Trotse Terneuzenaren prima 221 zeeland Beosound 5 Encore Terneuzen overlegt met begrafenisondernemers IMAGO Eén van de ondervraagden in het imago-onderzoek: „Terneu- zen moet zich niet positioneren als tegenhanger van Goes en Middelburg, maar werken aan de eigen sterke kanten." Visser beboet www.binnenuit.nl De Okkernoot B&O digitaal muziek systeem www.binnenuit.nl almanak II2 Motor in beslag I1AERS zaterdag 24 september 2011 door Wout Bareman Reageer: 'Porgy Bess is meer subsi die dubbel en dwars waard' op www.pzc.nl/zeeuws-vlaanderen TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto westdorpe - De politie heeft don derdag een 31-jarige Rus beboet wegens overtreding van de Visserij- wet. De man werd betrapt, terwijl hij in het Kanaal van Gent-Terneu- zen viste met vier hengels. Aan el ke hengel zaten vier haken. In Ne derland is het toegestaan te vissen met twee hengels waaraan per hengel twee haken mogen zitten. Ook was de man niet in het bezit van een visvergunning. Hij kreeg een boete van 230 euro. schoondijke - Zorginstelling De Okkernoot in Schoondijke houdt vandaag open huis in de nieuwe dependance aan de Rembrandt van Rijnstraat. Belangstellenden zijn welkom tus sen half drie en half vijf De plaatselijke muziekvereniging O.K.K. tekent voor de muzikale omlijsting. De muzikanten verzor gen een concert. Voor sceptici is de uit komst van het ima go-onderzoek bijzon der verrassend. Liefst 68 procent van de Ter neuzenaren is trots op de stad. Burgemeester Jan Lonink is ermee in z'n nopjes. „Daar kunnen we iets mee. Die mensen moeten we beschouwen als onze ambassa deurs. Het geeft ons ook een extra ruggensteunt je bij het opzetten van promotiecampagnes en derge lijke." Hij trekt er bovendien de conclusie uit dat Terneuzen nu dui delijk heeft afgerekend met het ne gatieve imago van 'drugsstad'. „Bij mensen van buiten de stad is dat imago nog niet helemaal verdwe nen, maar de Terneuzenaren zelf hoor je er niet meer over. Het on derstreept dat ons drugsbeleid doeltreffend is geweest en nog is." Het imago-onderzoek werd dit voorjaar uitgevoerd als afstudeer project van Terneuzenaar Jeroen Neelemans (Avans Hogeschool Breda). Het richtte zich op inwo ners van de gemeente Terneuzen zelf, mensen uit de regio (binnen een straal van vijftig kilometer) én het bedrijfsleven. In totaal werden 558 enquêteformulieren ingevuld geretourneerd. In het onderzoek zijn ook de resultaten van 420 straatinterviews in de regio meege nomen plus de gesprekken met het bedrijfsleven. Uit het onderzoek blijkt dat juist dat bedrijfsleven het standpunt huldigt dat bij Terneu- zen-promotie de handen ineen moeten worden geslagen. Onder nemerskoepels, de gemeente, de bewoners (ambassadeurs)... ze moeten allemaal bij het opstellen van het toekomstige 'verkooppraa tje' worden betrokken. Om de identiteit van de stad te bepalen worden de komende maanden workshops gehouden met verte genwoordigers van het bedrijfsle ven en betrokken bewoners. Op basis daarvan wordt het beeld van de stad (en uiteindelijk ook de he le gemeente) geschetst. Daarmee kunnen de gemeente zelf, de VW, bedrijven, onderwijsinstel lingen, ja eigenlijk iedereen, hun voordeel doen. Daarnaast wordt de komende tijd gewerkt aan een citymarketingplan voor de (bin nenstad. Daarin wordt nog eens heel duidelijk aangegeven hoe Ter neuzen de stadspromotie en -mar keting het beste kan vormgeven. Het ligt voor de hand: dé troef van Terneuzen is het wa ter. De Westerschelde, de sluizen en het Kanaal Gent-Terneuzen en alle bedrijvigheid daar omheen. Be stuurders roepen al jaren dat de band met dat water moet worden aangehaald. In de praktijk is dat nog niet helemaal gelukt. Ook de bewoners bepleiten een stevig ere band. Dus moet vaart worden gezet achter de verde re aankleding van de Scheldeboulevard, moet de Veer haven aantrekkelijk worden ingericht en moet er ooit water in de binnenstad terugkeren. door Raymond de Frel Tip? redactie@pzc.nl Als politie maak je soms bijzondere dingen mee. Twee agenten werden donderdag naar een adres in Middel burg gedirigeerd omdat er vanaf dat adres een vreemde m-melding was binnengekomen. De centralist had al leen maar een zachte ademhaling ge hoord. Na het aanbellen op het be wuste adres deed de inwoner open en vroeg verbaasd wat de agenten kwa men doen. Kwamen ze soms de televi sie repareren, zo vroeg hij. Dat appa raat deed een beetje raar en reageer de niet op de afstandsbediening. Na een korte blik op de 'afstandsbedie ning' zijn de agenten weer snel door gereden naar hun volgende melding. Voor verwarring tussen telefoon en afstandsbediening is het immers niet nodig de politie te bellen... terneuzen - Wethouder )aap Bos gaat in oktober met zoveel moge lijk begrafenisondernemers uit de gemeente Terneuzen om de tafel om te praten over uniforme regels voor het begraafbeleid op algeme ne begraafplaatsen. Regels over bijvoorbeeld de breed te en hoogte van grafstenen en het aantal lichamen in een graf ver schillen nu nog per begraafplaats. De WD wilde daarom een amen dement indienen om de regels overal gelijk te stellen, maar fractie voorzitter Michiel Groeneveld trok dat op het laatste moment in. Bos zegde immers toe dat met een nieuwe verordening, die 3 novem ber aan de raad wordt voorgelegd, alle regels in 2012 kunnen worden gelijkgetrokken. Bos deed de toezegging tijdens de behandeling van de veelbesproken uitvoering van grafruimingen. De gemeenteraad ging daarmee don derdag zonder morren akkoord, al legde de PvdA en SGP nog een ge voeligheid bloot. Een nabestaande van iemand die pas drie jaar gele den is overleden, kreeg een brief over een mogelijke grafruiming. Bos betreurde dat. „Dat gebeurt echt niet. Het mag niet eens na drie jaar." Lonink: „We moeten nu de mou wen opstropen en aan de slag. Ter neuzen heeft enorme potenties, maar die komen nog niet ten volle uit de verf" Er is inderdaad, blijkt uit de on derzoeksresultaten, nog veel werk aan de winkel. Want tref woorden als 'levendig', 'veelzijdig', 'veilig' en 'dynamisch' worden nog niet direct met Terneuzen geassoci eerd. En niet meer dan 21 procent van de Terneuzenaren vindt dat de stadskern gezellig is. Wethou der Pim Broekhuysen (midden- en kleinbedrijf): „Tja, het onder zoek dateert natuurlijk wel van vóór de komst van die gezellige ter rassen op de Markt, maar ik kan me er wel iets bij voorstellen. De verbindingslijnen (de zoge noemd looplijnen) in de stad - tus sen de verschillende straten, plei nen en de Scheldeboulevard - moe ten bijvoorbeeld verder worden verbeterd. De doorbraak van de Noordstraat naar het Arsenaal plein kan dat plein uit z'n isole ment halen." De gemiddelde Terneuzenaar vindt dat de band met het water moet worden verstevigd. Niet nieuw, want de bestuurders roepen dat al jaren. Het wordt nu nog eens onderstreept en het is dus tijd voor daden. Lonink: „De plannen voor verbetering van het Scheldefront en de Veerhaven lig gen klaar. Een ijsje eten op de bou levard met uitzicht op fraaie drie masters in de stad van de Vliegen de Hollander is een mooi toe komstbeeld. En ook de mogelijk heid water in de stad terug te brengen, wordt opengehouden." Lonink ziet het duidelijk voor ogen: Terneuzen als sterke regio- stad. „Politiek misschien een moei lijk verhaal, maar de regio heeft be hoefte aan één sterk centrum, waar de belangrijkste voorzienin gen te vinden zijn." Eén van de ondervraagden: „Wat Terneuzen mist, is in het verleden gesloopt of vernietigd." Tijd voor de wederopbouw dus. terneuzen - De politie heeft don derdag op de Reuzenhoeksedijk in Terneuzen een crossmotor in be slag genomen. De bestuurder, een 20-jarige Terneuzenaar, veroor zaakte daar overlast. Hij was niet in het bezit van een kenteken, was niet verzekerd en kon ook geen gel dig rijbewijs tonen. Daarop werd de crossmotor in beslag genomen. De bestuurder bleek ook nog enke le openstaande boetes te hebben. AANNEMINGSBEDRIJF mnypsDNis NIEUWBOUW VERBOUW ONDERHOUD REPARATIE KUNSTSTOF RAMEN EN DEUREN ALUMINIUM RAMEN-ROLLUIKEN-ZONWERING madOg VEKA Tel. 0115-491282 heroal www.haers.net

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62