buitenland 19 voor Sarkozy Nazomeren op CURACAO Hoop gloort voor beurzen caanse heldin' Italië bang voor onthullen van homofobe homo's resident op verschillende manieren dwarszitten >lerantie in Birma TOPhotels bij KRAS.NL BOEK ONLINE of bel 0900-9697 dinsdag 27 september 2011 Wangari Maathai. zie onze website:buitenland Bekijk Taking root, de visie van Wangari Maathai 1940 in een dorp ten noorden van de hoofdstad Nairobi. Het was een zeldzaamheid dat zij als meisje ho ger onderwijs kon volgen. In 1971 promoveerde ze als eerste vrouw in Oost-Afrika. Dat ze het opnam tegen de heersende elite was niet ongevaarlijk: er werden drie aansla gen op haar leven gepleegd. Nicolas Sarkozy. Maar andere expo nenten van rechts staken hun te leurstelling niet onder stoelen of banken. De wisseling van de wacht in de Eerste Kamer gaat de laatste acht maanden van Sarkozy ernstig be moeilijken. Onmiddellijk gevolg: de president kan het invoeren van de 'gouden regel', een grondwette lijke verbod aan de regering om een begrotingstekort in te boeken, wel vergeten. Daartoe had Sarkozy volgende maand in het Kasteel van Versail les een zeldzame vergadering van alle leden van de beide kamers van het parlement willen uitschrij ven. Alleen dat 'Congres van Versailles', kan de grondwet wijzi gen. Probleem: Sarkozy heeft na de nederlaag van zondag niet meer de daartoe vereiste viervijfde meerderheid. De senatoren kunnen niet het ini tiatief nemen tot een wetsvoorstel. Maar ze kunnen Sarkozy op ande re manieren dwarszitten. De Se naat kan de goedkeuring van de be groting traineren. Of een enquête beginnen naar, bijvoorbeeld, de vermeende corruptie van de presi dent. Op weigering daaraan mee te werken staat twee jaar cel. En dan is er nog de Senaatsvoorzit ter. Nu is dat Gérard Larcher, door links beschouwd ais een kloon van Sarkozy. Larcher zou komen de zaterdag die baan kunnen ver liezen aan Jean-Pierre Bel. De pre sident moet dan de socialist Bel aan zijn zijde dulden bij officiële gebeurtenissen. En mocht Sarkozy ziek worden of dood gaan, is het Bel die zijn plaats inneemt. De aardverschuiving werd teweeg gebracht door wat de 'Grote Kie zer' heet, de gemeenteraadsleden en burgemeesters die zondag de helft van alle Senatoren kozen. Veel van die lokale volksvertegen woordigers waren partijloos, wat het echec voor Sarkozy des te pijn lijker maakte. door onze correspondent Eelco van der Linden ROME - In Italië is een geheimzinni ge actiegroep in het geweer geko men tegen homoseksuele promi nenten die tegen homorechten zijn. Op internet is een lijst ver schenen van tien vermoedelijke homoseksuele politici. Activisten van de organisatie Equa lity Italia wilden 'al die onzichtba re homo's die zich keren tegen de homorechten, ontmaskeren'. Aan leiding was de onmogelijkheid een wet te maken die homofobie en ge weld tegen homo's bestraft. Het wapen moest een website worden, maar naarmate D-Day (23 septem ber) naderde, nam de angst toe en trokken de meeste initiatiefne mers zich terug. De lancering van de site (listaouting.wordpress.- com) met de eerste namen gebeur de onopgemerkt. Italiaanse kran ten durfden niet het adres van de site te noemen. Nu de bom is ge barsten, betreft de ophef alleen het initiatief zelf. De 'slachtoffers' maken zich vrolijk of reppen van een 'fascistische actie'. Arcigay, het Italiaanse COC, spreekt van 'zin loos moddergooien'. De onvindbare initiatiefnemers van de site beloven dat hun volgen de tien slachtoffers homofobe ho moseksuele geestelijken zullen zijn. „Wie zijn eigen homoseksuali teit verbergt maar tegelijk obsta kels opwerpt voor homo's, begaat een misdrijf Kom op dus met die namen." Aldo Busi is één van de weinige Italiaanse publieke figuren die openlijk voor zijn homoseksue le geaardheid uitkomt en is een be genadigd provocateur: „De echte antihomolobby zit in het parle ment en het Vaticaan; het schaden van hun privacy weegt niet op te gen de schade die hun hypocrisie veroorzaakt." Niemand gelooft ech- fer dat het enig effect zal hebben. samen te komen bij de Sule-pagode, een monument in Yangon, de be langrijkste stad van het land. Zij her dachten de grootschalige protesten van boeddhistische monniken vier jaar geleden. Het leger sloeg die be toging met grof geweld uiteen en tientallen mensen kwamen om het leven. Ingegrepen werd er gisteren niet. De nieuwe burgerregering van Birma zegt een liberaler bewind te willen voeren. foto EPA/STR den haag - Beurzen in Europa en de VS veerden gisteren op in de hoop dat de Europese regeringslei ders de schuldencrisis krachtdadi ger gaan aanpakken. Eén van de opties die nu besproken zou wor den, is een 'gecontroleerd en be perkt faillissement' van Grieken land. Daarbij nemen banken en an dere houders van Griekse obliga ties een groter verlies op hun vor deringen dan de circa 20 procent waarover eerder is gesproken. Daar naast wordt er gepraat over een vergroting van de slagkracht van het Europese noodfonds EFSF. Het noodfonds van 750 miljard eu ro zou vier tot vijf maal zo groot moeten zijn, voldoende om ook landen als Spanje en Italië te hulp te schieten als dat nodig zou zijn. Of er voldoende politieke steun is voor de aanpak is nog niet zeker. Maar de beurzen reageerden giste ren wereldwijd positief op de mo gelijkheid dat Europese regerings leiders dit soort maatregelen, die afgelopen weekend tijdens een bij eenkomst van het IMF in New York zijn besproken, gaan nemen. Officieel ontkende de Griekse rege ring gisteren de berichten dat ze met de eurolanden en het Interna tionaal Monetair Fonds spreekt over een mogelijke afschrijving van 50 procent op Griekse staatsle ningen. De Duitse bondskanselier Merkel boorde de hoop op een snelle en drastische verandering van het Eu ropese beleid gistermiddag wel weer de grond in. Merkel gaf aan dat Duitsland vast blijft houden aan een 'stap voor stapbenadering' van de schuldencrisis. Over een eventuele uitbreiding van het noodfonds, die volgens vrijwel ie dereen in de financiële wereld on vermijdelijk is, wil Duitsland pas in een later stadium beslissen. Merkel praat vandaag met de Griekse premier Papandreou. JAN THIEL BAAI Chogogo Resort**** CABANA BEACH Kontiki Dive Beach Resort' Voor meer voordelige accomodaties zie: www.kras.nl/extravoordeel Zie www.kras.nl/25302 Zie www.kras.nl/25324 Zie www.kras.nl/25303 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. ruim 140 korting p.p. op diverse vertrekdata in september 1 en oktober met ArkeFly of KLM! boek vóór 30/9 een vakantie naar 1 van de onderstaande hotels rr vertrek t/m 31/10 en krijg 50 extra korting p.p. - dit zijn de laatste plaatsen! Boek snel en eenvoudig online een vakantie naar de Caribische zon en geniet van de parelwitte stranden! Dit populaire en zeer luxe resort is rustig gelegen op ca. 400 m van het strand. Uniek opgezet resort met een zwembad dat door het hele complex loopt. Modem hotel met luxe spa- en wellness-, faciliteiten en direct aan een privè-strand. Voor de meest actuele prijzen, ga naar KRAS.NL waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9