storing, waardoor het tij dens de opening van het voetbalsei zoen uit de lucht was. Het blog is te vinden via www.pzc.nl/blog/zeeuwsekelder BIJ NADER In het nieuwsbericht in de krant van gisteren (dinsdag 27 septem ber) over de nieuwe website www.noord-beveland.nl stond dat de laatste uitgaven van de me dedelingenbladen en verslagen nog niet op de site stonden. Dat klopt niet, die staan wel op www.noord-beveland.nl. B ZIERIKZEE - Schouwen-Duiveland schrijft nog steeds ruim in de zwar te cijfers. Dat blijkt uit een tussen tijdse balans die de gemeente heeft opgemaakt. „We hebben een batig saldo van bijna 1,3 miljoen euro", zegt Ad Verseput, wethou der financiën. „Maar de ongerust heid over het landelijk beleid blijft." Op dit moment berekenen ambtenaren wat de gevolgen zijn van het pakket maatregelen dat er vanuit het Rijk aan zit te komen. De cijfers zijn volgens Verseput wel wat geflatteerd. Het overschot wordt vooral veroorzaakt door de 900.000 euro die de gemeente kreeg als aandeelhouder van Del ta. Een bedrag dat vrijkwam door de verkoop van aandelen Essent en RWE. „Het is zelfs bewezen dat natuur bijdraagt aan de lichamelijke en psychi sche gezondheid van kinderenDaarom wordt de natuur als basis bij de op voeding van hun kinderen door veel ouders steeds belangrijker gevonden." Meubelmaker Peter van Liempt: „Ik heb nooit iets met hartjes gedaan. Het re sultaat is toch best leuk ge worden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 39