Zware bom in Ritthem Vuurwerk oorzaak explosie huis Oost-Souburg 8 www.z2.nl 34 en 35 Stemrecht voor vrouwen in Saudi-Arabië Burgemeesters botsen met minister Leers Toenemende bewolki en lokaal regen, 20' Rusland zit nog jaren aan Poetin vast 'Zeeland in twee minuten' via computer, tablet of phone op MAANDAG 26 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 230 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Kloetinge legt derby lam na goal van Schot Ti: STELLING door Annemarie Zevenbergen OOST-SOUBURG - Een zwaar stuk vuurwerk is de oorzaak van de ex plosie zaterdag rond 23.30 uur in een woning aan de Diezestraat in Oost-Souburg. De politie ver moedt dat er opzet in het spel is. Door de explosie sneuvelde een ruit van de woonkamer. De brand weer forceerde de voordeur om het huis in te kunnen om even tueel verder explosiegevaar, door bijvoorbeeld een gaslek, uit te slui ten. Niemand raakte gewond. In het huis, waar een vrouw en een kind wonen, was tijdens de explo sie niemand aanwezig. De bewoonster verklaarde tegen de politie dat ze geen idee heeft wie de explosie veroorzaakt kan hebben. De politie maakte overi gens snel duidelijk dat er geen ver band is met de zware explosie in Ritthem, om geruchten daarover de kop in te drukken. De technische recherche deed in de nacht van zaterdag op zondag al sporenonderzoek in zowel de woning als de omgeving. Daarbij werd een zwaar stuk vuurwerk ge vonden tegen de woning. Gistermiddag hield de politie een buurtonderzoek. Daaruit kwamen twee tips naar voren 'die worden nagetrokken. Volgens woordvoer ster Mireille Aalders staat het huis bij de politie niet bekend als pand van waaruit gedeald zou worden, waar volgens geruchten sprake van zou zijn. Overigens is de wo ning eerder doelwit geweest. Afge lopen zomer werd een molotov cocktail in de tuin gegooid. Daar van is destijds aangifte gedaan. Van overige incidenten rond de woning is niets bekend. De explosie veroorzaakte flink wat opschudding in het dorp. Aalders: „Veel mensen waren flink ge schrokken, zeker naar aanleiding van wat er in Ritthem is gebeurd. Er was behoorlijk wat volk op de been zaterdagnacht." Ook de meldkamer kreeg weer een aantal verontruste bellers. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 1688"555530 mmm Wilders moet normaal doen mmmmmm 71% eens RIYAD - Koning Abdullah van Sau di-Arabië geeft vrouwen in zijn land het recht hun stem uit te brengen bij lokale verkiezingen. Ook mogen ze zich kandidaat stel len. De veranderingen gaan in na de ge meenteraadsverkiezingen die ko mende donderdag worden gehou den De koning volgt een voorstel dat de zogeheten Shura-raad in juni heeft gedaan. Volgens de raadsleden staat de islam vrouwen stemrecht toe. Verkoop van medicijnen op internet moet verboden worden reageer op www.pzc.nl Zie pagina 5 WALCHEREN CAISSONEXPLOSIE Speciaal team van Zeeuwse rechercheurs onderzoekt oorzaak explosie door Nadia Berkelder RITTHEM - Het caisson op het strandje bij Ritthem is met een zeer zwaar explosief opgeblazen. Die conclusie van de politie Zee land bevestigt wat veel Zeeuwen al dachten: de klap van de explosie was zo hard dat hij vrijdagavond tot ver in de omtrek is gehoord. Veel mensen voelden ook de druk golf van de ontploffing. Van het caisson is weinig meer over: de he le bovenkant is weggeslagen. Bij de explosie is voor zover be kend niemand gewond geraakt. Er is ook niemand aangetroffen. De politie Zeeland doet geen medede lingen over het soort explosief dat is gebruikt en wil ook niet zeggen of de bom op afstand tot ontplof fing is gebracht. Bij de krater, die drie bij drie meter groot was, zijn kogels gevonden. Het is uitgesloten dat de ontplof fing is veroorzaakt door een bom of een mijn uit de Tweede Wereld oorlog. Dat heeft onderzoek door het Explosieven Opruimings Com mando (EOC) uitgewezen. Dat team concludeerde zaterdagavond ook dat er geen gevaar was voor de omgeving. De zeedijk is vervol gens weer vrijgegeven voor het pu bliek. Gistermiddag was het dan ook druk op de dijk. De politie krijgt bij het onderzoek naar de explosie geen hulp van speciale diensten. Er is een team geformeerd dat volledig uit Zeeuw se rechercheurs bestaat. De politie vraagt mensen die iets bijzonders hebben gezien aan de Zeedijk of de Barentsweg in Ritthem om zich te melden. pagina 2 en 3: de caravans wer den een beetje opgetild DEN HAAG - De burgemeesters van 26 gemeenten gaan ervan uit dat uitzetting van Afghaanse asielzoe kers die worden verdacht van oor logsmisdaden is opgeschort. Maar volgens minister Gerd Leers van Asiel en Immigratie gaan de voorbereidingen voor de uitzettin gen gewoon door. Een welles-nie- tesspel dat volgens een woordvoer der van het ministerie voortkomt uit een 'misverstand'. Het NOS-joumaal bracht gisteren het nieuws dat Afghaanse asielzoe kers met de zogenoemde ï-F sta tus voorlopig niet worden uitgezet onder druk van 26 Nederlandse ge meenten. Volgens de burgemees ters, onder aanvoering van Els Boot van Giessenlanden, worden deze mannen van hun gezinnen gescheiden op basis van een 'zeer twijfelachtige verdenking' van oor logsmisdaden. Er zou nooit gede gen onderzoek zijn gedaan naar in dividuele beschuldigingen. Kinderen spelen zondagmiddag in het verwoeste caisson in Ritthem. De plaats van de explosie trok gisteren honderden belangstellenden. Armin Movse- sian maakte handig gebruik van de drukte en reed zijn ijskar naar de dijk. foto Nadia Berkelder

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1