Zeeland PZC Ophef over salaris interim-directeur Kort geding om een kattenluikje Toch weer ijsbaan in Middelburg WALCHEREN 20 en 21 17 18 en 19 BALKENENDE-NORM CDA en DTV in Veere vinden beloning voor fiisieklus Sociale Dienst Walcheren onacceptabel almanak Woensdag 28 september 2011 Ruimte voor groei bij eerste agrarische kinderdagverblijf Voorborch maakt een sprong vooruit Tip? walcheren@pzc.nl door Henk Postma DOMBURG - In politiek Veere is op hef ontstaan over het 'hoge salaris' van Joost Stmijk, de nieuwe inte rim-directeur van de Sociale Dienst Walcheren. Volgens de raadsfracties van CDA en DTV kost hij de drie gemeenten een be drag dat aanzienlijk hoger is dan de Balkenende-norm. „Eigenlijk vinden we dit onaccep tabel", schrijven de twee partijen. Ze hebben het Veers college van B en W schriftelijk om opheldering gevraagd, nadat wethouder Chris Maas (PvdA) afgelopen week on duidelijk bleef. De voorzitter van de Sociale Dienst Walcheren, de Vlissingse CDA-wethouder Marin de Zwarte, ontkent dat de nieuwe manager 'extreem hoog' wordt beloond. Of daarbij de Balkenende-norm wordt overschreden? „Ik denk van niet", aldus De Zwarte. Hij wil de antwoorden van het Veers college afwachten, alvorens nader op de kwestie in te gaan. De Balkenende-norm bedraagt zo'n 138.000 euro bruto per jaar, met toeslagen oplopend tot 191.000. De vragenstellers hebben begrepen dat de nieuwe inte rim-directeur zo'n 180.000 euro kost, er van uitgaand dat hij een jaar fulltime zou werken. In werke lijkheid gaat het om een fractie van dat bedrag, want zijn klus duurt slechts vier maanden, en hij werkt daarin tweeënhalve dag, of 30 tot 34 uur per week, zegt de Middelburgse WD-wethouder Chris Simons. Die doet er verder niet geheimzinnig over: de inte rim-directeur moet de fusie van de Sociale Dienst Walcheren en Lété tot een goed einde brengen, en daarvoor vangt het detache ringsbureau BEMC zo'n 45.000 eu ro. „Als je in dagdelen rekent, is dat boven de Balkenende-norm. Maar als je de uren telt, dan is het er onder", zegt Simons. „Hoe dan ook, we blijven ermee binnen ons budget." De Veerse fractievoorzit ters Karin Wouters-Kleinepier (CDA) en Wim Bartels (DTV) den ken dat er tegenwoordig volop ma nagers zijn die het voor minder doen. De wethouders menen van niet. Zij benadrukken dat het om een 'complexe klus' gaat van een soort zoals de interim-manager el ders al naar tevredenheid klaarde. door Yorben Weststrate MIDDELBURG - Ook dit jaar komt er weer een ijsbaan op de Markt in Middelburg. Patrick Gabriëlse van organisator Vita Event bevestigt dit. De ijsbaan is ieder jaar een groot succes, hij trekt veel publiek. Dit jaar is er niet alleen een ijs baan, ook wordt er een Scandinavi sche markt georganiseerd. Gabriëlse: „Het wordt een markt met allerlei producten uit Scan dinavië. Ook komt er een mobiele sauna en een houtsnijder." Gabriëlse weet alleen nog niet hoe lang de winterse taferelen er dit jaar zullen staan. „Er zijn nog een paar zaken onze ker en daardoor weten we niet of we er drie of vijf weken staan dit jaar. We hopen het volgende week rond te krijgen", vertelt de woord voerder van Vita Event. Tip? redactie@pzc.nl Trees Janssens met haar kat Chou Chou. Als het aan de Vereniging van Eigenaren ligt wordt het kattenluikje voorgoed afgesloten. foto Izaak Verkeste Naam door Emile Calon MIDDELBURG - Waarom een zo hoog oplopend conflict? Waarom is dit probleem niet op een mense lijke manier opgelost, vroeg de Middelburgse rechter E. Van der Lende-Mulder Smit gistermiddag aan twee bewoners van het appar tementencomplex Hof Weyde Li ne in Middelburg. Ze wees hen erop dat je als buren het een en ander van elkaar moet accepteren. Dat accepteren stopt volgens haar als de overlast dusda nig is dat iemand niet meer kan slapen. De Vereniging van Eigenaren van het complex en een van de bewo ners (C. Spaans) spanden gisteren een kort geding aan tegen medebe woonster T. Janssens. Zij willen dat de katten van Janssens niet meer voor overlast zorgen op de galerij van het appartementencom plex. Ze vroegen de rechtbank dan ook om te bepalen dat ze het kat tenluikje in haar voordeur defini tief afsluit en ze haar beide katten binnen houdt. Doet ze dat niet dan moet ze volgens die Vereni ging en haar buurman per dag 750 euro boete betalen. Janssens zei tegen de rechter dat ze bij de koop in 2003 van haar wo ning van de makelaars toestem ming kreeg om katten te houden en een kattenluikje aan te brengen zodat haar huisdieren vrij in en uit kunnen lopen. Hoewel de Vereni ging vervolgens in de reglementen opnam dat huisdieren alleen in de woning gehouden mogen worden, 'maakten ze voor mij een uitzon dering. Mijn dieren werden ge doogd', aldus Janssens. Spaans merkte op dat de beide kat ten 's nachts zoveel lawaai maken dat hij en zijn vrouw er niet meer van kunnen slapen. Janssens ant woordde dat ze sinds enkele we ken ervoor zorgt dat haar katten 's nachts niet meer op de galerij kun nen. De rechter vond dat wel een erg late reactie. Daarop zei Jans sens dat ze pas sinds enkele weken weet dat haar buurvrouw niet kan slapen als haar katten 's nachts op de galerij miauwen. „Er is mij nooit exact verteld wat de proble men waren." Een eerder gesprek met een bemiddelaar leverde niets op omdat de beide buren elk iets anders willen. De een wil geen en kele overlast, de ander wil enige vrijheid voor haar huisdieren. De rechtbank doet dinsdag 4 okto ber (Dierendag) uitspraak. Bij dat Goese dagbehandelingscen trum is het de gewoonte dat kinde ren die wat verder weg wonen, met de taxi worden gebracht en gehaald. Meestal door vaste chauffeurs die het klappen van de zweep wel ken nen. Onlangs kwam er echter een nieuwe die de klok wel had horen luiden, maar nog niet helemaal wist waar de klepel hing. „Ik kom voor Marie", zei ze tegen een van de medewerk sters van het behandelingscentrum. Marie? Nee, een kind met die naam kwam haar niet bekend voor. „Oh, uhhh, Ken Talies dan?", probeerde de taxichauffeuse. Ook die naam deed geen belletje rinkelen. Toen snapte de medewerkster opeens waar de ver warring zat. Het centrum heette voorheen Sint Marie, maar gaat sinds een fusie door het leven als Ken- talis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 17