zeeland 123 66 procent Broekhuysen: ambassadeurs voor havenstad De Hoop en ING Vastgoed kibbelen bij Raad van State over Snowbase LEZING SPORT VOEDING Politie neemt replica's dolken in beslag 2e M-Line matras halve prijs www.binnenuit.nl Cursus beeldhouwen en zilvergieten Inbraken op drie plaatsen zonder ontvreemding Cursus zelfverzekerd optreden in Steen Dure personenauto op Walplein gestolen j. ^-^7 vcmOeijk zaterdag 24 september 2011 ^*7mrmBB3iissK£gmmm&iaxmm ^33aE«ë^ïS»S5^3SS5>SSÏS Ruim de helft van de ondervraagde Terneuzenaren blijkt trots op de stad te zijn. Kenmerken: 'betrouwbaar', 'gastvrij', 'nuchter' en 'tolerant'. Maar de stad kan wel wat gezelliger en de band met het water kan beter. „Het is onthutsend te merken hoe in bijvoorbeeld de Randstad over Terneu- z en wordt gedacht. Of eigenlijk NIET wordt gedacht. Ze weten niet eens waar Tèrneuzen ligt. Zeeuws-Vlaanderen? Ook nooit van gehoord!" Ga naar www.sportengezond.nl en klik op het aanmeldings/registratie formulier. i Wanneer: 4 Oktober 2011 Tijd: 19.30 uur -22.00 uur Waar: Van der Valk Hotel Goes Anthony Fokkerstraat 100 www.derodepilaren.nl Droasleni Krulfleril Be Boae Pilaren SLUIS In een winkel in Sluis heeft de poli tie drie replica's van Duitse offi ciersmessen (dolken) uit de Twee de Wereldoorlog in beslag geno men. De eigenaar had ze via internet in Amerika besteld. De Nederlandse douane staat de invoer toe mits ze in een verzameling worden onder gebracht. Ze verhandelen is echter OSSENISSE Bij het beeldhouwatelier van Luc Ingels vlakbij Ossenisse starten op 27 en 28 september weer nieuwe cursussen. Men kan beeldhouwen maar ook zilvergieten. Vooral dat laatste is uniek in Zeeuws-Vlaande ren. De cursussen zijn op woens dagavond, donderdagmiddag en donderdagavond. Opgave: 0114-682600 of ingels@beeldhouweninzvl.nl. TERNEUZEN - In drie woningen in Zeeuws-Vlaanderen is donderdag avond ingebroken. Uit geen van de woningen is iets ontvreemd. Om 2t.oo uur werd een inbraak ont dekt in een woning aan het Bin nenpad in Koewacht. Er was een raam geforceerd. In Schoondijke bleef het rond 20.00 uur bij een po ging. Ook daar werd een raam ka potgeslagen. Dat gebeurde 's middags ook in een woning aan de Smidsweg in Zuidzande. De woning is door zocht, maar ook hier werd niets meegenomen. De politie doet in al le drie de gevallen buurtonder zoek. De technische recherche doet sporenonderzoek. door Jan van Ommen den haag - Het kwam donderdag bij de Raad van State in Den Haag tot een treffen tussen Handels maatschappij De Hoop uit Terneu- zen en ING Vastgoed. Inzet: de in vulling van de winkelruimte on der het Terneuzense skicentrum Snowbase. De Hoop, onder meer eigenaar van de Gamma aan de Kenne- dylaan en ING Vastgoed verschil len daarover ernstig van mening. De gemeente bepaalde in het be stemmingsplan Leisurecenter welk type winkels is toegestaan. Eige naar ING Vastgoed voelt zich daar door te veel beperkt, terwijl De Hoop juist veel meer beperkingen eist. De gemeente staat in het plan toe dat 5800 vierkante meter van de commerciële ruimtes onder de skihelling voor detailhandel ge bruikt mag worden. Die moet wel sport en ontspanning-gerelateerd zijn. Twintig procent mag worden ingevuld met 'gewone winkels'. De Hoop verzet zich daartegen. ING wil meer armslag bij de wer ving van detailhandel. De raads vrouw van ING: „Niemand heeft er wat aan als er grote delen van het gebouw leeg blijven staan om dat de regeling zo streng is." De Hoop en andere bedrijven be reiden al jaren de invulling van Kennedylaan-west voor. Volgens een woordvoerster van de gemeen te heeft De Hoop de opgestelde in tentieovereenkomst nog niet gete kend. De raadsman van De Hoop ontkende dat nadrukkelijk. De gemeente vindt dat De Hoop geen direct belang heeft bij het be stemmingsplan Leisurecenter, om dat het bedrijf geen gronden of ge bouwen in de buurt van Snowba se heeft. De Raad van State gaat de komende weken onderzoeken of er al dan niet te weinig of juist te veel ruimte wordt gegeven aan de vestiging van detailhandel. Uitspraak binnen enkele weken. SINT JANSTEEN Beter spreken in het openbaar, je li chaamstaal én presentatie verbete ren. Dat kan in de cursus Zelfverze kerd optreden die alle zaterdag- en zondagen in oktober en november van 10.00 tot 13.00 uur wordt gege ven in het studie- en vergaderhuis in Sint Jansteen. En niet zoals eer der gemeld alleen op zaterdagen. Opgeven kan via tel. 0114-317935. SLUIS Op het Walplein in Sluis is donder dagmiddag een personenauto ge stolen. De eigenaar van de BMW 320c had de auto daar in de loop van de dag geparkeerd. Bij terug keer, om half vijf, bleek de auto ver dwenen. Het gaat om een zwarte BMW 320c, voorzien van het kenteken 03-NK-JF. pTTR? De Markt is dan wel verfraaid dankzij nieuwe terrassen, maar de Terneuzenaar vindt het nog altijd niet echt gezellig in het centrum, foto's Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63