Raad steunt studie Wemel Ruimte om te groeien i8l zeeland Rode Kruis wijst raad op BHV-verpiichting Stoer meubilair in Windekind Kluis blijkt schrikdraadbeschermer OPEN HUIS A arcus Wethouder Marga Vermue opent vrijdag om 14.00 uur Windekind, het eerste agrarisch kinderdagverblijf in Zeeland. Zaterdag is er een open dag tussen 11.00 en 16.00 uur. woensdag 28 september 2011 ^Siamm2WSamKiSK8SSS^5^S3BEe836SE!$8EmE8$!i83a5aiBBa^8S ■WWWHHIIiMIIM DORPSHUIS Tot zomer 2012 geen verandering door Mieke van der Jagt KAPELLE - Dorpshuis De Wemel in Wemeldinge blijft in ieder geval tot de zomer van 2012 draaien zo als tot nu toe. Een extern bureau zal onderzoeken wat de mogelijk heden zijn om er met de perma nente vestiging van kinderopvang, bibliotheek en speel-o-theek een brede schoolvoorziening van te maken en zal daarbij de belangen van alle huidige gebruikers meewe gen. Een collegebesluit daarover was gis teren al bekend gemaakt, maar naar de gemeenteraadsvergadering kwamen toch een kleine honderd Wemeldingenaren om hun veront rusting over de toekomst van De Wemel kenbaar te maken. Die onrust is ontstaan omdat de beheersstichting het werk in no vember neerlegt en omdat de toe komst van de voorziening ondui delijk is. Wemeldingenaren zijn bang dat de sociaal-culturele en maatschappelijke activiteiten moe ten wijken omdat De Wemel flin ke exploitatietekorten laat zien. Ook de raad toonde zich betrok ken bij de gang van zaken en wil de van wethouder Leo Kosten ga door Mieke van der Jagt WEMELDINGE - De afdeling Kapelle van het Rode Kruis is erg veront rust over de toekomst van dorps huis De Wemel in Wemeldinge. In een brief aan de gemeenteraad wijst de afdeling erop dat bij elke bijeenkomst met meer dan vijftien mensen, een medewerker met een diploma bedrijfshulpverlening (BHV) aanwezig moet zijn. Bovendien lijkt het erop dat de AED defibrillator, die in De We mel hangt, na 5 november niet meer direct toegankelijk zal zijn. De Rode Kruis-afdeling vindt dat AGRARISCH KINDERDAGVERBLIJF ranties voor de vaste gebruikers. Ook wilde de raad de verzekering dat alle gebruikers invloed krijgen op het onderzoek van het externe bureau. Een motie van Gemeentebelang haalde het niet. Volgens de indie ner, Peter Ganseman, was het be langrijkste doel van de motie om de dorpshuisfunctie voor De We mel veilig te stellen, maar alle an dere fracties hadden de stellige in druk dat hij vooral bedoeld was om wethouder Kosten nalatigheid te verwijten. Met het onderzoeken van de bre de schooloptie, zou de podium functie van De Wemel weieens in gevaar kunnen komen en dat wil len de meeste fracties nadrukkelijk niet. De fracties van WD en SGP gaven aan dat niet per se binnen de bestaande muren van De We mel hoeft te worden gedacht. Als het mogelijk is met een uitbrei ding een volwaardig dorpshuis en een brede school te scheppen, moet dat maar gebeuren, vinden zij. Tot volgende zomer echter zal de gemeente een beheerder aan stellen, zodat in alle rust naar een structurele oplossing kan worden gezocht. de gemeente desnoods maar zelf een ambtenaar in De Wemel moet stallen om aan alle veiligheidsver plichtingen te voldoen. Nu het be- heersbestuur is opgestapt en de be heerder ontslagen, voldoet het niet om de vaste gebruikers een sleutel en een pak koffie te geven. De handwerkgroep van het Rode Kruis bestaat uit dames op leeftijd, die zonder hun clubje in een so ciaal isolement dreigen te raken. Het Rode Kruis Kapelle vindt dat het als klant van de Wemel recht heeft op essentiële voorzieningen als horeca en een beheerder met een BHV-diploma. door Frank van Cooten Er is geen glijbaan en geen wip. Wel een natuurlijke speeltuin, een water pomp, een moestuin, die ren en vooral veel ruimte. Dat zijn de ingrediënten van Windekind, het eerste agrarisch kinderdagverblijf van Zeeland. Gevestigdin het buitengebied, aan de Lageweg in de buurt van Nisse. „Kleinschalig en persoon lijk. Dat is onze kracht, zegt eige naar Marjo Boonman. Vanaf 1 mei worden al dertig kin deren opgevangen. De meesten komen uit de dorpen van de Zak van Zuid-Beveland maar er ko men er ook uit Kattendijke en Koudekerke. „Ouders kiezen be wust voor onze opzet. Het is zelfs bewezen dat natuur bij draagt aan de lichamelijke en psy chische gezondheid van kinde ren. Daarom wordt de natuur als basis bij de opvoeding van hun kinderen door vêel ouders steeds belangrijker gevonden. Met agra rische kinderopvang sluiten wij ons daar graag bij aan." Kinder opvang op de boerderij is een vrij nieuwe vorm van opvang. Er zijn nu veertig agrarische kinder opvangcentra in Nederland. Win dekind is de eerste in Zeeland. „Op een boerderij zijn kinderen veel buiten en hebben zij contact met dieren, bloemen en planten. Dit voegt iets bijzonders toe aan het dagelijks ritme van spelen, eten en slapen en aan de ontwik keling van kinderen." Kinderop vang Windekind bevindt zich naast het gebouw waar Stichting Windekind Windekind kan per dag 24 baby's, dreumesen en peuters verdeeld over twee groepen verwelkomen. Het agrarisch kinderdagverblijf biedt opvang tussen 07.30 en 18.30 uur. Ouders die hun kind in oktober in schrijven krijgen een duurzame waardekaart Zeeland. Vrijdag is tevens de viering van het tien-jarig bestaan van De Akker- winde. Eigenaresse Marjo Boonman heeft een boek geschreven over tien jaar Akkerwinde. De presentatie is vrij dagavond in 's-Heerenhoek. De Akkerwinde dagbesteding biedt aan mensen met een licht verstandelijke beperking. „De combinatie van kinderopvang Windekind met de dagbesteding van Stichting De Akkerwinde is uniek en biedt een grote meer waarde." Marjo Boonman kwam daar achter toen haar eigen kin deren goed konden opschieten met de cliënten van De Akker winde. „We groeiden met De Ak kerwinde uit ons jasje. Wij koch ten daarom het oude boerderijtje naast De Akkerwinde om met Windekind te beginnen." Cliënten van De Akkerwin de stofzuigen, dweilen, ze men ramen, maken de bedjes op en doen de was. De vier pedagogisch medewerkers van Windekind kunnen zo meer aandacht geven aan de kindjes. De verbouwing was ingrijpend. Alleen de voorgevel van de boer derij en de spanten van het schuurtje zijn blijven staan. Het geheel oogt ruim en licht. Buiten staan twee buitenbedjes voor kinderen die ook in de winter buiten willen slapen. „Voor kin deren is dat heel gezond." Peter van Liempt uit Oosterland besloot na dertig jaar werkzaam të zijn geweest bij de bloedbank, het roer drastisch om te gooien. Hij werd meubelmaker. Hij maakt stoelen, tafels en kasten van steigerhout. Van Liempt heeft de meubels gemaakt voor het agra risch kinderdagverblijf Windekind. „Ik heb met plezier bij de bloedbank gewerkt maar ik was het vele reizen beu. Ik heb daarom besloten de laatste tien jaar van mijn werkzame leven totaal iets an ders te doen. Ik heb van mijn hobby mijn beroep gemaakt." Hij heeft eerder een kamer ingericht bij Emergis in Goes en tekent dus nu voor het meubi lair van Windekind. Het maken van hartjes in de meubels was een nadrukkelijke wens van eigena resse Marjo Boonman. Van Liempt: „Dat was iets nieuws voor mij. Ik maak stoere meubels en heb daarom nooit iets met hartjes gedaan. Nu ik het resultaat zie, is het eigenlijk best mooi." In de tuin van Windekind moet nog heel veel gebeuren en de medewerkers en kinderen moeten nog een beetje wennen, maar Boonman is meer dan tevre den over het resultaat van de grootscheepse ver bouwing. Alleen de voorgevel van het markante boerderijtje staat nog overeind. „Het is precies ge worden zoals ik me het had voorgesteld." ui. iii—iiii ii'nini iHiimmii—iM111 m miiHiHiSftaaa mm— n miui—in 'iii i i iiühhiim door Frank Balkenende 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - De po litie krijgt voortdurend vragen over een bankkluis die opengebro ken in een weiland staat aan de Sinoutskerkseweg tussen 's-Heer Hendrikskinderen en Heinkens- zand. Het gaat echter niet om een buitgemaakte en gekraakte kluis, zegt een politiewoordvoerder. De eigenaar van het weiland ge bruikt het gevaarte om de appara tuur van de schrikdraadbescher ming af te schermen. Een kluis sleep je niet zomaar van zijn plek. Toch is dat bij veel passanten nau welijks bekend. Zo wees Piet Geerts uit 's-Heer Hendrikskinde ren als 'oplettende en meewerken de burger' de politie al vaker op de kluis. „Ik vroeg me af waarom dat ding niet opgeruimd. Als de kluis is gestolen en opengebroken, dan is dat toch bewijsmateriaal?" Geerts werd de tweede keer naar zijn zeggen afgewimpeld bij de meldkamer van de politie. „Daar De politie krijgt veel vragen over de herkomst van de kluis die aan de Sin outskerkseweg bij Goes in een weiland staat. foto Ronald den Dekker hadden ze geen menskracht voor, zeiden ze." Een politiewoordvoerder zegt dat veel mensen bellen over de kluis, die wel wat roestig begint te wor den. „Er is niks aan de hand. De kluis wordt gebruikt als schrik- draadapparaatbeschermer. Mooi woord hè. Bij Scrabble zeker drie keer de woordwaarde, hahaha." zaterdag 1 oktober 2011 van 11.00 tot 15.00 uur Locatie: Langhors 18, Kapelle Riante tweekapper met garage Nu €274.250,- v.o.n. Oplevering: oktober 2011 PROJECTONTWIKKELING: VERKOOPINFORMATIE: Neeskens Makelaars Tel. 0113 - 57 31 00 1X1 www.neeskens.com INRUIL y EIGEN WONING MOGELIJK! l ZUIDHOEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38