rommel te verlossen zeeland 121 Smerdiek wil zwembad houden Zierikzeeënaar mag elektrische auto niet aan stekker leggen in parkeergarage Goes over het idee om bakken te plaatsen op het strand' s dinsdag 27 september 2011 aaBsaaaiiiiuuWBiiiiawiMXt\iiiBi«aBM»a»»sssaa»»gssg«8Bffla^ Burgemeester Willem Nuis krijgt handtekeningen en een flesje zwemwater van Rosan Stoutjesdijk. foto Ronald den Dekker door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het verzet te gen de sloop van zwembad Haes- tinge in Sint-Maartensdijk wordt steeds serieuzer. Wat begon met een handtekeningenactie door twee meisjes, heeft geleid tot de oprichting van een comité. De actie van Rosan Stoutjesdijk (12) en Rachel Quist (11) was een groot succes. Ze haalden bijna ze ventienhonderd handtekeningen op. Een aantal volwassenen uit het dorp, onder wie de moeder van Rosan, heeft ondertussen het co mité '2 meter io' opgericht. Dat gaat ook strijden voor behoud van het zwembad in Sint-Maartens dijk. De komende weken gaan de leden flesjes zwemwater verkopen a één euro per stuk. „Op die ma nier hopen we wat geld binnen te krijgen om de acties te betalen", zegt Mirjam Stoutjesdijk. Burge meester Nuis nam gisteren het eer ste flesje in ontvangst. Het ziet er naar uit dat de gemeente zwem bad Haestinge wil slopen. Het toe komstige overdekte zwembad op vakantiepark De Pluimpot gaat als alternatief dienen. Daar kunnen immers ook de inwoners van de gemeente terecht. Het comité ziet veel liever dat het huidige bad behouden blijft. „Als dat nou echt niet kan, willen we dat het toekomstige zwembad op De Pluimpot groter wordt", zegt Stoutjesdijk. „Het binnenbad van 250 vierkante meter, waar nu aan wordt gedacht, is echt veel te klein." Het comité vindt dat er ook een buitenbad moet komen. Dat laat ste zou de gemeente voor haar re kening moeten nemen. „Het voor deel is dat je dan als gemeente een vinger in de pap houdt", meent Stoutjesdijk. „Dat is onder meer handig als het gaat om het bepa len van de tarieven. Die mogen na tuurlijk niet te hoog worden." Eind dit jaar praat de gemeente raad over de toekomst van de Thoolse zwembaden. Badstrand in Vlissingen de vuilniszak leeg die ze gevuld hadden met aangespoeld afval. foto Ruben Oreel Initiatiefnemer Matthijs Lievaart (links) met Monique Jankowski en Wendela van Boekhout. door Frank van Cooten GOES - Ton Schröer van het bedrijf Ton's Mosterd uit Zierikzee wil dat de gemeente Goes het opladen van elektrische auto's in parkeerga rages promoot. Hij schrijft dat in een mail aan het dagelijks gemeentebestuur van Goes naar aanleiding van een akke fietje met een bewaker in de par keergarage aan de Westwal. Schröer deed zaterdag boodschap pen in Goes en stak de stekker van zijn elektrische auto in het stop contact. „Nog voordat ik goed en wel weg ging vroeg een man van de bewaking aan mij of ik dat nor maal vond. Ik zei ja. Na wat heen en weer gepraat liet hij vooralsnog de stekker erin. Toen ik enkele uren later terug kwam, was de stek ker er echter uit getrokken." „Ik ben toen maar naar het Hollan- diaplein 'gereden naar een speci fiek oplaadpunt voor elektrische auto's. Maar het zou toch veel han diger zijn als mensen hun elektri sche auto gewoon in de parkeerga rage kunnen opladen. Dit onder 'de noemer 'laden terwijl u win kelt'. Dat zou de gemeente moeten promoten." De gemeente is dat niet van plan, zei een woordvoerster gisteren. Een gewoon stopcontact is niet be doeld voor elektrische auto's en Goes telt drie oplaadpunten waar de eigenaar van een elektrische au to straks gratis mag staan om stroom te tanken. Schroër heeft twee elektrische auto's. Schildersbedrijf Franke v.o.f. Haven NZ 4 4318 AB Brouwershaven Tel. 0111-691288/0622692715 Schults Schilders BV Deltastraat 4 4301 RC Zierikzee Tel. 0111-414065 www.schultsschilders.nl "Mijn huis weer strak in de verf, ik ben zó tevreden. Moetje ook doen!" kwaliteit, /iF vakmanschap, jj vertrouwen uw rende schilder, glaszetter behanger Wesdorp Schilders- en Afwerkingsbedrijf Korte Achterweg 10 4307 AK Oosterland Tel. 0111-641551 www.wesdorp-schilders.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37