Aandacht voor borstkanker tijdens Ladiesrun Rilland geeft gul spectrum Zaterdag 24 september 2011 Anja Kluijfhout, Judith Kuiper, Inge Smit en Gert van der Vinden (vlnr) heb ben het plan bedacht om tijdens de Ladiesrun aandacht te vragen voor borstkanker. foto Mechteld Jansen Zo'n dertig medewerkers van het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis zullen door mee te lopen in de Ladiesrun van de Kustmarathon aandacht vragen voor borstkan ker. „Verpleegsters, apothekers, artsen, de deelneem sters komen uit allerlei lagen van het ziekenhuis", ver telt Anja Kluijfhout, die samen met Gert van der Vinden en Igna Becks de trainingen gaf „Oktober is de maand van de borstkanker en in oktober is ook altijd de Kustmarathon. Die twee dingen wil den we met elkaar verbinden. We hebben besloten om ons alle maal in te schrijven voor de Ladiesrun, omdat borstkanker toch vooral een vrouwending is, dus dat past goed bij elkaar. Bovendien willen we dat het ziekenhuis ook eens positief in het nieuws komt." Sinds april zijn de medewerkers van ADRZ in training. „Bijna alle vrouwen hadden geen loopervaring. In april spraken we voor het eerst af en sindsdien rennen we elke dinsdag door het Nollebos of over het strand in Vlissingen. Doordat we allemaal één doel nastre ven, werd iedereen steeds enthousiaster. Je leert elkaar tijdens trai ningen ook steeds beter kennen." Het geld dat de groep ophaalt, gaat naar de stichting Palazolli. De dames van ADRZ zullen tijdens de race duidelijk te herkennen zijn. Kluijfhout: „We lopen in roze shirts met de tekst 'Run for Li fe' er op gedrukt. Op zaterdag lopen er ook nog twee de hele mara thon, onder wie trainer Gert van der Vinden. Of hij ook het roze shirt aantrekt? We hebben het wel geprobeerd, maar waarschijnlijk doet hij alleen een roze lintje om." Anja Kluijfhout had zelf ook graag mee willen rennen, maar een blessure gooide roet in het eten. Afgelopen maandag werd ze geope reerd. „Ik had voor de derde keer de Kustmarathon willen lopen, maar nu zit ik waarschijnlijk in het gips. Maar ik sta zeker langs de kant, op krukken." De Middelburgse verwacht dat het voor sommi ge loopsters wel eens emotioneel kan worden. „Een enkeling van de groep heeft borstkanker zelf van nabij meegemaakt. Als je het zelf hebt ervaren en je komt dan over de finish dan is dat een emo tioneel moment en een overwinning op jezelf" Sporten voor Sporten voor het goede doel heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen. Aan bijna elk groot sportevenement is tegenwoordig wel een charitatieve instelling gekoppeld. Ook steeds meer individuele atleten proberen met een sportieve prestatie geld in te zamelen. Tijdens de Kustmarathon, die volgend weekend voor de negende keer plaatsvindt, wordt voor tienduizenden euro's opgehaald. door Maurice Steketee Begin juni gingen duizenden fiet sers en tientallen hardlopers in Frankrijk de Alpe d'Huez op. Alle maal hadden ze maar één doel: zo veel mogelijk geld ophalen voor Al pe d'HuZes/KWF-Fonds. Het werd een onge kend succes op een onvergetelijke dag. Volgen de maand wordt een cheque van meer dan 20 miljoen euro overhandigd aan de KWF Kan kerbestrijding. Wie de officiële website van de stichting Alpe d'HuZes oproept, weet meteen dat dat geld hard nodig is. Op de homepage stond vorige week een aangrijpend verhaal over de 44-jarige Marijke. Haar man fietste in een paar jaar tijd meer dan dertig keer de reus achtige Alpencol op en haalde zo tienduizen den euro's op. Voor Marijke kwam de hulp te laat. Twee weken terug is de stoere meid die nooit aan opgeven dacht overleden. Aan borst kanker. Het project Alpe d'HuZes staat niet op zich zelf. Tijdens de marathon van Rotterdam wordt geld ingezameld voor het Ronald McDo nald Kinderfonds, de Zevenheuvelenloop in Nijmegen kiest voor het project 'Loop voor Le- Medewerkers van ADRZ zijn in training voor de Ladiesrun van de Kustmarathon. Met hun deelname Veel hardlopers halen tijdens de Kustmarathon geld op voor het goe de doel. foto Ruben Oreel In Rilland zullen tijdens de Kustmarathon veel ogen gericht zijn op Carlo de Neve en )an Kaan. Beide fanatieke hardlopers zetten zich in voor de Cliniclowns. Het duo is de afgelopen weken tientallen be drijven langsgeweest voor sponsorgeld. In veel gevallen werd hun verzoek gehonoreerd waar door de teller inmiddels al op 1500 euro staat. Als het aan Kaan en De Neve ligt, blijft het daar niet bij. „Het kostte veel tijd om alle bedrijven op het dorp langs te gaan, maar ze doen bijna al lemaal mee", vertelt Kaan, die aan zijn zesde Kustmarathon gaat beginnen. Supermarktondernemer De Neve gaat voor de tweede keer van start. Hij is opgetogen over het bedrag dat inmiddels al is opgehaald. „Voor vijf tig euro krijgen de sponsors een logootje op ons t-shirt. Een aantal bedrijven heeft zelfs iets meer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 72