Zeeland PZC Nog geen reparatie aan De Rozeboom Fietspad langs Kraaijertsedijk BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 MOLEN Gemeenteraad wil eerst onderzoek naar technische staat en verwachte onderhoudskosten Stampvol dierenasiel houdt open dag almanak Naam Lasers verkennen de weg door de dijk voor de vispassage Woensdag 28 september 2011 Ruimte voor groei bij agrarisch dagverblijf Windekind 17 Kyra en Marijn van hotel in Smerdiek hebben draai gevonden Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ssswuimwiiiw iimiiiii 'iwminrn-irihl—11. jiirmn'jaimtwuiii. im—m»1ih ii—bmbb door Lilian Dominicus KRUININGEN - De gemeenteraad van Reimerswaal is gisteravond niet akkoord gegaan met een uitga ve van 47.000 euro voor reparatie aan molen De Rozeboom in Krab- bendijke. De raad heeft in plaats daarvan unaniem een amendement van de SGP aangenomen. Dit bepaalt dat er eerst onderzoek moet komen naar de technische staat en de ver wachte kosten van onderhoud aan de molen. Pas daarna kan er een nieuw voorstel komen voor een malig groot onderhoud. Het amendement houdt verder in dat onderzocht moet worden waar om deze hoge onderhoudskosten niet eerder aan het licht zijn geko men. Velen in Reimerswaal, ge meentebestuur incluis, waren eind juli onaangenaam verrast door de mededeling dat het houtwerk van de molen ernstig bleek te zijn aan getast. Volgens wethouder Hans de Kun- der (CDA, cultuur) stond in het rapport van 2010 nog dat de mo len in redelijk tot goede staat ver keerde. Oók moet het college bekijken of het mogelijk is om de drie Rei- merswaalse molens (Rilland, Krui- ningen en Krabbendijke zijn van de gemeente - Waarde is van Stich ting De Zeeuwse Molen) in een be- heerstichting onder te brengen. Een stichting kan aanspraak ma ken op hogere subsidies. De CDA-fractie had graag gezien dat het college de reparatie alvast door zou laten gaan. „In de tussen tijd kan dan gewerkt worden aan het onderzoek zoals de SGP dat voorstelt", zei CDA-fractievoorzit- ter Peter Polderdijk. Hij vond dat er vooral vaart gemaakt moet wor den met de restauratie omdat de molen in 2012 150 jaar bestaat. Hij stelde daarom een 'subamende ment' voor op het amendement van de SGP. VVD en Lijst Laban steunden het voorstel, maar daar mee had het CDA geen meerder heid. De raad boog zich gisteravond ook over het dorpsverbeteringsplan Meerwaarde in Waarde. Wethou der De Kunder kreeg groen licht om verder te gaan met de uitwer king van het project. Dat heeft een budget van maximaal 2,3 miljoen euro. De raad heeft alleen het be sluit uitgesteld over koop of huur van het gebouw waarin het multi functionele dorpscentrum wordt gevestigd. 'S-GRAVENPOLDER - Vrijdag moet de veertig centimeter dikke pijp voor de vispassage bij gemaal Maelstede dwars door de vijftig meter dikke Westerscheldedijk zijn. Gisteren is het voorwerk begonnen voor de innovatieve wa terweg die vissen toestaat te pendelen tussen hun zoute of zoete paai- en opgroeiwateren. Projectleider Willem Maan (rechts) ontwikkel de de passage omdat de bestaande vispassa- ges over dijken niet werken: de vis moet te hard omhoog zwemmen. Bovendien worden die passages in dijken gegraven, wat schade geeft. Door de buis laag door de dijk te du wen wordt het dijklichaam niet aangetast. Dat duwen valt overigens niet mee: de dijk blijkt hard. foto Ronald den Dekker GOES In de opmaat naar Dierendag houdt dierenasiel De Tussenhaven in Goes zaterdag een open dag. Het asiel zit zo vol met honden, katten en konijnen, dat voor afstandsdie- ren momenteel een wachtlijst geldt. Met de open dag wil het asiel voorkomen dat dieren deze winter in buitenhokken moeten zitten. De Tussenhaven is van 10 tot 16 uur open. 'S-HEERENHOEK/OVEZANDE Waterschap Scheldestromen is de ze week begonnen met de aanleg van een vrijliggend fietspad langs de Kraaijertsedijk tussen 's-Heeren- hoek en Ovezande. Het gaat om het stuk tussen de Rietveldweg en het Slake. De aansluitingen van de Riet veldweg en de Hollestelleweg op de Bernhardweg Midden zullen in een moeite door worden samenge bracht tegenover de aansluiting Tip? redactie@pzc.nl van de Beeldhoeveweg. De kosten van het werk bedragen zes ton en de provincie betaalt ongeveer de helft. De Kraaijertsedijk is een be langrijke schakel in de route die kinderen dagelijks fietsen naar het voortgezet onderwijs in Goes. Als langs het hele stuk tussen 's-Heerenhoek en Ovezande een vrijliggend fietspad is gerealiseerd, mogen auto's er 80 km per uur. Bij dat Goese dagbehandelingscen- trum is het de gewoonte dat kinde ren die wat verder weg wonen, met de taxi worden gebracht en gehaald. Meestal door vaste chauffeurs die het klappen van de zweep wel ken nen. Onlangs kwam er echter een nieuwe die de klok wel had horen lui den, maar nog niet helemaal wist waar de klepel hing. „Ik kom voor Marie", zei ze. MarieNee, een kind met die naam kwam de medewerk ster niet bekend voor. „Oh, uhhh, Ken Talies dan?", probeerde de taxi- chauffeuse. Ook die naam deed geen belletje rinkelen. Toen snapte de me dewerkster opeens waar de verwar ring zat. Het centrum heette voor heen Sint Marie, maar gaat sinds een jusie door het leven als Kentalis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37