Voorborch maakt een i8l zeeland Archipel introduceert nieuwe gymmethode OPEN HUIS Milieurapport windpark Dubbel afscheid én jubileum Curator werkt aan doorstart KFC Morgen: spetterende donder Uitbreiding vissen Japanse oesters in Veerse Meer -• woensdag 28 september 2011 - BRUINISSE - Er komt snel een onder zoek naar de milieueffecten van Windpark Krammer. Het initiatief voor het bouwen van een wind park op en rondom de Krammers- luizen bij Bruinisse komt van vere niging Zeeuwind en Coöperatie Deltawind. Het plan voorziet in de bouw van een 20 tot 40 turbines tellend windpark. Volgens Zeeuw ind en Deltawind produceert het geplande windpark groene stroom voor 70.000 huishoudens. AAGTEKERKE - Basisschool De Springplank in Aagtekerke neemt vrijdag van twee mensen afscheid: directeur Hans Nonnekes en van juf Annie Nonnekes. Juf Paula Stroosnijder viert vrijdag haar 40-jarig jubileum. Al die jaren heeft ze ook op de school in Aagte kerke gewerkt. Oud-leerlingen, be stuursleden, ouders en (oud-)colle- ga's zijn uitgenodigd om dit af scheid en jubileum bij te wonen op van 29.30 tot 21.30 uur in de school aan de Agathastraat 3. door Yorben Weststrate VLISSINGEN - Leerkrachten van alle Archipelscholen, de openbare ba sisscholen op Walcheren, maakten gisteren kennis met het nieuwe be wegen voor kinderen. In de Bas- kenburg in Vlissingen gaf Tonny van Iersel van ZAPP Gym meerde re voorbeeldlessen en workshops. „Het doel van deze dag is om de le raren te laten zien wat de metho de ZAPP Gym en het Leerling Volg Systeem (LVS) inhoudt", ver telt Van Iersel. „Het LVS is ontwikkeld om de leer lingen van een basisschool te vol gen van groep 1 tot en met groep 8. Zo kunnen de kinderen de resul taten elk jaar verbeteren op alle on derdelen. Alles wordt per leerling bijgehouden." De formule heet ZAPP Gym. Van Iersel: „Bij deze vorm van bewe gen is het bedoeling dat de kinde ren plezier krijgen in beweging. Maar ook dat het concentratieop- MIDDELBURG - Curator Sjoerd Til- man probeert voor de zeven faillie te KFC-vestigingen een doorstart mogelijk te maken. Daarbij is het streven om een groot deel van de werkgelegenheid te behouden, al- wekkend werkt. Het bewegen moet meer gemotiveerd worden." Zo'n 250 leraren keken gisteren toe. Van Iersel: „Geweldig, alle leer krachten zijn heel enthousiast en het verloopt uitstekend. We probe ren ook de leraren zo veel moge lijk mee te laten doen zodat ze zelf ervaren hoe het is om de spellen te spelen." Na deze dag is Van Iersel één dag in de week beschikbaar om de scholen op locatie op weg te hel pen met de verdere invoering van deze methode. „Er zijn al scholen die belangstelling hebben ge toond", zegt Van Iersel. Ook algemeen directeur van de Ar chipelscholen Cees Corstanje is erg enthousiast. „Sinds 2004 zijn we al bezig met een vakgroep van zeven gymdo- centen. Zij hebben dit systeem ont wikkeld. Vandaag op de perso- neelsdag iss dan ook het juiste mo ment om te laten zien waar we al die tijd aan hebben gewerkt." N 9-, m Oönja Odijk door Theo Giele dus Tilman. De zeven KFC's val len allemaal onder dezelfde fran chisenemer, KBS. Het gaat om de vestigingen in Middelburg, Breda, Tilburg, Eindhoven, Venlo, Henge lo en Arnhem. MIDDELBURG - Het wordt dé bin nensportaccommodatie van Mid delburg. Gistermiddag ging de eer ste paal voor De Sprong de grond in. De Sprong? Jawel, dat is de nieuwe naam van de aloude Voor borch. Beetje lastig voor de rugby'ers van Oemoemenoe, stelde wethouder Albert de Vries gisteren vast. Die zullen hun clublied moeten aan passen want daarin wordt over de Voorborch gezongen. Het oude kunstgrasveld van de hockeyclub is opgerold zodat er ge bouwd kan worden. Eerst sportza len voor de scholen en een nieuwe sporthal, daarna, als de oude hal is gesloopt, de tweede sporthal. Pellikaan gaat de accommodatie bouwen. De Tilburgse bouwonder neming is een bekende in Middel burg, want het was dezelfde onder neming die in 2964 aan de Nassau- laan de eerste sporthal in Zeeland bouwde. Dit type sporthal.dat er met het over gebogen spanten be vestigde dak uitziet als een omge keerd schip, verrees in de jaren zes tig en zeventig overal in het land. De opening van de tweede nieu we hal van De Sprong zal over een jaar ook de sloop van deze oude hal aan de Nassaulaan inluiden. Het hele sportpark De Voorborch begint aan een tweede jeugd. Want behalve een nieuwe ruimte voor de indoorsporters, krijgt ook voetbalvereniging Jong Ambon op de Sprong een nieuw thuis. Daar mee komt een einde aan het pas sen en meten op de Kruitmolen, waar naast Jong Ambon ook FC Dauwendaele speelt. De voetbal club krijgt een gewoon veld en een kunstgrasveld, waarvan het ge bruik gedeeld wordt met de volley ballers van Swift. Tegenover het noodgedwongen aanpassen van het clublied staat voor de rugby' ers ook een beloning. Oemoeme noe krijgt een tweede veld. Kijk op www.expert.nl expert Prijs- en modelwijzigingen en eventuele druk- en zetfouten voorbehouden. goes - De zogeheten 'wegvis- proef, waarmee de overlast van Ja panse oesters in het Veerse Meer dit jaar wordt bestreden, wordt vol gend jaar mogelijk uitgebreid. Ook de strandjes bij De Piet, Oran jeplaat, Schotsman, Schelphoek en Kortgene staan op nu op de lijst op geschoond te worden Dit jaar vist palingvisser Van de Kreeke oesters op bij het waterski centrum en wat niet bruikbaar is wordt op diepere plaatsen terugge stort. Goes zou graag zien dat de proef wordt uitgebreid, hoewel daar vol gens Meeuwisse nog geen harde af spraak over is gemaakt. In het Con venant Veerse Meer is daar niets over geregeld, dus mogelijk moet de gemeemte Goes het zelf beta len. Villapark De Vrijburgh m __p -=~IF3 m. SI i 'Ut' ®;j m< fBi. nog 4 TE KOOI"- NU 50.000,- KORTING zaterdag 1 oktober 2011 van 13.00 tot 15.00 uur Locatie: De Tuinderij 29, Vlissingen Prijs 425.000,- v.o.n. (Incl aanbieding) Nu kopen direct wonen FFSn DINGEMANSE rO-ir--1 ImakÈmamL Telefoon 0118-65 05 75 dmgemansemakelaars nl Ontwikkeling- A arcus Inruil eigen woning? Vraag naar de mogelijkheden. www.villaparkdevrijburgh.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 18