25 Océanopolis duikers onderwatermuseum zeeland 121 Landsbanki zegt geld te hebben om gemeenten terug te betalen Ecoscope kan naar nieuw inspiratiecentrum Zeelandia Welinesscentrum in Boterhoek dinsdag 27 september 2011 miljoen euro gaat de Duiklagune bij Scharendijke kosten. Drie bedrijven participeren erin. Op de achtergrond staat een grote investeerder die vooralsnog anoniem wil blijven. Ook van Brussel wordt wat verwacht. is een groot onderwatermuseum in het Franse Brest. De attractie geldt als voorbeeld voor de Duiklagune die over drie jaar in het Crevelingenmeer wordt aangelegd. Architect Jeaques Rougerie tekent voor beide. door Luc Oggel GOES - Het ziet ernaar uit dat Goes en Veere eerder dan verwacht (een groot deel van) het verloren geld dat bij de omgevallen IJsland se bank Landsbanki stond gepar keerd, terugkrijgt. Uit berichten op de website van de bank blijkt dat er al bijna ge noeg geld in kas is om de zogehe ten preferente schuldeisers, waar toe de twee Zeeuwse gemeenten behoren, terug te betalen. In de mededeling staat dat bezittingen die nog in de boedel van failliete bank zitten - zoals leningen aan be drijven, consumenten en vastgoed in Engeland - fors in waarde zijn gestegen. De bezittingen worden verkocht en daarom kan vermoe delijk op korte termijn met uitbeta lingen worden begonnen. Dat hangt echter af van een uit spraak van de IJslandse Hoge Raad, die begin volgende maand wordt verwacht. Want hoewel de rechtbank in Reykjavik overheden in april dit jaar had aangewezen als preferent schuldeiser (dat wil zeggen: een voorrangspositie in ge val van uitbetalingen), waren gro te banken en obligatiehouders die een vordering hebben op Lands banki het daar niet mee eens. Zij stapten naar de Hoge Raad. De gemeente Veere heeft drie mil joen euro tegoed van Landsbanki. Veere maakt, samen met onder meer Goes (voor twaalf miljoen euro gedupeerd) en andere schuld eisers deel uit van de Noord-Hol land groep. Nederlandse gemeenten en provin cies zagen bij het faillissement van Landsbanki in 2008 in totaal 225 miljoen euro verdampen. De Nederlandse Staat heeft nog 1,3 miljard euro tegoed. Dat bedrag is in 2008 voorgeschoten, nadat was gebleken dat internetspaarbank Ice- save (dat onder de vlag van Lands banki voer) zijn klanten niet kon terugbetalen. Het Grevelingenschap sloopt zijn bezoekerscen trum aan De Punt en bouwt een nieuwe op de Kabbe- laarsbank. Omdat dat zich op ver schillende doelgroepen richt en in teractief werkt, mag dat geen be zoekerscentrum meer heten, maar inspiratiecentrum. „De gemeente Schouwen-Duiveland wil geen din gen dubbel doen en daarom zijn we in onderhandeling om het Eco scope uit Renesse hier onder te brengen", zegt Mark Beets, pro grammamanager 'Zicht op de Gre- velingen'. Op de plek van het oude bezoekerscentrum aan De Punt verrijst straks het Ecohotel. Het inspitatiecentrum van het Gre velingenschap gaat drie miljoen kosten, twee miljoen voor het ge bouw en één voor de inrichting. „Denk aan zoiets als Futureland op de Tweede Maasvlakte." Vitaliteit, wellness en zorg. Dat zijn de thema's van het toekomstig Zeelandia Welinesscentrum in de Boterhoek bij Scharendijke. „Dat heeft natuur lijk alles met de vergrijzing te ma ken," legt initiatiefnemer Jan Har man van den Hamer uit. „Well- nesscentra zijn vaak in Griekse of Oosterse stijl opgetrokken. Dit krijgt een puur Zeeuwse uitstra ling." Het doorgaan van dit initia tief in de polder onder de Brou- wersdam bij Scharendijke is afhan kelijk van welk traject wordt geko zen voor de Recreatieverdeelweg. Van den Hamer: „Want wij willen een band met het dorp. Waar nu nog de aardappels staan, komt een parkachtig iets dat aansluit op Scharendijke." Tekeningen van Zeelandia Well ness zijn er nog niet. Een investeer der heeft zich al wel gemeld. Crevelingenmeer Scharendijke uw" schilder, glaszetter behanger Schildersbedrijf Schiboo Grijpskerke Molenstraat 22 4364 AA Grijpskerke Tel. 0118-591658 www.schiboo.com John Schijf Meesterschilder B. Ewoutstraat 3 4381 PNVIissingen Tel. 0118-412759 0622390380 www.Johnschijfmeesterschilder.nl "Mijn huis weer strak in de verf, ik ben zó tevreden. Moetje ook doen!"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21