binnenland 15 'Roer om bij veehouder' Een déja vu in lichtmetaal SO la Reanimeren hoeft niet bij iedere oudere ■U Fabriekswinkel BESPAAR HONDERDEN EURO'S ZONDAG 25 SEPTEMBER 12.00-17.00 UUR MAATSCHAPPELIJKE DIALOOG Dierenwelzijn en duurzaamheid moeten belangrijker worden WOONBEURS AMSTERDAM RAI zaterdag 24 september 2011 ■BMaHHBBB DEN HAAG - De veehouderij in Ne derland moet echt anders. Dieren welzijn en duurzaamheid moeten een belangrijker rol spelen, stallen moeten er anders gaan uitzien. Daarbij gaat het niet om de groot te, wel om de wijze waarop er met de dieren wordt omgegaan. Dat zijn bevindingen van de maat schappelijke dialoog over de toe komst van de veehouderij die de afgelopen maanden is gevoerd op verzoek van de overheid. Meer dan 3500 mensen hebben via inter net, burgerpanels en bijeenkom sten van belangenorganisaties aan de dialoog meegedaan. Staatssecretaris Henk Bleker van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie zei gisteren naar aan- m&smamBSBasm&mmmamiemimmmm leiding van de uitkomsten dat on ontkoombaar is dat de overheid meer regels gaat stellen voor het dierenwelzijn. „Mensen willen niet van de veehouderijsector af] maar ze willen er wel trots op kun nen zijn", aldus Bleker. Volgens leider van de dialoog Hans Alders is er vrijwel niemand meer te vinden die wil vasthou den aan de huidige manier van werken. Daarvoor zijn de proble men met de volksgezondheid, het milieu en het dierenwelzijn te groot. „Iedereen heeft gezegd: het moet anders, of het kan niet ver der." Ook als boeren aan alle regels voldoen is dat te weinig. „De maat schappij verwacht veel meer", al dus Alders. Het is niet voor het eerst dat om verandering in de vee houderij wordt geroepen. Eerdere pogingen om die veranderingen ook door te voeren slaagden maar ten dele. „Het heeft wel tot effec ten geleid, maar niet tot een her ontwerp van de sector", aldus Al ders. Er is een grote groep veehou ders die bij verandering voorop wil lopen, maar wie het niet kan bijbenen kan nog te vaak rekenen op begrip, meent hij. Waarop de voorlopers het ook weer laten afweten. Om te voorko men dat alles stagneert, moeten er regels komen die iedereen dwin gen mee te werken. Bleker lijkt dat ook te beseffen. Hij schetste de groep veehouders van achter in de vijftig voor wie koers wijziging in de bedrijfsvoering wel eens te moeilijk kan zijn. Als zij een belemmering vormen, moet de overheid 'adequate maatregelen nemen', zei hij. Bleker zei dat de koers van de vee houderij voor zeker twintig jaar moet vastliggen, zonder dat boe ren het risico lopen dat het halver wege toch weer anders moet. „Het is een kapitaalintensieve sector", al dus Bleker. Hij komt dit najaar met een. reac tie op de dialoog. Milieudefensie meent dat de maat schappelijke dialoog alle aanlei ding geeft voor een verbod op me- gastallen. „Uit de dialoog blijkt dat het roer echt om moet", aldus een woordvoerder. Uit een exploot van kandidaat-deur waarder M. Weertman d d 19-09-2011 blijkt, dat t.v.v de stichting Stichting Rechtsbijstand Arrondissement Mid delburg, gevestigd te Middelburg, de besloten vennootschap Modus Finan cieringen B V. gevestigd te Rijswijk en de stichting Stichting R&B Wonen, gevestigd te Heinkenszand, aan NICO FRANQOIS VAN KLEUNEN, geboren op 26-05-1966, en IVONNE MATHILDE JACQUELINGE EVERSE. geboren op 01-04-1972, beiden zonder bekende woon- of verblijfplaats, is betekend een proces-verbaal waaruit blijkt dat er executoriaal beslag is gelegd op de daarin genoemde roerende zaak en een proces-verbaal waaruit blijkt dat de in beslag genomen roerende zaak in gerechtelijke bewaring is gegeven aan de daarin genoemde bewaarder Tevens is aangezegd dat de executori ale verkoop van de in beslag genomen roerende zaak zal plaatsvinden op'don- derdag 27 oktober 2011 te 14.00 uur. N.F. Kleunen en I.M.J. Everse kunnen een afschrift van dit exploot verkrijgen op één van onderstaande adressen GGN Zeeland Dam 2 Westsingel 132 4331 GJ Middelburg 4461 DR Goes 0118-633008 0113-250925 De geschiedenis herhaalt zich. Opnieuw vraagt alumi- niumproducent Zalco in het Sloegebied een offer van zijn personeel omdat het re sultaat onder druk staat. Ferm klonk het nee bijna twee jaar geleden toen Zal co zijn personeel vroeg 16 tot 22 procent loon in te le veren omdat er niet langer renda bel aluminium kon worden gepro duceerd. Het bedrijf stond er slecht voor. De aluminiumprijs op de wereldmarkt was gekelderd, de productiecapaciteit bij de smelter in Vlissingen-Oost gehalveerd en werknemers zonder vast contract waren de deur gewezen. Maar zon der inzicht in de financiële positie van het bedrijf wilden de vakbon den niets weten van een loonoffer. En hun leden steunden dat stand punt resoluut. Tot een loonoffer kwam het inder daad niet. De aluminiumprijs ging mee in de lift van het economisch herstel. Zalco besloot zelfs de stilge legde ovens waarin aluminium uit aluinaarde wordt gemaakt, geleide lijk weer in bedrijf te stellen. Nu kijkt Zalco opnieuw in de rich ting van zijn medewerkers. De alu miniumprijs geeft daar nog geen aanleiding toe. Die ligt op de Lon- dense Metaal Beurs even onder 2.500 dollar per ton. Ver onder de WWW.WOONBEURS.NL vtwonen eigenhuis gafifen Seasons tuin: UTRECHT - Artsen, huisartsenpos ten en ambulancepersoneel moe ten in noodgevallen weten of een bejaarde wil worden gereanimeerd of niet. Ze moeten die kennis be ter uitwisselen met personeel van verzorgingshuizen. Daarvoor pleit Verenso, de vereni ging van artsen die gespecialiseerd zijn in ouderenzorg. Medewerkers van verzorgingshuizen weten vol gens voorzitter Mieke Drayer vaak wel of een bewoner in noodgeval len reanimatie wil. „Maar als ze tij dens een wandeling of visite on wel worden, komen de ambulance broeders of de huisarts en die we ten het niet." De artsenorganisatie werkt op het moment aan de ontwikkeling van een nieuwe richtlijn voor medisch personeel over reanimatie bij kwetsbare ouderen. Het is al lan ger bekend dat ouderen die al ziek zijn toch reanimatie krijgen, ook als ze zelf eerder hebben aangege ven dat niet te willen. Als ouderen een noodgeval en reanimatie over leven, houden ze daar vaak nog meer medische klachten aan over. door Ben Jansen 3.300 dollar in juli 2008, maar nog altijd ruim boven 1.250 dollar in fe bruari 2009. De huidige notering lijkt een prijs waarvoor Zalco ren dabel aluminium moet kunnen produceren. Het probleem is evenwel de elektri citeitsprijs. Het maken van pri mair aluminium uit aluinaarde vergt enorm veel elektriciteit. Zo veel dat bij de vestiging van Zal- co's naamsvoorganger Pechiney in het Sloegebied een kerncentrale werd gebouwd. In een aluminium smelter draait dan ook alles om het subtiele evenwicht tussen de elektriciteitsprijs aan de ene kant en de prijs op de wereldmarkt aan de andere. De kosten van de pro ductiefactor arbeid spelen een veel geringere rol. Net als twee jaar geleden willen de bonden van geen loonoffer weten. Ze vinden dat eigenaar Klesch wel heel makkelijk in de richting van het Zalco-personeel kijkt wanneer het eens wat slechter gaat. Dalen de aluminiumprijzen en stijgende stroomprijzen zijn een normaal ondernemersrisico in deze branche, menen ze. Koopjeszondag 82-delige bestekset 8-persoons, zilverwit edelstaal model Constance ergelijkbaar merk 177.- Solaprijs r 4-delige kookset i zilverwit edelstaal 18-10 model Lugano geschikt voor elke warmtebron vergelijkbaar merk 237;- Solaprijs Magdalenastraat 2-4 Goes ma 13.00-17.30 uuq;di wo vrij 09.30-17.30 uur do 09.30-21.00 uur za 09.30-17.00 uu tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113-21 11 11

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 5