zeelandI 23 3 Jongen (15) uit Middelburg al maanden vermist brieven dinsdag 27 september 2011 "ïsmmasa&ammmm Een trio grote feesten - begin, eind en 20 juli 2014 - moet Zeeuws-Vlaanderen laten bruisen. 'Een nachtelijke wandeling van d'Ee tot Hontenisse die via satellieten wereldwijd is te volgen. Dat levert een prachtig schouwspel en zet de regio op de kaart.' Voorzitter Frans Reijniers van de Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 Archieffoto van een deelnemer aan de zwemwedstrijd Breskens-Vlissingen, die in de jaren vijftig in de bloemen wordt gezet. Drie feesten en tal van activiteiten tijdens viering tweede eeuwfeest Zeeuws-Vlaanderen De Stichting Zeeuws-Vlaanderen 2014 wil als aan jager fungeren van drie feesten in het jubileum jaar: aan het begin en aan het eind van het jaar en op de eigenlijke verjaardag 20 juli 2014. Stichtingsvoorzitter Frans Reijniers vroeg alle streekbewoners gisteren bij de lancering van de website www.zeeuws-vlaanderen2014.nl mee te denken over feestelijke activiteiten. Een herstart van de historische zwemwedstrijd Vlissingen-Breskens, een Zeeuws-Vlaamse afleve ring van het Europees kampioenschap beach-soc- cer (strandvoetbal) en een wandeling van d'Ee tot Hontenisse zijn wensen die de stichting voor ogen heeft. Als het aan Reijniers ligt, vindt die wandeling van west naar oost door Zeeuws-Vlaanderen 's nachts plaats. „Zo'n verlichte wandeling zou je over de hele wereld moeten kunnen volgen via satellietverbindingen. Dat zou toch prachtig zijn." Naar analogie van een Franse route Napoleon zou ook een tocht uitgezet kunnen worden langs plekken die de Franse keizer in Zeeuws-Vlaande ren en net over de Vlaamse grens inspecteerde. De stichting broedt nog op een aantal andere 'spectaculaire' plannen. „Maar die geven we nog niet prijs, om de spreekwoordelijke broedende kip niet te storen." Behalve van spontane ideeën uit de bevolking verwacht de jubileumstichting ook veel van een comité van aanbeveling. In dat comité zit een se lect gezelschap 'ambassadeurs' dat een uitge breid netwerk moet attenderen op de bijzondere verjaardag, die het begin van Nederland in zijn huidige vorm markeert. Behalve bestuurders als de drie Zeeuws-Vlaamse burgemeesters, de Zeeuwse commissaris van de koningin en de gouverneurs van Oost- en West-Vlaanderen en toplieden uit het (lokale en provinciale) bedrijfsleven heeft de stichting ook Maike Boerdam uitgenodigd. De in Sluis geboren en getogen musicalster wist nog niet hoe ze de aantrekkelijkheden van Zeeuws-Vlaanderen over het voetlicht gaat breng en, maar vindt het 'logisch om iets terug te doen voor mijn geboortestreek'. door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - De vijftienjarige Va lentino Sechi uit Middelburg is sinds 22 juni vermist. De jongen is sinds die tijd niet teruggekeerd op zijn verblijfadres in de Griffioen in Middelburg. De politie heeft de afgelopen maanden vergeefs geprobeerd ach ter de huidige verblijfplaats van de jongen te komen. Bekend is dat hij op 22 juni naar de tennisvereni ging zou gaan waar hij stage loopt. In plaats daarvan is de 15-jarige naar zijn ouders gegaan. Zijn moe der woont in Middelburg en zijn vader in Vlissingen. Sindsdien is er niets meer van hem vernomen. Op de adressen van de ouders is de jongen ook niet aangetroffen. De ouders van Valentino weigeren volgens de politie iedere medewer king aan het onderzoek naar de verblijfplaats van de jongen en wil len ook niet zeggen of ze weten waar de jongen is. De ouders heb ben echter niet langer het voogdij schap over de 15-jarige. Zij zijn door de rechtbank uit het ouder lijk gezag gezet en de jongen is on der toezicht gesteld van William Schrikker jeugdbescherming. Die heeft de voogdij over de jongen. Esther Boot van politie Zeeland: „Wij gaan nu de openbaarheid in met een opsporingsbericht na overleg met zorgverleners. De jon gen heeft specialistische zorg no dig. Ook is het van belang dat hij in de opleiding blijft volgen waar hij mee bezig is. Hij doet nu al maanden niets meer en dat is slecht voor zijn ontwikkeling. Het is niet zo dat we denken dat hij in levensgevaar verkeert, maar hij moet wel terug naar de zorginstel ling." Valentino Sechi is 1,70 meter lang. Hij heeft een getinte huidskleur en zwart kroeshaar. Hij heeft een bril, maar het is niet zeker of hij die nu nog draagt. De politie wil graag in contact komen met men sen die weten waar Valentino ver blijft, hem eventueel op straat ge zien hebben of meer informatie kunnen geven. Zij kunnen bellen naar 0900-8844 of zich melden bij het politiebureau in Middelburg. Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Spotprent De hilarische tekendrift van Cor de Jonge geeft vaak een rake type ring van een politieke of maat schappelijke misstand. Helaas ech ter slaat hij in zijn prent van 24-9 de plank behoorlijk mis door de manier waarop hij Job Cohen heel smerig wegzet. Zowel de tekenaar van de prent als de PZC zouden zich diep moeten schamen voor dit product. Het bracht bij ons een gevoel van walging teweeg. Want, ondanks respect voor de vrijheid van meningsuiting, waarom zou je jezelf verlagen tot het peil van Wil- ders? Zijn er dan helemaal geen grenzen meer aan de wansmaak? Ankie en Chris Verheul Paul Krugerstraat 2 flat 39 Vlissingen Bibliotheken dicht De sluiting van de bieb in Klooster- zande en Vogelwaarde is bij meer derheid genomen in de Raad. Te gen waren de fracties van AB, Pro gressief Hulst, de SP en Lijst van Eek. Nu stemmen ook 1203 inwo ners van Kloosterzande tegen dit onzalige plan. De verantwoordelij ke wethouder stond erbij en keek ernaar. De bieb is de meest laag drempelige voorziening. De krant kunnen lezen, elkaar kunnen ont moeten, is heel belangrijk voor met name ouderen en jeugd. Ook de handtekeningenactie voor be houd van de bieb in den Dullaert wordt genegeerd door de partijen Groot Hontenisse, PvdA CDA en WD. Met de mond belijden dat ze vóór behoud zijn van de bieb in den Dullaert en tegelijkertijd accep teren dat die in Hulst voorbestemd is te verhuizen naar de Bierkaai of Houtmarkt. Het is kiezersbedrog. Alles voor de geldverslindende pro jecten in de binnenstad van Hulst. Hoogmoed dus. Die komt voor Jos van Eek Oude Galgenstraat 25 Sint Jansteen Bekvechten Ik ben stomverbaasd over de woor den van Geert Wilders tegen Job Cohen. De Tweede Kamer walgde maar deed niets. Eerst de buiten landers de grond in trappen, en dan je eigen volk ook nog bespotte lijk maken. Hoe noemen ze dat in het buitenland, een tiran? Of je bent vroeger op school vreselijk ge pest. Het moet erover gaan, hoe we Nederland weer gezond kun nen maken. Maar daar slaan de Ka merleden de plank toch helemaal mis. Ze hakken geen knopen door maar bekvechten slechts. De Ka mer is een gekkenhuis geworden. Willy van de Velde 's Gravenstraat 155 Clinge Bietshelmen 2 Ik ben het volledig eens met Niek Knol (PZC 23-09). Stop het betutte len en pamperen van kinderen met helmen, kniebeschermers en elleboogbraces. Een en ander be perkt ze nog ook. Een keertje val len is niet zo erg. Opstaan en door gaan. Jan Marijnissen Muidenweg 1 m, Arnemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55