zeeland 1 1 WÊÊÈÈk I I fc 1! J 'J\ 1 1 w Banenmarkten in Terneuzen en Middelburg nipp S3 Provincie steekt geld in Foodport 'Nee' tegen grote school Grote scholen lêWjfw] f commentaar VEILING Gertjan van der Brugge, directeur van het ROC Westerschelde: „Be stuurlijke samenwerking is de enige manier om de problemen in het Zeeuwse onderwijs op te lossen. Dat betekent niet dat er gigantische scholen ontstaan, of dat gebouwen gesloten worden." Hendrik-Jan van Arenthals, rector van het Scheldemond College in Vlissingen: „Sommige kinderen moeten straks verder reizen, omdat te kleine vmbo-afdelingen van ver schillende scholen samengevoegd worden. Doen we dat niet, dan ver dwijnen die opleidingen." Evert Timmerman, locatiemanager van het (reformatorische) Hoorn- beeck College in Goes: „Onze iden titeit kunnen we niet opgeven. Dat -is ons bestaansrecht. We kunnen wel samenwerken met andere scho len door bijvoorbeeld de inhoud van opleidingen af te stemmen." ■MRSBMMMi MIDDELBURG - In Middelburg en Terneuzen wordt donderdag 6 ok tober van 12.00 tot 18.00 uur een grote banenmarkt gehouden. Cen traal staat een direct contact tus sen werkzoekenden en werkge vers. Ook zijn er diverse work shops om de kansen op de arbeids markt te vergroten. Het evenement maakt deel uit van de Landelijke Banenmarkt die op tientallen locaties verspreid door het land worden gehouden. Vorig jaar leverde dat initiatief ruim 37.000 sollicitaties op naar één van de vele aangeboden vacatures. De Walcherse banenmarkt wordt gehouden in het ROC in de Mid delburgse Mortiere. Er zijn onder meer vijf 'speedmeetrondes' met tien uitzendbureaus. Daarnaast presenteren ruim twintig werkge vers hun vacatures. Speciaal voor jongeren zijn er workshops waarin ze leren zich zakelijk te presente ren en doeltreffend te netwerken. Ook worden tips gegeven om een goede CV te schrijven. Voor men sen die een overstap naar een an dere baan overwegen, zijn er even eens. workshops. De banenmarkt in Middelburg wordt afgesloten met een ondernemersavond. Ook in het stadhuis van Terneuzen is er aansluitend een symposium over scholing en werkgelegenheid. Apollo Hotels Resorts steunt Stichting Pink Ribbont Word fan van Apollo op Facebook! /-)üKe] In de maand oktober doneert Apollo Hotels Resorts voor elke nieuwe fan 1,00 aan Stichting Pink Ribbon!! www.apollohotelsresorts.com/pinkribbon Apolïo Hotels Resorts0* True Spirit of Local Hospitality woensdag 28 september 2011 De Isaac Beeckman Acade mie in Kapelle, die nu 160 leerlingen telt, wil juist kleinschalig onderwijs bieden. De school opende vorig jaar. „Eén van de redenen waarom wij deze school begonnen zijn, is omdat we ons willen afzetten tegen groot schaligheid", zegt directeur Suzan Polet. „Wij kijken niet naar cijfers en processen, maar naar de leer ling. We proberen aan te tonen dat dat de kwaliteit van het onder wijs ten goede komt." De Isaac Beeckman Academie, die alleen een havo- en een vwo-afde- ling heeft, is één van de weinige Zeeuwse scholen die niet in de fi nanciële problemen komt. De school laat jaarlijks maximaal tach tig leerlingen toe, terwijl er meer aanmeldingen zijn. De school heeft daardoor voorlopig geen last van dalende leerlingaantallen. „We hebben geen nieuw gebouw met een mooie inrichting, een on bezoldigd bestuur, en maar één managementlaag. Er is hier nauwe lijks onderwijs ondersteunend en administratief personeel. We hou den ons ook niet bezig met allerlei overleggen, studiegroepen en pro jecten. Elke keuze die we maken, komt ten goede aan de leerling." Organisatieadviesbu reau KPMG heeft somber nieuws voor het Zeeuwse voortgezet onderwijs. De scho len moeten zichzelf wegcijfe ren en alles zetten op samen werking. Anders gaan de mees te binnenkort failliet. Als het aan KPMG ligt, houdt Zeeland maar twee organisaties over in het voortgezet onderwijs. Die zullen een aantal opleidingen centraliseren omdat er anders te weinig leerlingen voor zijn. Dit betekent een veel grotere af stand tussen thuis en school. Het is volgens KPMG het beste antwoord op minder geld en minder leerlingen. Dat het wellicht anders kan, is KPMG kennelijk niet opgeval len. De Isaac Beeckman Acade mie in Kapelle heeft recent be wust voor kleinschaligheid ge kozen. Dat lijkt goed te gaan. De waarschuwing van KPMG is nuttig. Maar de Zeeuwse be stuurders zullen voorzichtig moeten zijn met het advies om hun heil alleen te zoeken in gro te schoolstructuren. 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 1 OKTOBER in Grote Kerk Veere Aanvang 13.30 uur Kijkdgn.: 30 september 14.00-20.00 u. 1 oktober 09.30-12.00 u. Veilingmeesters R.J.L. van Kleef A.I. Verhage 06-38930733 zie www.middelburgsveilinghuis.nl MIDDELBURG - De provincie steunt de initiatieven om de voedselsec- tor in Zeeland te stimuleren. Ont wikkelingsbedrijf Economische Im puls krijgt daarom 50.000 euro voor het project Foodport Zee land. Impuls werkt samen met onder an dere boerenorganisatie ZLTO, ha venbedrijf Zeeland Seaports, de ge meenten Terneuzen en Reimers- waal, proefboerderij Rusthoeve en Biopark Terneuzen. Veertig Zeeuwse bedrijven in de voedsel- sector hebben van hun belangstel ling blijk gegeven. Binnen Foodport Zeeland wordt gezocht naar nieuwe vormen van samenwerking en innovatie. Bij voorbeeld de sterke logistieke uit gangspositie met de aan diep vaar water gelegen havens, de agrari sche productie en de verwerkende industrie bieden kansen die moge lijk beter kunnen worden benut. De provinciale subsidie geldt voor de periode tot 1 april 2012.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3