Goes ziet geld Landsbanki eerder terug maat* i8l zeeland Nieuwe website voor Noord-Bevelanders Commissie wil Wemel binnen WMO houden Uitbetaling hangt af van uitspraak Hoge Raad BODEMSANERING Vier van de tien locaties waar de provincie Zeeland met spoed bodemsanering wil zien, liggen op de Bevelanden. Vóór 2015 moet dat gebeuren. Een rondgang. Oud-Sabbinge MEEST CELEZEN 1't Beest weer op eigen benen. 2. Modestad Goes op de catwalk. 3. Jubileum Scheldegalm geslaagd. THOOLSE STELLING 'De gemeente Tholen moet beide buitenbaden open houden'. Geef uw mening op www.pzc.nl/tholen. STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto dinsdag 27 septemoer20l i wissenkerke - Noord-Beveland heeft een vernieuwde website. De informatie-indeling is grotendeels hetzelfde, maar de presentatie en de navigatie is nieuw. De website was altijd al eenvoudig van opzet, dat aspect is gebleven. Wel is de in deling overzichtelijker en vergt het opzoeken van informatie minder doorklikken. inwT'""'"'mw>irnir*"r" w*ni in mi i immuun De weg naar online te bestellen do cumenten of aanvragen is korter geworden. Wel is de site nog. niet helemaal bij met recente verslagen en uitga ven als de Peelander of het 'gele krantje', het medelingenblad. De gemeente roept gebruikers op hun oordeel over de website te geven. www.noord-beveland.nl Stomerijen en chemische textielreini- gers hebben vanwege hun aard vaak te maken met 'vluchtige gechloreer de oplosmiddelen': vlekoplossers. Ef fectief, maar giftig. De gebruikers en bewoners van het pand aan de Voor stad moeten zien dat ze grondcon tact mijden. Wanneer de zaal schoon wordt, is onbekend. door Mieke van der Jagt wemeldinge - Inwoners van We- meldinge hebben een speciale commissie opgericht die het dorp moet betrekken bij de toekomst van dorpshuis De Wemel. De com missie heet 'Toekomst van de We mel binnen de WMO'. Veel We- meldingers zijn namelijk bang dat de dorpshuisfunctie van De We mel verloren gaat als de gemeente Kapelle de grondslagen van het be heer gaat veranderen. Dat er iets moet gebeuren is duide lijk. Het bestuur dat het dorpshuis beheert stapt in november óp en privatiseren is onmogelijk geble ken. Wethouder Leo Kosten wil door Luc Oggel goes - Het ziet ernaar uit dat Goes eerder dan verwacht (een groot deel van) het verloren geld dat bij de omgevallen IJslandse bank Landsbanki stond geparkeerd, te rugkrijgt. Uit berichten op de website van de bank blijkt dat er al bijna ge noeg geld in kas is om de zogehe ten preferente schuldeisers, waar Goes er één van is, terug te beta len. In de mededeling die begin de ze maand is geplaatst, staat dat be zittingen die nog in de boedel van failliete bank zitten - zoals lenin gen aan bedrijven, consumenten en vastgoed in Engeland - fors in waarde zijn gestegen. De bezittin gen zullen worden verkocht en daarom zal vermoedelijk al op kor te termijn met uitbetalingen kun nen worden begonnen. Dat hangt echter ook nog af van een uitspraak van de Hoge Raad, die begin volgende maand wordt verwacht. Want hoewel de recht bank in Reykjavik overheden in april dit jaar had aangewezen als preferent schuldeiser (dat wil zeg gen: een voorrangspositie in geval van uitbetalingen), waren grote banken en obligatiehouders die De Wemel inzetten om in Wemel dinge een brede school te creëren. Dan moet alle kinderopvang plus de bibliotheek er gevestigd wor den. De commissie is daar in prin cipe niet tegen, maar dan moet er zeker een stuk worden bijge bouwd. De Wemeldingers willen begrafenissen en feestjes vanuit De Wemel kunnen blijven organi seren. Ook de podiumfimetie mag niet verloren gaan. Verder wordt het dorpshuis zeer regelmatig ge bruikt door ouderen, die er soos houden en als huiskamer door de mensen die in de aanpalende se niorenappartementen wonen. Van avond (19.30 uur) laat de commis sie van zich horen in de raad. een vordering hebben op Lands banki het daar niet mee eens. Zij stapten naar de Hoge Raad. „Het is nu heel spannend voor ons", zegt de Goese wethouder Loes Meeuwisse. „Het is natuurlijk goed nieuws dat we geen jaren op het geld hoeven te wachten, maar we gaan pas echt juichen bij een positieve uitspraak." Meeuwisse bevestigt dat bij een gunstige uitspraak er wellicht ook meer geld wordt uitgekeerd dan de 72 tot 79 procent van de in totaal 12 miljoen euro die Goes bij Lands banki had uitstaan. De kans be staat overigens dat dat in een vreemde valuta gebeurt, zegt Meeuwisse. De gemeente maakt, samen met onder meer Veere (voor drie mil joen gedupeerd) en andere schuld eisers deel uit van de Noord-Hol land groep. Nederlandse gemeen ten en provincies zagen bij het fail lissement van Landsbanki in 2008 in totaal 225 miljoen euro verdam pen. De Nederlandse Staat heeft nog 1,3 miljard euro tegoed. Dat be drag is in 2008 voorgeschoten, na dat was gebleken dat internetspaar bank Icesave (dat onder de vlag van Landsbanki voer) zijn klanten niet kon terugbetalen. Je kunt nog zo goed zijn in biodyna- misch kleinfruit telen - fruitteeltbe- drijf De Ring aan de Ring heeft faam onder merken als Demeter, Avalon en Ecoviile en als specialist in stekelbei- ers, kruisbessen - maar als er vervui ling met vluchtige aromaten op je per ceel gevonden wordt, is bedrijfsver plaatsing beter. De vervuiling zit deels Er werkt ook een erkende schilder bij u in de buurt! Meesters De Koeijer BV Schouwersweg 100 4451 HT Heinkenszand Tel. 0113-577220 www.roegiersdekoeijer.nl www.af-erkend.nl Schilders- en Afwerkings- bedrijf Franse Johan Frisostraat 26 4434 AC Kwadendamme Tel. 0113-649361 www.schildersbedrijffranse.nl _p kwaliteit, flF j vakmanschap, i pwENQj vertrouwen uw erkende schilder, glaszetter behanger "Mijn huis weer strak in de verf, ik ben zó tevreden. Moetje ook doen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50