zeelandI 23 25 Océanopolis duikers onderwatermuseum Ecoscope kan naar nieuw inspiratiecentrum m Ut N-Beveland schrapt extraatje minima Zeelandia Wellnesscentrum in Boterhoek 2e M-Line matras halve prijs www.binnenuit.nl LEZING SPORT VOEDING zaterdag 24 september 2011 miljoen euro gaat de Duiklagune bij Scharendijke kosten. Drie bedrijven participeren erin. Op de achtergrond staat een grote investeerder die vooralsnog anoniem wil blijven. Ook van Brussel wordt wat verwacht. is een groot onderwatermuseum in het Franse Brest. De attractie geldt als voorbeeld voor de Duiklagune die over drie jaar in het Crevelingenmeer wordt aangelegd. Architect Jeaques Rougerie tekent voor beide. Crevelingenmeer )'*:r 'duikschool Éff£ duiklagune Donin Odijk I foto Rob Aarscn WISSENKERKE - Noord-Beveland geeft mensen onder 65 jaar en met een minimuminkomen geen ein dejaarsuitkering meer. Tot en met afgelopen jaar deed de gemeente dat wel, maar Den Haag dreigt met een berisping omdat Noord-Beveland aan 'generiek in komensbeleid' zou doen en dat mogen gemeenten niet. Als de ge meente voor 1 oktober de staatse cretaris bericht enkel nog extra steun te geven waar de Wet Werk en Bijstand dat uitdrukkelijk toe staat, kan die ernstige vermaning uitblijven. Het Grevelingenschap sloopt zijn bezoekerscen trum aan De Punt en bouwt een nieuwe op de Kabbe- laarsbank. Omdat dat zich op ver schillende doelgroepen richt en in teractief werkt, mag dat geen be zoekerscentrum meer heten, maar inspiratiecentrum. „De gemeente Schouwen-Duiveland wil geen din gen dubbel doen en daarom zijn we in onderhandeling om het Eco scope uit Renesse hier onder te brengen", zegt Mark Beets, pro grammamanager 'Zicht op de Gre- velingen'. Op de plek van het oude bezoekerscentrum aan De Punt verrijst straks het Ecohotel. Het inspitatiecentrum van het Gre velingenschap gaat drie miljoen kosten, twee miljoen voor het ge bouw en één voor de inrichting. „Denk aan zoiets als Futureland op de Tweede Maasvlakte." Vitaliteit, wellness en zorg. Dat zijn de thema's van het toekomstig Zeelandia Wellnesscentrum in de Boterhoek bij Scharendijke. „Dat heeft natuur lijk alles met de vergrijzing te ma ken," legt initiatiefnemer Jan Har man van den Hamer uit. „Well- nesscentra zijn vaak in Griekse of Oosterse stijl opgetrokken. Dit krijgt een puur Zeeuwse uitstra ling." Het doorgaan van dit initia tief in de polder onder de Brou- wersdam bij Scharendijke is afhan kelijk van welk traject wordt geko zen voor de Recreatieverdeelweg. Van den Hamer: „Want wij willen een band met het dorp. Waar nu nog de aardappels staan, komt een parkachtig iets dat aansluit op Scharendijke." Tekeningen van Zeelandia Well ness zijn er nog niet. Een investeer der heeft zich al wel gemeld. m Ga naarwww.sportengezond.nl en klik op het aanmeldings/registratie formulier. Wanneer: 4 Oktober 2011 Tijd: 19.30 uur-22.00 uur Waar: Van der Valk Hotel Goes Anthony Fokkerstraat 100 www.derodepilaren.nl Droglslerij Kruitlerij De Bode Pilaren ZEELAND IN 2 MINUTEN Drie keer per dag het laatste nieuws uit de provincie in een journaal. Kijk op www.z2.nl MEEST CELEZEN 1. 'Ook lage inkomens in koophuis' 2. Radar geeft strijd niet op 3. Alert! pleit voor dorpshuizen TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op CH www.pzc.nl/foto NvM

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 53