241 sport Gerrie 'Moeren' nog steeds bero Sterrenelftal Kustmarathon en Goes en GPC Severe fiscus weer voor rechter De Boer hoopt op dapper Ajax REAL MADRID-AJAX Oud-voetballer Gerrie Mühren is nog steeds bekend in Spanje. De Volendammer werd bekend door een balletje een paar keer hoog te houden in het stadion van Real Madrid. Chantal Nijpjes doet goede zaken Sparta stuit opmars van Almere City Dallinga uitgeschakeld in wereldbeker Kerkhove plaatst zich voor challenger dinsdag 27 september 2011 MADRID - Trainer Frank de Boer hoopt dat zijn spelers van Ajax vanavond met de borst vooruit het speelveld van Real Madrid op- en afstappen. Te veel denken aan de afstraffing van vorig seizoen in Estadio Santiago Bernabeu is vol gens hem vragen om problemen. Ajax verloor toen met 2-0, maar was met minder fortuin tegen een nederlaag met dubbele cijfers aan gelopen. „We moeten lef tonen en durven te voetballen", aldus de trainer die zijn' ploeg waarschijnlijk niet aan de sterke tegenstander in de groepsfase van de Champions Lea gue gaat aanpassen. KAATSHEUVEL Chantal Nijpjes deed met Checava- ra in de Sir Fashion KNHS Subli dressuurcompetitie voor jonge paarden in Kaatsheuvel goede za ken. De amazone uit Middelburg stuurde de Rubiquil-afstammeling bij de vierjarigen met de fraaie sco re van 79 procent op overtuigende wijze naar de zege. Met nog twee wedstrijden te gaan bezet de com binatie de derde plaats in de tussen stand. Dinja van Liere uit Kapelle werd bij de vijfjarigen met Bon Amie met 74,4 procent derde. ROTTERDAM Sparta heeft gisteravond een einde gemaakt aan de verrassende op mars van Almere City in de Jupiler League. De Rotterdammers bewe zen tevens zichzelf een goede dienst door het onderlinge duel voor eigen publiek met 2-1 te win nen. Ruim 5000 toeschouwers vier den de zege van de Rotterdam mers, die in de rangschikking een reuzensprong omhoog maakten. Sparta is nu zesde met elf punten uit zeven duels. Almere, dat bij winst tweede was geworden, bleef staan op twaalf punten. WENEN Berry Dallinga uit Sluiskil en Ro nald van Geyt uit Hansweert heb ben in Wenen de eerste kwalifica tie van het wereldbekertoernooi niet overleefd. Dallinga begon met een 2-1 overwinning. In de beslis sende partij tegen Reinald Bastl ging het echter mis. Bastl won met 2-0 (15-9 en 15-6). Ronald van Geyt die voor 's Lands Welvaren uit komt won zijn eerste partij met 2-0 maar strandde later tegen de Span jaard Jose Martin: 11-15,15-9,5-15. MADRID Tennisster Lesley Kerkhove is erin geslaagd het hoofdschema van de challenger van Madrid te bereiken. De negentienjarige /ierikzeese overleefde gisteren ook de derde en laatste kwalificatieronde. Ze versloeg de Spaanse Arabela Fer- nandez-Rabener met 6-4 6-1. Het met 25.000 dollar gedoteerde toernooi begint vandaag. door Pauline Blom Op woensdagavond 25 april 1973 schreef Gerrie Mühren voetbalgeschiedenis. De Volendamse balvirtuoos in Ajax-dienst kreeg destijds 100.000 voornamelijk Madrileense toeschouwers stil tijdens de halve finale van de Euro pa Cup 1. foto anp madrid - Het duurt even, maar als het kwartje valt, dan valt-ie goed. „Ah, Moeren! Ja, natuurlijk." Het gezicht van Real Madrid-aanhan- ger Manoio Morales, pretoogjes tussen een mooie verzameling rim pels, licht op. „Een speler van ho ge kwaliteit, een van de beste die ik ooit heb zien spelen." En dat uit de mond van een Spaanse hardco- refan van Real Madrid. Gerrie Mühren staat in Spanje nog steeds op de kaart en niet alleen maar om die ene, fameuze actie in de halve finale Europa Cup I. „Moeren was een klasse speciaal." Op woensdagavond 25 april 1973 schreef Gerrie Mühren voetbalge schiedenis. De Volendamse balvir tuoos in Ajax-dienst kreeg destijds 100.000 voornamelijk Madrileense toeschouwers stil tijdens de halve finale van de Europa Cup i.,Na een breedtepass van rechtsback Wim Suurbier ving de linkspoot de bal achteloos op, liet hem rus ten op zijn linker en wipte hem een paar keer op. Wachtend op linksback Ruud Krol die, zo was de afspraak, bij balbezit de diepte in zou sprinten. „Het was de euforie van het spe len in het Bernabéu stadion", kijkt de 65-jarige ex-prof bij onder meer Volendam en MW terug op de wedstrijd. Die Ajax uiteindelijk eenvoudig met 1-0 won. „De rol len waren destijds omgedraaid. Real was op de weg terug na een glorieperiode en wij kwamen er aan met Ajax, met dat mooie elf tal. Pakten dat jaar ook opnieuw de Europa Cup I. Dat balletje hoog houden was symbolisch, er was respect voor ons. Op een gegeven moment heb je de tegenstander liggen, heb je 'm plat, en dan kun nen dat soort dingen." Het leverde de tienvoudig interna tional naam eti faam op in Spanje. door Koen de Vries middelburg - De organisatie van de Zeeuwse Kustmarathon staat vandaag in de rechtbank van Den Bosch opnieuw tegenover de belas tingdienst. Die eist in hoger be roep dat de organisatie geen zes, maar negentien procent omzetbe lasting betaalt over het inschrijf geld van de afgelopen twee jaar. Het gaat om een bedrag van 45.000 euro. De belastingdienst eiste dit bedrag al eerder op, maar werd door de rechter toen in het ongelijk ge steld. De zaak draait om het be grip 'afgesloten sportaccommoda tie'. Als een sportevenement op een afgesloten sportaccommodatie wordt gehouden, moet de organi satie zes procent van de inschrijf kosten afdragen aan de belasting dienst. Als het op een terrein is dat voor iedereen toegankelijk is, bedraagt dat percentage negentien. De jurisprudentie lijkt in het voor deel van de Kustmarathon. Ook evenementen als de Vierdaagse en de marathon van Rotterdam hoe ven van de rechter slechts zes pro cent af te dragen. De Belasting dienst vindt echter nog steeds dat het parkoers van de Kustmarathon voor iedereen toegankelijk is en ging op de laatste dag dat het mo gelijk was in hoger beroep tegen de uitspraak van de rechter. Mocht die de belastingdienst in tweede in stantie gelijk geven dan moet de Kustmarathon financieel gezien een forse veer laten. Het ligt niet in de verwachting dat de recht bank vandaag al uitspraak doet. f 2 ;Tim van Hasselt (VC Vlissingen) Cijfer: 8 (6)ZylvanoTuhuleruw (GPC) Cijfer: 8 )Gert-Jan van Leiden^ (Goes) Cijfer: 8 \SheriefTawfik J (Goes) r gNMille Mendes (Hoek) Cijfer: 7 (10 i Sinan Coban (VC Vlissingen) Cijfer: I TWT pven Wolkanhauer 1 (Goes) i Cijfer: 8 r 5 N David de Haan\ (Zaamslag) Cijfer: 7 \John Schot 1 (Kloetinge) I Cijfer: 8 jjeroen van Ommen\ (GPC) Cijfer: 8 i SRemon de Vlieger (GPC) Cijfer: 8 ELFTAL VAN DE WEEK Rolarit Quist

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40