land PZC Renesse voelt voor investeringszone Start aanleg sportcomplex SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 26 en 27 BIZ Ondernemersvereniging positief over plan voor verplichte bijdrage aan leefbaarheid, kwaliteit en veiligheid Genieten van de laatste zomerse dagen almanak Tip? redactie@pzc.nl Motorongeluk www.uitgekookt.info 112 Zaterdag 24 september 2011 VOC-wrak is lokaas duikers onderwatermuseum 21 Zeg tegen een wijnboer niet dat zijn wijn niet lekker is Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Melita Lanting RENESSE - Onder de ondernemers van Renesse is voldoende draag vlak voor het ontwikkelen van een bedrijven investerings zone (een Biz). Een bedrijven investeringszo ne is een afgebakend gebied waar in alle bedrijven financieel en in houdelijk bijdragen aan de leef baarheid, kwaliteit en veiligheid. De afgelopen weken zijn de onder nemers van Renesse geïnformeerd over de Biz. Ze hebben niet alleen gehoord wat de voordelen zijn, maar ook uitleg gekregen over de gevolgen. Als eenmaal overeen stemming is over een investerings zone, moeten alle ondernemers verplicht meebetalen. De investeringszone heeft als werk gebied 'groot Renesse'. Zoals het idee nu is, omvat de zone de hele kern Renesse met daarbij uitlopers richting Scharendijke en Burgh- Haamstede. „Binnen het gebied vallen de bedrijven die gericht zijn op Renesse", leggen Ton Croné en Leo van Vliet van de ondernemers vereniging uit. Zij zijn overtuigd van de voordelen van een Biz. „Je praat namens alle ondernemers met de gemeente en je hebt altijd een brede dekking voor je plannen en daarmee is het draagvlak groter en duidelijker", zegt Croné. „Je kan alleen knokken of met een aantal", zegt Van Vliet. „Maar met een aantal sta je sterker." In Renesse is meebetalen aan vei ligheid of kwaliteit niet onge woon. Leden van de ondernemers vereniging betalen bijvoorbeeld al mee aan het busvervoer of de sus- teams. Als de Biz een feit is zullen alle ondernemers binnen het ge bied een bijdrage leveren. Als er daadwerkelijk een Biz komt, betekent dat niet dat de gemeente zich zal terugtrekken en niets meer investeert in het dorp. „Nee, de gemeente blijft gewoon haar ta ken uitvoeren", zegt Croné. „Als er een lantaarnpaal moet komen, komt die er. De gemeente blijft ook afvalbakken plaatsen. Alleen als wij vinden dat het hele fraaie bakken moeten zijn, dan moeten wij bijdragen." De eventuele invoe ring van een Biz .is een mooi mo ment om alle taken en verantwoor delijkheden nog eens tegen het licht te houden, legt Van Vliet uit. „Neem bijvoorbeeld de openbare orde en veiligheid. Wat is de taak van de overheid en wat ligt bij de ondernemers?" Nu er voorlopig groen licht is, wordt de Biz verder ontwikkeld. Nadat de gemeenteraad haar fiat heeft gegeven, worden de onderne mers opnieuw geraadpleegd. Pas als er dan weer voldoende draag vlak is, wordt de Biz ingevoerd. BURGHSLUIS - Het is misschien wel één van de cagelegenheden op Schouwen-Duiveland zich Als de weersverwachtingen werkelijkheid wor- ver in de volgende week beloven de meteoro- laatste weekends dat het kan: volop van de in hoog tempo, zoals hier bij 't Oliegeultje, den, hebben de uitbaters van strandpavil- logen zomerse temperaturen van boven de zon genieten op het terras. Gisteren vulden het restaurant van Watersportvereniging joens, cafés en andere uitspanningen ook van- twintig graden. de stoeltjes en tafeltjes bij verschillende hore- Burghsluis. daag en morgen geen reden tot klagen: tot foto Izaak Verkeste BRUINISSE - De aanleg van het nieu we sportcomplex aan de Molen weg in Bruinisse begint volgende week. Het voetbalpark van de Bru- se Boys moet eind juni 2012 gereed zijn. Aannemerscombinatie BAM/Nootenboom Sport begint met grondwerkzaamheden. Daar na worden de voetbalvelden inge zaaid en het trainingsveld aange legd. Eind dit jaar wordt door Bru- se Boys een start gemaakt met de bouw van het clubgebouw. Als laat ste legt de gemeente het parkeer terrein en de bestrating aan. Het werkterrein van het complex wordt ontsloten via de Nijverheids- weg. Grond die vrijkomt bij de aanleg wordt tijdelijk opgeslagen op het perceel tussen de huidige voetbalvelden en de Boomdijk in. Deze grond wordt later gebruikt voor de sanering van oude stortlo- caties. Het grondtransport gaat via de Molenweg en kan tijdelijk over last veroorzaken. «Kjgaaaaw POORTVLIET - Op de Postweg in Poortvliet is donderdagnacht een Goese motorrijder (54) gewond ge raakt. Hij reed over een vluchtheu vel en belandde in de berm. Kooklessen in de Drvkkery 0118-681066 Ron Els Hendrikse Als politie maak je soms heel bijzon dere dingen mee. Twee agenten wer den donderdagavond naar een adres in Middelburg gedirigeerd omdat er vanaf dat adres een vreemde 112-mel ding was binnen gekomen. De centra list had, na het opnemen van de hoorn, alleen maar een zachte adem haling gehoord. Na het aanbellen op het bewuste adres deed de inwoner open en vroeg verbaasd wat de agenten kwamen doen. Kwamen ze soms de televisie re pareren, zo vroeg hij. Dat apparaat deed namelijk een beet je raar en reageerde niet op de af standsbediening. Na een korte blik op de 'afstandsbe diening' van de man, zijn de agenten weer snel doorgereden naar hun vol gende melding. Voor verwarring tus sen telefoon en afstandsbediening is het immers niet nodig de politie te bellen...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51