emd en berucht Rabobank gaat in zee met Marianne Vos n ieder drie spelers voor Sterrenteam sport 125 Corné Schilperoort zeker drie maanden buitenspel 'Gelijkspel zou een prestatie zijn' Dick Hoogstrate wint skate@sea competitie T©Pi^fcf:t 3 1'5 j 6 6 L 1 6 I Huub Stevens bevestigt contact Schalke dinsdag 27 september 2011 Real Madrid steekt de laatste weken niet in de beste vorm, maar Gerrie Müh- ren is realistisch over het treffen van vanavond met Ajax in het Bernabéu-sta- dion. „Het zou een prestatie zijn als we gelijk spelen", stelt de scout van Ajax, die op verzoek van de club zijn pensioen met één jaar heeft uitgesteld. „In ver gelijking met vorig jaar, toen we met 2-0 verloren, zijn we sterker geworden." Gerrie Miihren in actie voor Ajax. Die nog groter werden na zijn overgang van Ajax naar Betis Sevil- la, waar hij in 1977 een groot aan deel had in het binnenhalen van de Spaanse beker. Dat jaar werd hij, boven Cruijff en de Argentijn Mario Kempes, uitgeroepen tot beste speler van Spanje. „Ik ben vijf jaar geleden voor het laatst bij Betis geweest, met Gerard van der Lem. Voor de wedstrijd gingen we een barretje in, waar vier oude mannetjes zaten. Eén van hen her kende me en binnen een kwartier zag de hele straat zwart van de mensen. Van der Lem zei toen: 'ik heb heel wat meegemaakt in Barce lona, maar wat hier gebeurt is on gelooflijk'. Ik hou er niet zo van hoor, dat in de belangstelling staan, maar aan de andere kant door Ad Pertijs den haag - Rabobank gaat Marian ne Vos en een rond haar gebouw de ploeg ondersteunen op weg naar de Olympische Spelen, die volgende zomer worden gehou den in Londen. „Het wordt geen eigen vrouwenteam, maar meer een structuur zoals we die ook met het ofïfoadteam hebben", zegt directeur Harold Knebel van de Rabo-wielerploegen. „Dit is een heel mooi ontwikkeling. Ook voor het vrouwenwielrennen", rea geert Marianne Vos op de nieuwe weg die Rabo inslaat. De door Jeroen Blijlevens geleide formatie gaat de komende twee jaar de weg op als Rabo Giant In terpolis-team. Nederland Bloeit, de huidige hoofdsponsor van Vos' team verdwijnt van het toneel. Deze organisatie had de laatste ja ren al moeite om de equipe finan cieel op de been te houden. Dat was ook de reden dat Vos en haar manager Rik van Dongen bij Kne bel aanklopten. Al veel vaker is Ra bobank gevraagd om - net als HTC en Garmin - een vrouwen team op te nemen in haar wieler ploeg. Steeds was het antwoord 'nee'. Knebel: „Wij staan voor een brede ondersteuning van de wie lersport in Nederland en dit is het moment om mee te werken aan de verdere ontwikkeling van het vrouwenwielrennen", aldus Kne bel. Van Dongen probeerde vier jaar ge leden al om het wielertalent Ma rianne Vos beter in de markt te zet ten. Dat viel niet mee omdat vrou wenwielrennen voor veel bedrij ven te weinig televisie-exposure oplevert. Om die reden haakte vlak voor zijn eigen val ook Dirk Scheringa met DSB al eens af als hoofdsponsor van het Vos-team. Marianne Vos noemt het contract met Rabo een volgende stap in de professionalisering, die bij Neder land Bloeit al was ingezet. „Het gaat er me niet om dat ik er zelf fi nancieel beter van word. Ik vind het veel belangrijker dan we nu met de ploeg de dingen kunnen doen, die goed zijn voor mijn pres taties als wielrenster. En met Rabo- was het wel tiijzonder." De mid denvelder met de fluwelen trap- techniek, uitgeroepen tot beste bui tenlandse speler uit de clubhisto rie van Betis Sevilla, bleef ook na zijn transfer van Amsterdam naar Zuid-Spanje een plaag voor Real Madrid. „Ik heb in mijn carrière zeven keer tegen ze gespeeld en zeven keer ge wonnen. Dat zeggen maar weinig voetballers me na." Real Madrid-socio Manoio Mora les beseft dan ook dat de erelijst van zijn club nog veel langer had kunnen zijn, als Gerrie Mühren destijds gewoon bij Ajax was geble ven. „Hij had eigenlijk bij ons moe ten spelen", mijmert de 82-jarige Spanjaard. „Dat was pas mooi ge weest." door Rudy Boogert middelburg - Kloetinge zal het de komende drie maanden zonder Corné Schilperoort moeten stel len. De aanvoerder van de zater dag-hoofdklasser heeft dat giste ren te horen gekregen naar aanlei ding van de hoofdblessure die hij zaterdag in de gewonnen derby met Hoek (1-0) opliep. Het goede nieuws was dat hij nu dichter bij huis is, want hij is giste ren teruggekeerd van het Eras mus-ziekenhuis in Rotterdam naar het Admiraal De Ruyter Zieken huis in Goes. „Hij zal daar nog zeker een week moeten blijven", vertelde zijn trai ner Cees Houtepen gisteren. „Ze willen van dichtbij in de gaten houden of de bloeduitstorting tus sen zijn hersens en schedel slinkt." Schilperoort liep de blessure zater dag in de slotfase van het Zeeuwse treffen met Hoek op, toen hij rond de middenlijn samen met Timo Jansen een bal wilde wegkoppen. De ploeggenoten kwam hard met de hoofden in botsing. Schilperoort werd met een ambu lance eerst naar Goes en later naar het ziekenhuis in Rotterdam ver voerd. lansen kon de wedstrijd ver volgen en trainde gisteravond ook zonder problemen weer mee. De klap was bij Schilperoort harder aangekomen. bank hebben we eindelijk een sponsor, die al heeft laten zien dat ze er niet voor even instappen. Ook dat is goed voor de sport." Jeroen Blijlevens blijft ploegleider van de formatie. Hij wil het team de komende weken drastisch gaan versterken. „Vooral met het oog op het WK ploegentijdrit van vol gend jaar in Valkenburg", zegt hij. De oud-prof wil het aantal ren- sters in de ploeg op tien houden. „Meer heb je er niet nodig met het enkele programma dat je in het vrouwenwielrennen rijdt." Hij ver wacht dat vijf of zes van de huidi ge teamleden vervangen worden. „Het is nodig dat we sterker wor den", zegt hij over de formatie die dit jaar de wereldranglijst aan voert. „We wonnen veel, maar we hadden zeker niet de beste ploeg", verduidelijkt hij. Of hij met geld van Rabo nu kan kopen wie hij wil? „Dat zou ik niet eens willen. Als we na alles wat we al gewon nen hebben, nu ook nog eens de beste rensters bij elkaar brengen zegt, zou dat niet goed zijn voor het vrouwenwielrennen." goes - In Goes werd afgelopen weekeinde de laatste wedstrijd van de skate@sea skeelercompetitie ver reden. Bij de CMD-rijders (C-rijders, Mas ters en Dames) was het Dennis Doens uit Oostburg die een kleine voorsprong pakte, maar met nog een halve ronde te gaan was het Adriaan van Damme (Yerseke) die het gat dichtte met in zijn kielzog zoon Rico en Dick Hoogstrate. In een felle sprint was het Hoogstrate die Rico en Adriaan van Damme voorbleef Hoogstrate pakte ook de eindover winning in het klassement. Bij de jeugd won Iris Slabbekoorn uit Driewegen. middelburg - GPC Vlissingen kwam zaterdag op bezoek bij SC Everstein niet verder dan 0-0. De zatèrdag-eersteklasser speelde ech ter een prima wedstrijd, waarin het alleen verzuimde het klassen verschil in doelpunten uit te druk ken. Drie spelers kregen een 8 als cijfer voor hun spel en verdienden daarmee een plaats in het Zeeuw se Sterrenteam van deze week. Goes, dat op bezoek bij WSC (0-1) de derde zege op rij boekte'en kop loper is in de eerste klasse van het zondagvoetbal, levert eveneens drie spelers. Gert-Jan van Leiden was de beste man aan de kant van Goes en vindt zichzelf net als twee weken geleden terug in het Ster renteam, centraal achterin. Naast hem staat zijn ploeggenoot Sherief Tawfik, die net als een week gele den sterk speelde. Hetzelfde geldt voor Tim van Has selt. De rechtsback van VC Vlissin gen krijgt gezelschap van ploegge noot Sinan Coban, die net als Van Hasselt een 8 kreeg. Alle cijfers zijn terug te vinden op de website www.zeeuwsevoetbalawatds.nl. In het topscorersklassement blij ven Alex Jobse (Serooskerke) en Stefan Wielemaker (VCK) scoren. Beiden voegden dit weekeinde twee doelpunten toe aan hun to taal en kwamen daarmee op zeven goals, goed voor 10,5 punten. HW-aanvaller Michal Szczawinski scoorde eenmaal, waardoor hij een gaatje moest laten vallen met het Walcherse duo. Hij is nu ge deeld derde met Pieter Bolle van Wemeldinge (9 punten). Bolle is met zijn negen doelpunten de pro ductiefste Zeeuwse -voetballer, maar zijn goals in de vierde klasse krijgen een lagere coëff iciënt mee dan die van Jobse en Wielemaker. 1 Alex Jobse Stefan Wielemaker 3 Michal Szczawinski Pieter Bolle 5 FerhanTopal 6 John Schot Yves Nyemb Marco Faassen Alex van Dongen Robin Boogaard Elco Jansen Danny Weber Robin van Dijke Thomas Leeghwater Robin Braam Patrick Joossens Niels Kole Robin Provoost Sven Zuidgeest per 26-09-2011 Serooskerke VCK HW24 Wemeldinge Nieuwdorp Kloetinge Goes Terneuzense Boys Heinkenszand Kapelle Krabbendijke Krabbendijke WHS HW'24 Apollo'6 9 MZVC Wemeldinge ZSC'62 klasse goals factor totaal 2E zat 7 1,5 10,5 3A zat 7 1,5 10,5 3A zon 6 1,5 9 4A zat 9 1 9 2E zat 5 1,5 7,5 HB zat 2 6 1C zon 3 2 6 2E zat 4 1,5 6 3A zat 1,5 6 3B zat 4 6 3B zat 1,5 6 3B zat 4 1,5 6 3B zat 1,5 6 3A zon 4 1,5 6 4A zat 6 1 6 4A zat 1 6 4A zat 6 1 6 4B zat 1 I 4B zon 1 gelsenkirchen - Trainer Huub Ste vens heeft tegenover Duitse media bevestigd dat hij in gesprek is met Schalke 04. De Nederlander staat hoog op het verlanglijstje van de club uit Gelsenkirchen om de op volger te worden van de onlangs opgestapte Ralf Rangnick. „Ik heb dit weekend contact gehad met de clubleiding", aldus Stevens. „We hebben een kort gesprek ge had." Stevens was tussen 1996 en 2002 ook al trainer van Schalke 04. Hij won in die periode onder meer de UEFA Cup (1997). Eerder leek de 57-jarige Stevens op weg de nieuwe trainer van het Hamburger SV te worden. Maar door zijn contact met Schal ke zien de Noord-Duitsers nu af van Stevens als kandidaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25