'Nederlandse politie schendt kinderrechten' Luxe 5-sterren Niilcruise binnenland7 Nieuw deze winter: 'Snel besluit schadeloos stellen van veteranen' Publiek kiest mooiste programma uit Tv Canon Brabant wil uitstel opslag kernafval Arke.nl 8 dagen al vanaf 293,- per persoon! RAPPORT Defence for Children hekelt optreden Boek nü en profiteer Dacht 't wel zaterdag 24 september 2011 n in iwm'HM—i«mamm.iitkvm.niii—HW'ii.'.ii,M&ü&sssggBssgBS LEIDEN - De politie in Nederland houdt zich in de omgang met min derjarige verdachten niet aan het VN-kinderrechtenverdrag. De politie behandelt kinderen die worden verdacht van een misdrijf te veel als volwassenen. Er zijn nauwelijks regels die op minderja rigen gericht zijn. Dat heeft tot ge volg dat kinderen in de fase voor dat ze voor de rechter komen, te lang worden opgesloten, blijkt uit een rapport van kinderrechtenor ganisatie Defence for Children/ Ecpat, dat gisteren is gepubliceerd. Volgens het kinderrechtenverdrag van de Verenigde Naties moeten landen er alles aan doen om wet ten en regels te maken die de rech ten van minderjarige verdachten zo goed mogelijk waarborgen. Zo moet de politie genoeg mensen hebben die weten hoe ze met kin deren moeten omgaan. Ook zou den er op politiebureaus speciale cellen voor kinderen moeten zijn. Nederland houdt minderjarige ver dachten vaak te lang vast. Waar an dere landen kinderen maximaal 24 uur in een politiecel mogen hou den, is dit in Nederland - afhanke lijk van de leeftijd - tot zestien da gen en vijftien uur. Volgens het rapport laat Nederland het opspo ringsbelang zwaarder wegen dan het belang van het kind. „Tijdens de eerste drie dagen op het politie bureau is er nauwelijks aandacht voor de rechten en het belang van de minderjarige verdachte." Opval lend is ook dat de afgelopen jaren het aantal minderjarige verdach ten is afgenomen, maar dat het aantal kinderen dat na verhoor wordt opgesloten juist groter is ge worden, zegt Defence for Children. DEN HAAG - Defensie verwacht nog dit jaar de financiën te hebben ge vonden om gewonde veteranen schadeloos te kunnen stellen. Het departement reageerde op een brief van de Nationale Ombuds man, die kritiek heeft op de 'beslui teloosheid van de Nederlandse po litiek' over dit onderwerp. Premier Mark Rutte stelde gisteren na de ministerraad dat minister Hans Hillen (Defensie) binnenkort met nadere mededelingen komt. Vol gens het ministerie wordt er niet gediscussieerd over de vraag of de ereschuld moet worden opgelost, maar hoe. Er is dan ook geen spra ke van besluiteloosheid, aldus een woordvoerster. Er is 110 miljoen nodig om militairen die voor juli 2007 gewond zijn teruggekomen van een missie te compenseren. DEN BOSCH - België moet een be sluit over de ondergrondse opslag van kernafval langs de Nederland se grens uitstellen. Dat zeggen de provincie Noord-Brabant, waterlei dingmaatschappij Brabant Water en veel grensgemeenten naar aan leiding van de resultaten van nieuw onderzoek naar de mogelij ke effecten van zo'n opslag voor het grondwater in Brabant. Hoog leraar geohydrologie aan de TU Delft, Theo Olsthoorn, presenteer de gisteren de resultaten van dat onderzoek dat hij in opdracht van de provincie Noord-Brabant deed. De kans op lekken van de vaten kernafval is uiterst klein, schrijft Olsthoorn. „Maar", gaf hij bij de presentatie van het rapport in het provinciehuis in Den Bosch aan, „risico's helemaal uitsluiten kun nen we natuurlijk niet." België wil het kernafval opslaan in een twee honderd meter diep in de bodem gelegen kleilaag langs de Neder landse grens tussen Mol en Wuust- wezel. Maar als het aan de Brabant se partijen ligt worden eerst alter natieven onderzocht. HILVERSUM - Na een marathonuit zending op radio en tv is de Tv Ca non compleet. De zestig programmatitels geven gezamenlijk een beeld van de 60-jarige geschiedenis van Neder landse beeldbuis. Toppop, Jiskefet, Swiebertje en de Willem Ruis' Sterrenshow behoren tot de grote stemmentrekkers. In andere categorieën verwierven Tussen kunst kitsch, Man bijt hond, Dagboek van een herders hond en Sonja op zaterdag overtui gend de meeste stemmen. Ook De wandeling, het NOS Jour naal, de oudejaarsconferences en Studio Sport eindigden in de hoog ste regionen. De initiatiefnemers van de canon riepen het publiek gisteravond op voor een finale stemronde. Die zal duidelijk maken wat het meest beeldbepalende programma van 60 jaar televisie is. Alleen titels van de publieke om roep behoren tot de kanshebbers, bleek gisteren na de bekendma king van deze zogeheten lijsttrek kers. Stemmen kan tot en met 9 okto ber via de website tvcanon.nl. De titel met de meeste stemmen wordt bekendgemaakt tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala dat de Avro uitzendt op 21 oktober. o.b.v. volpension JB ffifj rj£ 3,10 Nov. 8,15 Dec. 5. 12 Jan. 19,26 Jan. 2,9 Feb. 8 dgn. 393, 293, 343, 293, 293, 8-daagse cruise over de Nijl per 5- sterren cruiseschip 'MS l'Aube du Nil' U verblijft 8 dagen o.b.v. volpension maar ook All Inclusive is mogelijk Nederlandstalige reisleiding Aan boord is een sfeervol zonnedek met zwembad, 2 jacuzzi's en bar aanwezig Ontdek de highlights van Egypte waar onder indrukwekkende tempelcomplexen Excursiepakket bij te boeken; Vallei der Koningen, dodentempel Hatshepsut, Kolossen van Memnon, Horus tempel, Highdam, onvol tooide Obelisk, tempel van Philae, dubbeltem- pel in Kom Ombo, tempel van Luxor en tempel van Karnak. |-> Arke.nl |140| Hl World of TUI De prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 personen, inclusief ArkeFly vlucht (Economy Class) met 25,- Flitskorting (geldig t/m 30 september 2011 tot 17 00 uur), luchtha venbelasting en brandstoftoeslagen, exd. excursies en entreegelden ter plaatse Excursiepakket is bij te boeken voor 165,- p.p. (2-11 jaar 99,- p.p.). All Inclusive is bij te boeken voor 105,- p.p. Voor exacte prijzen en voorwaarden verwijzen wij u naar één van de Arke winkels of naar Arke.nl. De prijzen gelden alleen ten aanzien van boekingen die in het boekingssysteem van TUI Nederland beschikbaar en boekbaar zijn. Prijswijzigingen, zet- en drukfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7