81 buitenland Abbas vraagt Een strak georganiseerd feestje om erkenning HERFSTVAKANTIE TOPPERS KRAS.NL f?. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 zaterdag 24 september 2011 PALESTIJNSE STAAT Palestijns president trotseert verzet van Obama en Netanyahu door onze correspondent Ad Bloemendaal Abbas ontvangen met applaus als hij de Verenigde Naties om erkenning van een Palestijnse staat vraagt. Netanyahu verwijt Abbas een staat zonder vrede te willen. Palestijn doodgeschoten bij on geregeldheden op Westoever. new york - De Palestijnse premier Mahmoud Abbas heeft de Verenig de Naties officieel gevraagd een Pa lestijnse staat te erkennen op de Westoever, in de Gazastrook en in Oost-Jeruzalem. Toen hij achter het spreekgestoelte plaatsnam om de Algemene Vergadering toe te spreken, werd hij met applaus van veel VN-leden ontvangen. Abbas trotseert met het verzoek het verzet van vooral Israël en de Verenigde Staten, die de afgelopen dagen alles in het werk stelden om de Palestijnen over te halen tot on derhandelingen met Israël.Het kan nog weken, of zelfs maanden, du ren voor de VN over het verzoek besluiten. De VS hebben inmid dels herhaaldelijk aangegeven hun vetorecht te zullen gebruiken om het Palestijnse voorstel af te schie ten. Een terugkeer naar onderhan delingen met Israël is volgens de VS de beste en enige manier om het vredesproces nieuw leven in te blazen. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Palestijnse Au toriteit gisteren verweten dat zij een staat zonder vrede wil. Hij be klemtoonde dat zijn land vrede met de Palestijnen nastreeft, maar dat die vrede niet zonder veilig heid mogelijk is. Op de Westoever hebben her en der schermutselingen plaatsgevon den naar aanleiding van het Pales tijnse verzoek om VN-erkenning. Bij de ongeregeldheden werd een Palestijn doodgeschoten. Het slachtoffer viel toen rond de twee honderd kolonisten nabij de plaats Qusra bomen omhakten en in brand staken. De woedende inwo ners van het dorp probeerden met stenen de kolonisten te verjagen, waarop Israëlische militairen traan gas inzetten en vervolgens met scherp schoten. Ook de kolonisten trokken hun wapens. zie onze websiteibuitenland Mahmoud Abbas spreekt de VN-leden toe in New York ramallah - „Ik kreeg gisteren op straat papieren vlaggetjes in mijn handen gedrukt van Palestina en het actiecomité Palestina-194. Daar moest ik mee gaan zwaaien, anders was ik geen goede patriot." Econoom Ibrahim Shkaki (28) werpt een verongelijkte blik naar buiten. Onder de ramen van koffie huis 'Stars and Bucks', aan Ramal- lah's centrale Manaraplein, krioe len de voetgangers en claxonneren de auto's. Aan de overkant heeft de gemeente een grote blauwe stoel gezet, met op de rugleuning de tekst dat Palestina het 194ste VN-lid moet worden. Het plein en de omringende straten zijn ver sierd met nationale vlaggen en leu zen. Het is feest in Ramallah. Zoals veel jonge en hoog opgeleide Palestijnen staat Shkaki kritisch te genover 'het zogenaamde leider schap'. Het gedoe in New York om schrijft hij als het zoveelste deba cle voor Palestina. „80 procent van de bevolking van de Westoever en Gaza steunt het VN-verzoek van president Abbas. Maar onze lei ders hebben verzuimd de mensen behoorlijk te informeren. De me dia melden alleen de voordelen van een hogere VN-status en hoe veel steunbetuigingen Abbas heeft ontvangen. Over de problemen en de concessies hoor je niets. Als Een Palestijnse vrouw in Ramallah moet huilen tijdens de toespraak van pre sident Abbas bij de VN. foto Bernat Armanque/AP straks het Palestijnse Bestuur Palès- tina zou vertegenwoordigen, in plaats van de PLO, staan miljoe nen Palestijnse vluchtelingen in de kou." Shkaki denkt te weten waar om Abbas naar de VN is gestapt: „Het Palestijnse leiderschap pro beert uit alle macht te overleven en het uitbreken van een Arabi sche Lente in Palestina te voorko men. Daarom maakt het van Ame rika de zondebok. Die verschrikke lijke toespraak van Obama komt het leiderschap goed van pas. Het Nérgens voordeliger Vakantiepark Domaine du Bonsoy- Hastière 4/5/8-daagse autovakantie o.b.v. logies Aankomstdata: van 14/101/m 31/10 vakantiepark midden in de Maasvallei, op ca. 6 km van de Belgisch-Franse grens met o.a. een speeltuin en minigolf exclusief verplichte bijkomende kosten Scherpgeprijsde stedentrip Luxe stedentrip naar Brussel Geniet van het natuurrijke Thüringen Bezoek het historisch Celle Sorat Berlin Spandau - Berlijn 2/3/4/5/8-daagse autovakantie incl. ontbijt Aankomstdata: van 14/10 t/m 31/10 3-sterren hotel aan de groene westrand van de stad op ca. 15 km van het centrum met o.a. een bar en sauna (ca. 5 p.p.) bezoek o.a. de Brandenburger Tor Courtyard by Marriott Brussels** 2/3/Tdaagse autovakantie incl. ontbijt Aankomstdata: van 14/10 t/m 30/10 sfeervol 4-sterren hotel op ca. 20 auto- min. van het centrum met o.a. een restaurant en sauna (gratis) Hotel Jembo Park - Jena 3/4/5-daagse autovakantie incl. ontbijt Aankomstdata: van 14/10 t/m 31/10 3-sterren hotel in een parkachtige omgeving op ca. 7 km van Jena met o.a. een restaurant, bar en sauna bezoek o.a. de St. Michaelkerk Hotel Tryp - Celle 3/4/5-daagse autovakantie incl. ontbijt Aankomstdata: van 14/10 t/m 31/10 verblijf in dit 3-sterren hotel op ca. 2 km van historische centrum van Celle met o.a. een restaurant, bar en lift bezoek de historische stad Hannover Zie www.kras.nl/26072 1 Zie www.kras.nl/51362 I Zie www.kras.nl/26050 Zie www.kras.nl/17513 Zie www.kras.nl/50806 Volop cultuur in Friesland Combineer stad en natuur Beach Hotel de Vigilante - Makkum 3/4/5-daagse autovakantie incl. ontbijt Aankomstdata: van 14/10 t/m 31/10 3-sterren hotel direct aan het strand van het IJsselmeer met o.a. een restaurant en bar bezoek o.a. Harlingen en Sneek Zie www.kras.nl/51702 Mercure Esch Sur Alzette - Luxemburg 3-daagse autovakantie incl. ontbijt welkomstdiner Aankomstdata: van 14/10 t/m 29/10 verblijf in dit 3-sterren hotel op slechts 10 automin. van Luxemburg-Stad met o.a. een restaurant en bar bezoek o,a. de Adolfsbrug Zie www.kras.nl/50624 Een aanrader! Hotel Crystal Admiral* 8 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 14/101/m 24/10 luxe familieresort, tussen Side en Alanya en dicht bij het strand en met vele faciliteiten voor jong en oud! scherp geprijsd en een echte aanrader! Zie www.kras.nl/72148 Een waar Nederlands paradijs! H 100% vertrekgarantie in oktober! Hotel Orange County Deluxe***** 81/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 4/10 t/m 24/10 schitterend resort, geheel opgetrokken in Amsterdamse stijl met o.a. de Amstendamse grachten panden en het Centraal Station in Amsterdam! Zie www.kras.nl/72075 Karakteristiek Andalusië &daagse rondreis incl. ontbijt en 4 x diner Vertrek: 20/10 en 27/10 met o.a. bezoek aan Granada (incl. entree Alhambra!), Córdoba en Sevilla incl. vlucht, rondreis per bus, ontbijt, 4 x diner en excursies met NL-spr. reisleiding Zie www.kras.nl/35682 Voor het gehele aanbod, zie www.kras.nl/herfsttoppers waarom zou je meer betalen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8