'De politiek is verkeerd bezig' Jan te Veldhuis meest gelezen op www.pzc.nl Bonden dreigen met acties Meer meisjes nodig in de techniek Dode na ruzie over auto 'Extra korten niet nodig* Hogere straf geëist voor moord Toth Rabbani gedood bij aanslag i min mui ii wii^m door Cometleke Blok Toen Jan te Veldhuis uit Middel burg in de jaren tachtig en ne gentig van de vorige eeuw Tweede Kamerlid was voor de WD, spraken politici elkaar nog aan met 'meneer' en 'u'. Ze noem den elkaar zéker geen 'poedel', zoals deze week gebeurde tijdens de algemene poli tieke beschouwingen op de Miljoenenno ta. Te Veldhuis heeft de beelden met af schuw gevolgd. „De politiek is verkeerd bezig. Het aanzien neemt af" Jan te Veldhuis uit Middelburg was van 1982 tot 2003 lid van de Tweede Kamer voor de WD. Daarvoor werkte hij als ambtenaar (hoofd milieuzaken) bij de provincie Zeeland. Na de provinciale verkiezingen in maart van dit jaar was Te Veldhuis informateur voor de vorming van een nieuw college van Gedeputeerde Staten. De oud-politicus heeft zich vooral geër gerd aan Geert Wilders. „Hij wil shock eren. Hij probeert met grove woorden aandacht te trekken. Anderen gaan er te genin, omdat het te ver gaat Soms zijn woordgrapjes aardig, maar de politiek be vindt zich nu op een hellend vlak naar be neden. Politici gaan steeds verder in het belachelijk maken van elkaar. Terwijl ze er zitten om namens de bevolking inhou delijk bezwaar te maken op beleid of daar mee in te stemmen; niet om elkaar met absurde bewoordingen te dwingen om te reageren. Dat is niet waardig en niet hof felijk." Volgens Te Veldhuis leidt het gekibbel af van de zaken waar het in de politiek echt om zou moeten gaan. „Er zijn gigantische problemen in Nederland, die heel veel mensen aangaan. Politici moeten praten over over de oplossingen daarvan. Ze zijn er niet om elkaar te kakken te zetten." Deze tendens wordt volgens Te Veldhuis overgenomen door de media. „Het is makkelijker om verslag te doen van ru Jan te Veldhuis was van 1982 tot 2003 Kamerlid. zies dan over moeilijke onderwerpen als zorg of de staatsschuld. De opening van het acht uur journaal ging woensdag over de manier waarop Wilders en Cohen te gen elkaar spraken, en op donderdag over de aanvaring tussen Wilders en Rut- te. Het ging niet over de inhoud." De manier waarop politici met elkaar om gaan doet bovendien afbreuk aan hun voorbeeldfunctie. „De politiek verliest het respect van de bevolking. Het gevolg kan zijn dat minder mensen gaan stem men bij verkiezingen, of dat ze kiezen voor degene met het grofste taalgebruik." Te Veldhuis denkt dat het tijd is voor een gedragscode, waar alle politieke partijen zich aan zouden moeten houden. „Daar mee moeten ze het gezag terugwinnen en voorkomen dat ze elkaar belachelijk maken. Hopelijk gaat het dan weer over de inhoud. Dat mag best in harde be woordingen, maar wél met respect." reacties: 455 De Troonrede hoeft voor mij niet eens 70% oneens 30% 1. Groot schip vastgelopen op Westerschelde 2. Slachtoffer schietpartij Vlissin- gen overleden 3. Uitbater KFC Middelburg failliet IN BINNEN- EN BUITENLAND Ruim vijfduizend mensen demonstreerden maandag op het Malieveld in Den Haag te gen de bezuinigingsplannen van het kabi net. FNV-bonden hebben al plannen om in actie te komen voor de ambtenaren-cao's en tegen de bezuinigingen op het onder wijs. In Zeeland kiezen minder meisjes dan gemiddeld voor een technische opleiding. Hoog tijd dus voor een ac tieplan, vindt directeur Dick Schipper van het Technocentrum. Hij be spreekt met de Hogeschool Zeeland, de ROC's en het bedrijfsleven hoe ze gezamenlijk kunnen optrekken. Dat moet vanaf januari gebeuren. Onenigheid over schade aan een auto zou de aan leiding zijn voor een schietpartij waarbij afge lopen zondag in Vlissin- gen een 26-jarige man do delijk werd getroffen. Een 22-jarige Vlissingse verdachte zit nog vast. Po litie en brandweer zoch ten in de Schuitvaart- gracht naar sporen. Er hoeft nog niet extra te worden bezui nigd, ook al zijn er wellicht nieuwe econo mische tegenslagen op komst Dat zei mi nister Jan Kees de Jager (Financiën) bij de perspresentatie van de Miljoenennota op Prinsjesdag. Het wordt een moeilijk jaar met pijnlijke maatregelen. Het Openbaar Ministerie heeft in ho ger beroep een zwaardere straf geëist tegen een 55-jarige Vlissinger die ver dacht wordt van de moord op Ilonka Toth (42). Het lichaam van de Vlis singse werd zondag 6 juli 2008 op de Noorderbegraafplaats in haar woon plaats gevonden. De verdachte ont kent. De Afghaanse oud-president Burhanuddin Rabbani is dinsdag bij een aanslag in zijn .huis in Kabul om het leven gekomen. Rab bani stond aan het hoofd van de Hoge Vre- desraad, die door de Afghaanse regering werd opgericht om een politieke oplossing voor de oorlog in Afghanistan te zoeken. VRIJDAG 30 SEPTEMBER Het weekeinde van de Kustma- rathon met vanavond eerst de Ladiesrun. ZATERDAG 1 OKTOBER Dit weekeinde races met super snelle rubberboten op de Wes terschelde. 'Doe eens normaal man!' 'Doe eens normaal? Doe zelf lekker normaal!' PW-fractievoorzitter Geert Wilders en premier Mark Rutte ruzieën. MAANDAG 26 SEPTEMBER In Westkapelle wordt het boek 'Het niet vertelde verhaal van 44' gepresenteerd. DINSDAG 27 SEPTEMBER Begin van de bouw van de nieuwe sportaccommodaties van Middelburg. Vandaag is weer de jaarlijkse landelijke verkoop van de kinderpostzegels. DONDERDAG 29 SEPTEMBER Theo Maassen komt voor een try out naar Euctor et Emergo in Rilland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 82