zeeland 125 naar het slachtoffer' Otte nieuwe voorman Bruse mosselvissers 'Bezoek aan IJsland was geen pretreisje' Beste monteursteam 2011 Nederland dat misbruik niet binnenskamers wordt gehouden Land Rover dealer Auto Ventura BV Onderzoeksbureau Necker van Naem buigt zich over Welzijnshuis SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! Zeeuwse bieb in het teken van de biercultuur zaterdag 24 september 2011 www.AUTOVENTURA.nl Goes 0113 - 245285 In «reformatorische kringen bestaat behoefte om te praten over seksueel misbruik. foto Robin Utrecht/ANP zierikzee - De Rekenkamercom missie Schouwen-Duiveland gaat voor het voorgenomen onderzoek naar het Welzijnshuis in zee met onderzoeksbureau Necker van Naem. Dit adviesbureau voor de overheid heeft van drie benaderde bureaus de meest economische aanbieding gedaan. Wel heeft de commissie verzocht ook het cliën tenperspectief nog in het onder zoek te betrekken. 300SL Roadster Automaat, bj 1992, km 158.978, hardtop, airco, leder Scottweg 43 4462 GS Goes 0113- 272323 www.sterdOme.nl middelburg - De Zeeuwse Biblio theek in Middelburg staat vandaag helemaal in het teken van de bier cultuur tijdens de Bierdag. Bezoe kers kunnen tussen 10.00 en t6.oo uur kennismaken met de biercul tuur in de meest uiteenlopende vorm. Zo is er doorlopend een bierproeverij, een brouwdemon- stratie en kan het bierpulschuif- spel gespeeld worden. Het Leesca- fé biedt een speciale lunchkaart. Verder is de tentoonstelling 'Bier in Zeeland' te zien. Aanleiding is de publicatie van het boek Hop en Gerst veredeld, de geschiedenis van bier in en rond Middelburg 1800-2000. door Annemarie Zevenbergen domburg - Een urenlange rechts zitting in het gerechtshof van Reykjavik, gevolgd door een pijl snel rondje langs de geisers, maak ten van de trip naar IJsland geen plezierreisje op kosten van de ge meenschap, benadrukte wethou der financiën René Molenaar van Veere na afloop van het bezoek. Hij reisde deze week met het hoofd financiën af naar IJsland om de rechtszaak bij te wonen over de voorkeurspositie van schuldeisers van de failliete Landsbanki. Een aantal Nederlandse gemeen ten en provincies had geld uit staan bij de bank, dat verloren ging bij het faillissement van de bank. De IJslandse Hoge Raad be paalde begin dit jaar dat de Neder landse overheden een voorkeurs positie innemen als schuldeisers. De 'tegenpartij', met onder meer Duitse banken, vocht die uitspraak aan. Door de voorkeurspositie van Nederland, komen andere schuld eisers lager op de lijst. Veere maakt, met onder meer de gemeente Goes, deel uit van de Noord Hollandgroep. Die club trekt als schuldeisers samen op. „Wij zijn nadrukkelijk door onze advocaat uitgenodigd. Om het be lang voor Nederland te onderstre pen", zegt Molenaar. „We zaten er met een behoorlijke Nederlandse delegatie. Ik heb er wel een goed gevoel aan over gehouden. Voor zo ver ik dat als leek kan beoordelen. De uitspraak is 6 oktober of een week later. Als die positief is, we ten we dat we geld terug krijgen. Dan weten we ook wanneer, hoe veel en in welke vorm. We hebben dat natuurlijk het liefst in euro's, maar het kan net zo goed in vreemde valuta zijn. Tja, als het an ders uitvalt, hebben we in ieder ge val onze stinkende best gedaan om het geld terug te krijgen. Want daar hebben we toch een rotge voel over." BBBHBBKnanBnnMaBHBBBn door Joeri Wisse bruinisse - Mosselkweker Cees Ot te van de BRU14 is de nieuwe voor zitter van Visserijvereniging Alge meen Belang. De leden stemden deze week bijna unaniem in met zijn voordracht. Otte (40) volgt Wout van den Berg op, die enkele maanden geleden na 16 jaar voor zitterschap zijn taken neerlegde. Het belangrijkste thema waar hij zich de komende jaren mee bezig zal houden is de transitie die de sector momenteel doormaakt. Met de natuurorganisaties is afgespro ken -dat mosselvissers stap voor stap overgaan van de traditionele bodemzaadvisserij op het invan gen van mosselzaad door middel van drijvende installaties, de zoge heten mzi's. Volgens het in 2008 gesloten convenant moet die tran sitie in 2020 voltooid zijn. De weg er naar toe is echter moei lijker dan verwacht. Doordat er een aantal jaar weinig mosselzaad is gevallen, oogsten de mosselvis sers nog niet zo veel zaad via de mzi's als van te voren was inge schat, merkt Otte ook in de dage lijkse praktijk. Voor de toekomst voorziet hij ook een discussie met de medegebruikers van het Wad over het ruimtebeslag die de nieu we vorm van mosselzaadvangst met zich meebrengt. „Waar mzi's liggen, kun je niet met je zeiljacht varen en een garnalenvisser kan er ook niet komen." Ook voorziet hij een 'waardendis cussie' met natuurorganisaties over het streefbeeld dat aan het eind van de transitieperiode zal ontstaan op de Waddenzee en de Oosterschelde. „Daarin zullen we met de andere partijen een balans moeten vinden", voorspelt Otte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55