Ligthart moet soms nog wennc 301 sport Dominique Beloften maken verkeerde keuze Opnieuw twee keepers zwaar geblesseerd Groene Ster boekt eerste zege Sprinter Pim Ligthart (23) verwacht dat hij morgen op het WK in Kopenhagen lang mee kan komen. Gilbert: alleen fin Demonstratie Dick Jaspers in Kapelle Ajax stuit op Roda JC in de beker zaterdag 24 september 2011 door Barry van der Hooft Wanneer ik in een sta dion ben, kijk ik al tijd graag naar de tribunes. Vooral om te ontdekken of er nog origine le spandoeken ophangen, met pak kende teksten. Laatst, bij NAC, zag ik hoe de supporters vlak voor de aftrap een metershoog doek toon den, waarop doelman Jelle ten Rouwelaar als een heilige was afge beeld. Daarna keek ik zoals altijd in Breda weer iets naar rechts, waar al jarenlang dat ene, indruk wekkende doek hangt. 'It's for Do minique', met de toevoeging 28-9-1998. Aanstaande woensdag is het der tien jaar geleden dat Dominique Diroux met het tweede elftal van NAC aantreedt tegen AZ. Die maandagavond geeft hij na 28 mi nuten aan dat hij moeite heeft met ademen. Trainer Ruud Brood wisselt hem, Dominique Diroux gaat bij de dug-out op een stoel zit ten en valt kort daarna om. Diezelf de avond overlijdt hij aan de gevol gen van een hartstilstand. Twintig jaar jong. Het nieuws sloeg overal in als een bom. Ook met enkele ploeggeno ten bij Terneuzen spraken we de volgende avond over wat er was ge beurd. Want wij kenden die lange spits, door Ton Lokhoff ooit de nieuwe Pierre van Hooijdonk ge noemd, ook allemaal. Op het veld van VC Vlissingen speelden wij aan het begin van de jaren negen tig de bekerfinale bij de C-junio- ren. Walcheren Ci-Terneuzen Cl was nog maar net bezig, toen de lange spits van een meter of veer tig onze keeper verraste. Het was een wereldgoal. Van Dominique Diroux. We bogen de achterstand nog om in een 5-t-overwinning, maar de spits van Walcheren had indruk gemaakt. Daarna kwamen we hem nog wel eens tegen, bij Middelburg. En op zijn achttiende ging hij naar NAC, waar hij een paar maanden later al debuteerde. Nog geen twee jaar la ter kwam er een abrupt einde aan het leven van de spits die wachtte op zijn definitieve doorbraak. Woensdag is het dertien jaar gele den dat hij plotseling overleed. Ik zal er over vier dagen zoals zove- len even bij stil staan. Dan gaan mijn gedachten naar dat mooie spandoek in het stadion van NAC. En naar dat nog veel mooiere doel punt aan de Irislaan in Vlissingen, van een spits die veel te vroeg uit het leven werd weggerukt. vlissingen - De zaalvoetballers van Groene Ster hebben de twee de competitiewedstrijd in de eredi visie gewonnen. In sporthal Baskensburg werd gis teravond Sevenstars met een 4-1-nederlaag naar huis gestuurd. „Vier punten uit twee duels, een prachtige start", zei coach Mo Ah- rouch. Bij rust stond Groene Ster al met 2-0 voor door twee goals van Saïd Bouzambou. Sevenstars kwam te rug tot 2-1, maar via opnieuw Bou zambou en Lorenzo de Groot liep de thuisploeg uit naar 4-1. „Loren zo maakte z'n debuut in het eerste en scoorde meteen. Heel mooi!" WK WIELRENNEN Philippe Gilbert ziet weinig kansen met een solo af te ronden. Dat zei d gen. „Alleen finishen wordt onmoge vendien is deze aankomstzone niet winnaar van de Amstel Gold Race, L kvistgard - De aankomst ligt hem wel. Pim Ligthart zegt het zonder blikken of blozen. De eer- stejaarsberoepsrenner van Vacanso- leil-DCM staat morgen onbevan gen aan het vertrek van de WK-wegrace nabij Kopenhagen. De Nederlands kampioen is wel licht de snelste finisher binnen de Nederlandse ploeg. Soms regeert nog de verbazing. „Vorig jaar volgde ik het WK op tv en zag ik Lars Boom en Niki Terp stra rijden. Ik dacht: daar hoor ik nog niet tussen." Ook nu, kort voor de strijd om de regen boogtrui, voelt het nog niet hele maal vertrouwd om deel uit te ma ken van de nationale selectie. „Al voel ik wel steeds meer bevesti ging" De 23-jarige neo-prof, afkomstig uit het Noord-Hollandse Twisk, was aanvankelijk vooral baanren ner, goed voor vijf nationale titels. Mede door het ingekrompen olym pisch baanprogramma besloot Ligt hart voor de weg te kiezen. Niet bij een Nederlandse ploeg. Hij trok zijn eigen plan en reed twee jaar voor een amateurteam in het Franse Aix-en-Provence. „Rabo bank heeft nooit interesse getoond en De Rijke, een andere ploeg die veel in het buitenland rijdt, sprak me niet aan." In zijn eerste jaar won hij vijf koer sen, waarna hij ook af en toe mee mocht met de nationale selectie. „Dat tweede jaar won ik niet, maar was ik vaak goed in lastige koersen. Ik heb geen spijt van mijn keuze. In Nederland rijd je te veel dezelfde soort wedstrijden. Misschien zijn de dijkjes in Noord-Holland een keer smaller dan die in Friesland, verder maakt het niet veel uit." Vacansoleil bood hem vorig jaar augustus als stagiair de kans een contract af te dwingen. Ligthart slaagde met glans en hoorde begin dit jaar al dat de ploegleiding in hem een kanshebber zag voor de nationale titelstrijd. Ligthart be reidde zich in de luwte voor, won de Hel van het Mergelland en stond in Ootmarsum eind juni in derdaad met het roodwitblauw om de schouders op het podium. „Ik had er in 2008 een goed NK ge reden bij de beloften. Ik wist dat het me lag." De aankomst in het nabij Kopen hagen gelegen Rudersdal bevalt hem ook wel. „Ik heb er twee keer gereden met de Ronde van Dene marken. En deze week natuurlijk. Na de laatste bocht volgt een stuk van 400 meter waar het 1 a 2 pro cent stijgt, de laatste 400 meter gaat het meer omhoog. Ik heb de Vuelta in de benen en ben er vol gens mij heel goed uitgekomen. Goed, ik heb pas twee wedstrijden gereden van een vergelijkbare leng te als het WK: de Amstel Gold Ra ce ging goed, het NK won ik. Ik ben een renner die in een wed strijd lang goed blijft." door Ad Pertijs rudersdal - Wielrenner Ray mond Kreder liet weten dat hij in de sprint om de gouden plak op het verkeerde wiel had gegokt. „Dat van (de Australiër) Hep burn." Die viel stil en Kreder was gezien. Kan gebeuren, zei de Zuid-Hollander. „Je moet een keu ze maken." Bondscoach Aart Vier houten dacht er anders over. Hij was not amused. „Ze zouden Wou ter Wippert meenemen in de sprint. Dat is niet gebeurd. Daar ga ik het vanavond dus nog met hen over hebben", kraakte de bonds coach harde noten over de fouten die in zijn ogen werden gemaakte in de massasprint om de wereldti tel bij de beloften. De Franse ploeg liet zien hoe het wel had gemoeten. Adrien Petit gidste zijn landgenoot Arnoud De- mare naar de regenboogtrui en pakte als beloning de zilveren plak mee. „Hij deed zijn werk wel zo goed", was het dankwoord van de nieuwe wereldkampioen, die vol gend jaar profis bij Fd[. De beloften leven en koersen in het voorportaal van de profwe reld. Vier van de vijf Nederlandse WK-deelnemers rijden volgend jaar voor een profploeg. Vierhou ten zag dat er echter nog het nodi ge te leren is. „Raymond vergeet vandaag om Wouter mee te ne men in de sprint. Daardoor moest die overal omheen sturen en was hij kansloos. Nu wordt hij slechts zevende." Gisteren eindigde ook de WK-race bij de junior-vrouwen in een spurt. Tijdens de wedstyrijd maak te Thalita de Jong indruk met een solo van 14 kilometer, maar ze kreeg nooit meer dan 18 seconden voorsprong. Ook een uitlooppo ging van een sterke Italiaanse (Rat- to) en Duitse (Kroger) stierf een zachte dood in de wind. De Britse Lucy Garner kon daardoor de mas sasprint winnen. kapelle - Het driebandenteam van Van Donge en de Roo houdt 26 november een demonstratie middag in Dorpshuis De Vroone in Kapelle. Het topteam bestaande uit wereldkampioen Dick Jaspers, Torbjörn Blomdahl, Duits kam pioen Martin Horn en co- ming-man Jean van Erp doen dan wel niet meer mee aan de Neder landse eredivisie, ze willen wel hun publiek niet in de steek laten. Omdat de spelers door hoofdspon sor Van Donge8cde Roo worden doorbetaald treden de spelers op voor het goede doel Kika (Kinde ren Kankervrij). Teamleider Piet Luck: „Mijn jongens stellen zich graag beschikbaar voor dit mooie doel en houden tevens contact met hun achterban. We komen graag naar Kapelle omdat het een schitterende accommodatie is en er veel biljartliefhebbers zitten." den haag - Wéér raakten gistera vond twee keepers gewond in het betaalde voetbal. Bij de wedstrijd Fortuna Sittard-FC Oss ging doel man Danny Wintjens van de Lim burgse club op een brancard van het veld nadat hij in botsing geko men was met zijn ploeggenoot Fer nando Ricksen. Groggy werd hij naar de kant gedragen. Bij FC Den Bosch-FC Dordrecht ging keeper Stef Doedee van Dordrecht al na drie minuten tegen de vlakte. Hij botste met een eigen verdediger. Na een minuut of vijf in het straf schopgebied te hebben gelegen, werd ook hij per brancard van het veld gedragen terwijl hij wel zijn nek weer kon bewegen. Wintjens en Doedee werden later medisch onderzocht. Het waren al het vijfde en zesde geval van zware (hoofd)blessures van keepers in een tijdsbestek van een week. Eerder overkwam Maar ten Stekelenburg (AS Roma), Pr- zemyslaw lyton (PSV) en Petr Cech (Chelsea) hetzelfde. Ook doelman Agil Etemadi van Jong FC Groningen liep hoofdletsel op in een wedstrijd tegen long-Sparta. AGOW Apeldoorn heeft voor lopig de laatste plaats in de Jupiler League verlaten. De ploeg van trai ner Hans van Arum behaalde gis teravond de eerste zege van de competitie. Drie dagen na de be kernederlaag bij Feyenoord (4-0) werd nummer drie Willem II ver rassend met 2-1 verslagen. Go Ahead Eagles boekte de twee de competitiezege. De ploeg uit Deventer won op eigen veld met 2-t van MW Maastricht. Koploper FC Eindhoven speelt morgen thuis tegen nummer twee FC Zwolle. amsterdam - Ajax moet in de der de ronde van de KNVB-beker op bezoek bij Roda JC. Dat heeft de lo ting in Alkmaar donderdagavond uitgewezen. Coach John van den Brom ontvangt met Vitesse zijn oude club ADO Den Haag. FC Twente en PSV spelen thuis te gen de amateurs van SC Genemui- den en FC Lisse. AZ, dat donder dag FC Groningen uitschakelde, wacht een uitwedstrijd tegen FC Dordrecht. Feyenoord stuit op Go Ahead Eagles. De volledige loting: Vitesse-ADO Den Haag, Roda JC-Ajax, FC Twente-SC Ge- nemuiden, FC Dordrecht-AZ, PSV-FC Lisse, De Treffers-De Graafschap, Hera cles Almelo-Berkum, Almere City FC-FC Eindhoven, Excelsior-GVW, Achil- les'29-MW, NEC-Volendam, Go Ahead Eagles-Feyenoord, Zwolle-RKC Waal wijk, Oss-Den Bosch, Sparta-Sparta Nij- kerk, Heerenveen-Harkemase Boys. Wielrenner Pim Ligthart: „Ik ben een renn

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70