25 Océanopolis duikers onderwatermuseum automondo zeeland 121 Rijkswaterstaat richt aanbesteding N61 ook op veilig- en duurzaamheid Ecoscope kan naar nieuw inspiratiecentrum Zeelandia Wellnesscentrum in Boterhoek www.automondo.nl dinsdag 27 september 2011 miljoen euro gaat de Duiklagune bij Scharendijke kosten. Drie bedrijven participeren erin. Op de achtergrond staat een grote investeerder die vooralsnog anoniem wil blijven. Ook van Brussel wordt wat verwacht. is een groot onderwatermuseum in het Franse Brest. De attractie geldt als voorbeeld voor de Duiklagune die over drie jaar in het Grevelingenmeer wordt aangelegd. Architect Jeaques Rougerie tekent voor beide. door Rene Hoonhorst TERNEUZEN - Rijkswaterstaat heeft de aanbestedingsprocedure voor aanleg van de vernieuwde rijks weg N61 opgestart. De dienst gaat er vanuit dat de eerste schop begin volgend jaar de grond in kan, zo dat het verkeer eind 2014 'vlot en veilig' over de vernieuwde ver keersader rijdt. De aanbesteding richt zich voor de aanleg van rijksweg niet alleen op de prijs. Bij de selectie houdt Rijks waterstaat uitdrukkelijk rekening met de manier waarop 'de aanne mer de hinder voor het verkeer en de omgeving weet te beperken'. Ook kan een aannemer zijn kans op de opdracht vergroten door met duurzame materialen te wer ken en de C02-uitstoot tot een mi nimum te beperken. De N61 is momenteel een van de onveiligste wegen in Zeeland en re constructie is dan ook hard nodig, verklaart Rijkswaterstaat in een persbericht. Op het 22 kilometer lange traject tussen Hoek en Schoondijke worden onveilige kruisingen daarom vervangen door rotondes en fietstunnels. De aanleg van parallelwegen aan weerszijden van de rijksweg kan het langzaam verkeer worden ge weerd. Een geleiderail in het mid den van de weg voorkomt in de toekomst frontale botsingen met tegenliggers. De veiligheid op de rijksweg gaat daardoor sterk om hoog, terwijl tegelijkertijd een vlot tere doorstroming van het verkeer kan plaatsvinden, betoogt Rijkswa terstaat. De maximumsnelheid op de rijksweg gaat tenslotte omhoog naar honderd kilometer per uur. Door de aanbestedingsdocumen ten nu te publiceren en de proce dure op te starten, verwacht Rijks waterstaat dat 'daadwerkelijke uit voering van de werkzaamheden meteen kan beginnen na behande ling van ingediende beroepen bij de Raad van State. Het Grevelingenschap sloopt zijn bezoekerscen trum aan De Punt en bouwt een nieuwe op de Kabbe- laarsbank. Omdat dat zich op ver schillende doelgroepen richt en in teractief werkt, mag dat geen be zoekerscentrum meer heten, maar inspiratiecentrum. „De gemeente Schouwen-Duiveland wil geen din gen dubbel doen en daarom zijn we in onderhandeling om het Eco scope uit Renesse hier onder te brengen", zegt Mark Beets, pro grammamanager 'Zicht op de Gre- velingen'. Op de plek van het oude bezoekerscentrum aan De Punt verrijst straks het Ecohotel. Het inspitatiecentrum van het Gre velingenschap gaat drie miljoen kosten, twee miljoen voor het ge bouw en één voor de inrichting. „Denk aan zoiets als Futureland op de 1\veede Maasvlakte." Vitaliteit, wellness en zorg. Dat zijn de thema's van het toekomstig Zeelandia Wellnesscentrum in de Boterhoek bij Scharendijke. „Dat heeft natuur lijk alles met de vergrijzing te ma ken," legt initiatiefnemer Jan Har man van den Hamer uit. „Well- nesscentra zijn vaak in Griekse of Oosterse stijl opgetrokken. Dit krijgt een puur Zeeuwse uitstra ling." Het doorgaan van dit initia tief in de polder onder de Brou- wersdam bij Scharendijke is afhan kelijk van welk traject wordt geko zen voor de Recreatieverdeelweg. Van den Hamer: „Want wij willen een band met het dorp. Waar nu nog de aardappels staan, komt een parkachtig iets dat aansluit op Scharendijke." Tekeningen van Zeelandia Well ness zijn er nog niet. Een investeer der heeft zich al wel gemeld. ALLEEN IN SEPTEMBER: 1 active italia €8.945, automondo actieprijs 7.490, uw voordeel 1.455,' en »u BELASTINGVRIJ! Gemiddeld brandstofverbruik 4,81/100 km (1 op 20,8) C02:110 g/km. Fiat. De laagste gemiddelde C02-uitstoot van Europa.' Prijs incl BTW, excl. afleveringskoster en verwijderingsbijdrage. Actie loopt tot en met 30 september 2011 (uiterste registratie datum 31 december 2011). Niet in combinatie met financieringsacties De afgebeelde auto kan afwijken van de daadwerkelijke uitvoering. Vraag naar de voorwaarden. Voordeel is gebaseerd op Active Italia 150 pakket Bron: JATO Dynamics. Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-ultstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2010. for cU www.automondo.nl Grevelingenmeer Grevelingenmeer duikschool 4.uiklagune duikhotei restaurant wellness strand Donja Odijk foto Rob Aarsen Scharendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45